Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Позабравени десерти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Позабравени десерти

    Спомняте ли си вкуса на кисела, реването, грисхалвата, сутлаша?
    В магазините има полуфабрикати за лесно приготвяне на тези десерти.

    Спомням си вица за трудовака, като се върнал в отпуска кори баба си: -Това реванол ли е? Нашият готвач да ти направи реванол, да си оближеш пръстите...

    Та - кой знае рецепти за изброените по-горе, а също за пудинг, крем-карамел сливов мус.
    И пак виц от ранния социализъм. "Пено, да идем в супера, че са пуснали кетчуп и сливов мус..."
    Пена: - А тоалента книга докараха ли?

  • #2
    От: ПОЗАБРАВЕНИ ДЕСЕРТИ

    Не знам рецептата,ама как ми се прияде кисел!!
    Някой ако я знае,хич няма да се разсърдя,ако я сподели.
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #3
      От: ПОЗАБРАВЕНИ ДЕСЕРТИ

      Доколкото си спомням от бебешките години на дъщеря ми го правехме от плодовият сок на един компот - по желание - ягоди, сливи, вишни, но е желателно леко да киселеер който завира и в него с постоянно разбъркване се добавят няколко с.л. нишесте. Ако е гъст или рядък - съответно се добавя още сок или още нищесте...това е общо - взето. При изстиване леко се сгъстява.

      Коментар


      • #4
        От: ПОЗАБРАВЕНИ ДЕСЕРТИ


        Крем Карамел Продукти: 150 мл прясно мляко, 30 г захар, 1 яйце, есенция.

        Приготвяне: В купички или друг подходящ съд се слага захар и се карамелизира на печката. Млякото се разбива със захарта и яйцето, ароматизира се с ванилията и се изсипва в купичките, които се поставят в по-голям съд с вода. Пече се във фурната (на водна баня), като се внимава да не заври водата (образуват се шупли). Когато е готов, отделя се внимателно с нож от стените на купичките и се изсипва в чинийки.
        От този основен крем Карамел могат да се получат различни комбинации за разнообразяване на вкуса му и повишаване на хранителната му стойност. Например: на дъното на съда се поставят три кроасана, заливат се с готова смес и се пекат.

        Коментар


        • #5
          Плодов кисел

          1/2 малко бурканче плодово пюре,10 г.нишесте,1 ч.чаша вода ,1 с.л. адаптирано мляко

          Пюрето се слага в тенджерка на котлона, на слаб огън, и се добавя постепенно нишестето, размито в студена вода. Бърка се непрекъснато, когато започне да се сгъстява, се изсипва млякото, с бъркане и и се сваля от котлона. Десертът се поднася охладен.

          Реване

          7 яйца ,7 с.л. захар ,7 с.л. брашно ,2 ванилии ,1 ч.ч. захар за сиропа ,1 с.л. сок от лимон

          Жълтъците се разбиват на пяна, постепенно добавяме брашното, като бъркаме леко добавяме и разбитите на сняг белтъци. Изсипваме в на мазнена тавичка или форма за торта, сместа и печем до порозовяване. Оставяме да изстине. В съд изсипваме 2 ч.ч. вода и 1 ч.ч. захар, оставяме да ври 2-3 мин. на котлона, добавяме и лимоновия сок. Сиропа не трябва да е горещ, когато сиропираме реването.

          п.п. и аз наскоро тьрсех много стари рецепти и за сега ги имам в компа,но си ги преписвам в една тетрадка.Сьветвам ви и вие да направите това!

          Леле това е добро.Пишете ако знаете още.

          Е нека човекът да си мисли че е направил откритие

          Успех в проекта.

          Найстина за кога се очаква да се случва всичко това?Ще е доста интерестно да се наблюдава!

          Напълно те подкрепям Yordan!
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-05-11, 15:44.
          ARO 243 D
          TATA SAFARI 4x4
          VITARA ДБ 16v
          Всичкото с лебедки 😂

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X