Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой слага сланина, и от къде намирате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    ..
    Испанци, ама прихванаха успешно всички колбасарски измишльотини.
    Пламене, все си мисля, че няма да е реклама, ако споделиш като експерт, къде да си купим нещо хубаво, а не да си хвърляме парите на вятъра.

    Това, дето го взех, ще стане за мазане на скарата, надявам се ( без да съм сигурен ), ама ...

    Дай експертно мнение, пък дано модератора да не се сърди

    То човещинка, бре, една хубава сланинка.... мммммм..

    Коментар


    • #32
      От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

      По въпроса - аз слагам и я намирам директно от Прасчо, Бог да го прости.
      Миналата година даже не я и търсих особено, толкова сланинест Прасчо не бях виждал.

      ПП. Ако обаче питаш и как я приготвям - тайна, клубът на чревоугодниците я е пробвал и може да даде мнение.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #33
        От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Пламене, все си мисля, че няма да е реклама, ако споделиш като експерт, къде да си купим нещо хубаво, а не да си хвърляме парите на вятъра.

        Това, дето го взех, ще стане за мазане на скарата, надявам се ( без да съм сигурен ), ама ...

        Дай експертно мнение, пък дано модератора да не се сърди

        То човещинка, бре, една хубава сланинка.... мммммм..
        Ми аз си я заривам с морска сол 10-на дена, вземам я шарена, да има и месо по средата, само гръбна, не много дебела, около 3/къде 4, ако ми хареса месото вътре, иначе не/, После кой иска маха кожа, но като е толкова тънка сланината не е от дърта свинчуга, по-скоро гледам да изглежда като бекон, щото с бъркани яйца, сминдух и малко обезсолена - добър ден.А ако отворя едни кисели динчета без кората или кисели краставички, или сладко -кисели камби, или царска туршия, или кисело зеле, готов съм вече...
        А тази която си купувам е на местна фирма от с.Щръклево, но паприкована варена сланина правят много форми, докато бях в бранша и аз правех, с чесънче, чер и чимемена каша, ама такова надали някой ще си играе вече, иначе папкаш сланина с дъх на кайзер, не пие винo и бира - нич.
        Последно редактирано от maxxx; 16-12-12, 18:05.

        Коментар


        • #34
          От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

          Търсенето продължава...

          Коментар


          • #35
            От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Търсенето продължава...
            Вени, по пазарите от някоя баба, ама я гледай да е с напукани ръце защото другите са прекупвачи!
            Опитваш и купуваш иначе цъ!
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #36
              От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Търсенето продължава...
              Аз сега не разбрах какво търсиш, готова или заготовка?
              Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

              Коментар


              • #37
                От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                И тая година моята сланинка стана перфектна и винцето също За съжаление не остана за продаване братовчедите я бяха спазарили още преди да гътнем хайванчетата . Не стига търсенето е по голямо от предлагането . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0093.jpg
Прегледи:3
Размер:157.5 КБ
ID:5435840
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  И тая година моята сланинка стана перфектна и винцето също За съжаление не остана за продаване братовчедите я бяха спазарили още преди да гътнем хайванчетата . Не стига търсенето е по голямо от предлагането . [ATTACH=CONFIG]526079[/ATTACH]
                  Такава дебела сланина не бях виждал отдавна! В селото на моята Майка /Ичера/, навремето се надпреварваха кой ще извади по-дебела сланина.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                    Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                    Аз сега не разбрах какво търсиш, готова или заготовка?
                    Готова, за съжаление нямам никакви условия за налагане на каченце със сланинка.
                    В събота или неделя ще се посветя на обикаляне на пазарите по съвета на Дочев.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                      Не е задължително да е каченце аз ползвам едни квадратни кофички от сирене .
                      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                      Такава дебела сланина не бях виждал отдавна! В селото на моята Майка /Ичера/, навремето се надпреварваха кой ще извади по-дебела сланина.
                      И по дебела сме докарвали . Това е сланина от прасе расло в кочина и хранено само с хубави фуражи които си мелем на място в къщи не отгледано по европейски с рибено брашно и разни ГМО добавки за бърз разтеж . Отидоха си нещастни и двете хайванчета заклани с моя нож
                      Последно редактирано от sek.1; 18-12-12, 18:26.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                        Аиде и аз да се включа с една рецепта . Готовата (узряла сланина) се отделя от кожата и се реже на парчета 8-10 см. . После се намазва със счукан чесан. Взема се подправка чимен (стрива се тя е като камъчета) и червен пипер равни части и се овалва в сместа. После се реди в буркан и се слага в хладилника за седмица. Заслужава си играта.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                          Току що заложих и моята сланинка по габровски тертип.
                          Свинчо беше малък, но рецептата е класическа:

                          Добро обгаряне и после яко остъргване на прасето.
                          Обелва се сланината, като умишлено ножът захваща и от месото под нея.
                          Почиства се салото (меката сланина) и ципата.
                          След еднодневен престой на студено се нарязва на кръгли парчета според качето.
                          Ред морска сол, ред сланина, като се допълва отстрани със сол, най- отгоре изрезките, също уплътнени със сол.
                          След 3-4 дни се залива с преварена и изстинала вода, отгоре слагам решетка с камък- да не изплува.
                          На хладно в мазето в Габрово издържа до следващата година, ако е останала.

                          При вадене на поредното парче внимателно се заравя със сол отгоре, понякока се е налагало да досипя малко сол в началото.
                          Консумацията е директна (след измиване от солта) -нарязана на тънки резенчета, може и с малко червен пиперец.
                          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                            Ето какво намерих в един вестник в подкрепа на сланината.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                              Ето и от мен нещо, в няколко стъпки от тазгодишната реколта:







                              п.п.
                              С такива пръжки, на кого му е нужен качамак?
                              LZ1HKW
                              Реглаж на преден и заден мост
                              My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кой слага сланина, и от къде намирате?

                                Айдеее, пак олигавих клавиатурата.
                                Влади, направо не си човек, никакъв срам и отношение към прегладнелите съфорумци в тоя вечерен час, нямаш.
                                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X