Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма

    Тъй де, тъй - ножа!
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • От: Домашна пастърма

      Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
      Колко време се киснеше във бяло вино. Месото е стояло 48 часа в морска сол. Месото е свинско контра филе и е малко повече от кило.
      Ако питаш за моята рецепта,24ч бяло вино,но се отнася за телешко и друго рогато,със свинско не съм пробвал...
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Домашна пастърма

        Подарък ми е от приятел.Знам че е изработен от майстор в Дългопол Варненско.Предполагам за майстора че е 'ром@петрол'защото дръжката му е от текстолит и има странни украски от другата страна,но това е без значение защото е стршно удобен и има страхотен ряз.Знам също че майстора чака някаква специална стомана 2 месеца докато я докарат и изработи ножа,също така майстора му е казал че мога да цепя с него телешки кокали без да го нараня и дава гаранция за това,но сърце не ми дава да го пробвам;-))))))))))))
        Мисля си да го дам на някой от колегите майстори тук да го пипнат/дръжка ,кания,украски/защото има сантиментална стойност за мен. Поздрави;-))))))))))))))))
        За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

        Коментар


        • От: Домашна пастърма

          Имам технически въпрос, на който не мога да си отговоря - защо месото оваляно в подправки става по-тъмно от чистото изсушено месо?
          Водя вече трикратни наблюдения. Става въпрос за парчета от един и същи шол.
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • От: Домашна пастърма

            Захар има ли в сместа от подправки ?

            Коментар


            • От: Домашна пастърма

              Първоначално публикуван от frankobarezi Преглед на мнение
              Захар има ли в сместа от подправки ?
              Не, само подправки - червен пипер, чубрица, сминдух, кориандър и кимион.
              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар


              • От: Домашна пастърма

                Явно се дължи на автолизата която протича с месото като е директно изложено на действието на въздуха. Това поне съм запомнил от лекциите по технология на месодобива

                Коментар


                • От: Домашна пастърма

                  Захар 3гр/кг или селитра/не амониева разбира се, която се използва в колбасарската промишленост/ 1гр/кг - това е против оксидация на месото, дори и при сурово-сушените колбаси.Там има и комбинация от двете.

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма

                    Да Ви кажа и аз, с баща ми сме правили много пъти патешка пастърма, патешкото месо е сухо, тъмно-червено и много ароматно, приготвяме го по стандартния начин, 24 часа накиснато с вода и морска сол, след това чубрица, червен пипер, малко лют червен пипер и съвсем малко чесън на прах, после го сплескваме с стъклена бутилка, след това ги нанизваме на канап и ги простираме на северния балкон на дървен прът, след което го покриваме с голяма марля да не се цапа от Софийския ни (чист) въздух. Като станат готови, ги увиваме в алуминиево фолио за да не изсъхват повече. Вкусотия Ви казвам, мммммм

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма

                      Малко е извън темата, но да попитам някой който е правил сланина какво количество сол слага? Последно правих, уж на принципа тя си поема достатъчно, но след като беше готова не се ядеше от сол. Наложи се да я кисна и след това на ново да я овалвам в подправки, но вкуса сякаш не е същия.

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма

                        Първоначално публикуван от frankobarezi Преглед на мнение
                        Малко е извън темата, но да попитам някой който е правил сланина какво количество сол слага? Последно правих, уж на принципа тя си поема достатъчно, но след като беше готова не се ядеше от сол. Наложи се да я кисна и след това на ново да я овалвам в подправки, но вкуса сякаш не е същия.
                        Точно както са ти казали - няма мярка. Зарива се със сол и тя си поема колкото трябва.
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма

                          ...после остъргваш и режеш или изкисваш малко, но може и без това.

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма

                            Интересно дали и с рибата се процедира по същият начин?
                            LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                            2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма

                              Не, рибата в саламура, зависи каква и сурова ли ще я правиш.

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма

                                Сурова пъстърва. Имах предвид саламурата за пастърмата - 200гр сол на 1л вода
                                LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                                2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X