Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дочев
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Колеги сдобих се с ето тази хлебопекарна Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI5725.jpg
Прегледи:2
Размер:119.4 КБ
ID:5569100 модела е 7703
    Ще съм много благодарен ако някой от Вас сподели ръководство за употреба и рецепти за хляба по програмите и.
    Последно редактирано от Дочев; 09-03-14, 11:36.

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Здравейте, колеги! Понеже не било срамно да попиташ, реших и аз да питам за една издънка. От около половин година ползваме хлебопекарна "Мидеа". Всико по самата машинка се ядва, но имам проблем с приготвянето на хляб с добавяне на ръжено брашно. Когато при количество от 700гр брашно по рецепта, смеся 400 бяло и 300пълнозърнесто хлябът излиза перфектно бухнал. Когато сместа е 400бяло+200пълнозърнесто+100ръжено пълнозърнесто, резултатът е това "тухле":

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SS854718.JPG
Прегледи:1
Размер:366.1 КБ
ID:5556557

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SS854716.JPG
Прегледи:1
Размер:379.2 КБ
ID:5556558

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SS854717.JPG
Прегледи:1
Размер:405.1 КБ
ID:5556559

    Само аз ли си въобразявам или трябва все пак да е по-бухнал. Ако допускам грешка при "готвенето", моля някой да ме просветли! Благодаря предварително!

    П.П. Обикновено го приготвям на програмата за пълнозърнест хляб. Ползвам френска суха мая.
    Последно редактирано от коко келеша; 25-01-14, 11:01.

    Остави коментар:


  • _HITMAN_
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Упс Най-важното съм забравил

    1 ч.ч. бяло брашно
    3 ч.ч. ръжено брашно

    Остави коментар:


  • Павлин Андреев
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    А колко и какво брашно?

    Остави коментар:


  • _HITMAN_
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Бородински хляб
    410 мл. вода
    1 ч.л. сол
    2 с.л. мед
    2 с.л. олио
    2 с.л. ябълков оцет
    2.ч.л. кориандър
    1 пакетче суха мая
    1 пакетче сух квас

    По принцип се слага и малц, но нямам.

    Приготвяне - Пекарна Moulinex
    Запарвам съдържанието на пакетчето квас с 80 мл. гореща вода и след няколко минути добавям 80 гр. брашно и половината от маята, оставям на програмата за месене и втасване за 1ч.30 мин.
    След това добавям останалата вода (330 мл. ) и другите съставки. Пека на основната програма 3ч. 25 мин.

    Остави коментар:


  • jorko
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Вкусен хляб в домашна хлебопекарна
    Автор : Надя Пери
    http://zamunda.net/details.php?id=385521&hit=1

    Остави коментар:


  • bingobongo
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5506747Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:100.6 КБ
ID:5506748Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5506749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5506750Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5506751Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5506752Докато се размотавах в интернет хляба стана.

    Остави коментар:


  • bingobongo
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    За 4 г.доста хляб си направил и не си разбрал защо хляба ти залепва за капака.Намали малко количеството на брашното,или на маята и няма да ти бухва толкова.По напред в темата колега беше написал,че прави всичко на око и винаги се получава.Аз нямам кантарче и слагам всичко по моя преценка.За маята не съм съгласен с теб,ако ползвам жива слагам по 1/4 кубче,но ако е суха я разтварям в чаша с малко вода,мляко,захар и добавям малко брашно да стане на кашичка.Оставяш я да шупне става за няколко минути и иска да излезе от чашата.В машината сипвам олио 3 с.л.В купичка разбивам едно яйце 200 гр. кисело или прясно мляко,2ч.л.захар,1ч.л.сол и сипвам при олиото.Върху тях сипвам 4 ч.ч.брашно-бяло,ако слагам ръженопшенично го смесвам с бялото 50/50 слагам подправки и семена и го включвам на 1 програма.Докато се меси го гледам и добавям вода,или брашно ако е нужно.Затварям капака и натам машината си знае. Винаги става прекрасен хляб и всички познати и съседи са го опитвали и са удивени.Не се рони а даже като чупиш филията тестото се къса на конци подобни на козунаците.
    Първоначално публикуван от Миленски Преглед на мнение
    Вече повече от 4 години ползваме машината за хляб и хляб от магазина не сме купували. Доста отдавна следя темата, но до сега не бях сигурен в рецептата за това и не съм писал. С чиста съвест мога да споделя рецептата, която ползваме вече повече от месец и хапваме наистина прекрасен хляб. След всеки хляб се мие капака защото тестото като се издуе винаги залепва . Хлебоперната е мулинекс ов-2000 - може да прави хляб 500гр, 750гр и 1кг хляб. Рецептата е за 750 грама хляб.За всичките тези години съм разбрал, че основните съставки на хляба са брашно и мая. Прави ми впечатление, че повечето тук ползват суха мая и веднага ще ви кажа че това е една от основните грешки. Най-добрата мая е живата. Ако се активира предварително е достатъчно 1/4 от кубчето, но аз слагам 1/3 без да се занимавам чак толкова с хляба. Другият важен елемент е брашното. Както каза колегата по горе с брашното тип 450 на мелинвест е 50:50, със софиямел е 70:30, а със брашната с марка хорека от метро (тип 00 или за пица) резултата е 95:5. Пробвал съм и много други брашна, но резултата е плачевен при повечето. Както не веднъж съм казвал на българските стоки им липсва повторяемост на резултата. Разликите между 2 партиди са толкова големи, че все едно са произведени от друг производител в друга държава , но това е друга тема.Ето и рецептата:1 кокоше или 2 фазански, или 4 пъдпъдъчи яйца250мл. вода3ч.л. захар1,5ч.л. сол465гр. брашно1/3 кубче маядобавки пожелание, които винаги слагам в машината са сусам(винаги имам) и слънчогледово семе(белено, сурово, когато имам)без яйцето водата е 275гр, но точно в него е истината. На първа програма(обикновен хляб) хляба се рони повече за това го правя на трета програма (френски хляб).Добър апетит.
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • Миленски
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Вече повече от 4 години ползваме машината за хляб и хляб от магазина не сме купували. Доста отдавна следя темата, но до сега не бях сигурен в рецептата за това и не съм писал. С чиста съвест мога да споделя рецептата, която ползваме вече повече от месец и хапваме наистина прекрасен хляб. След всеки хляб се мие капака защото тестото като се издуе винаги залепва . Хлебоперната е мулинекс ов-2000 - може да прави хляб 500гр, 750гр и 1кг хляб. Рецептата е за 750 грама хляб.За всичките тези години съм разбрал, че основните съставки на хляба са брашно и мая. Прави ми впечатление, че повечето тук ползват суха мая и веднага ще ви кажа че това е една от основните грешки. Най-добрата мая е живата. Ако се активира предварително е достатъчно 1/4 от кубчето, но аз слагам 1/3 без да се занимавам чак толкова с хляба. Другият важен елемент е брашното. Както каза колегата по горе с брашното тип 450 на мелинвест е 50:50, със софиямел е 70:30, а със брашната с марка хорека от метро (тип 00 или за пица) резултата е 95:5. Пробвал съм и много други брашна, но резултата е плачевен при повечето. Както не веднъж съм казвал на българските стоки им липсва повторяемост на резултата. Разликите между 2 партиди са толкова големи, че все едно са произведени от друг производител в друга държава , но това е друга тема.Ето и рецептата:1 кокоше или 2 фазански, или 4 пъдпъдъчи яйца250мл. вода3ч.л. захар1,5ч.л. сол465гр. брашно1/3 кубче маядобавки пожелание, които винаги слагам в машината са сусам(винаги имам) и слънчогледово семе(белено, сурово, когато имам)без яйцето водата е 275гр, но точно в него е истината. На първа програма(обикновен хляб) хляба се рони повече за това го правя на трета програма (френски хляб).Добър апетит.

    Остави коментар:


  • Pirata_Sharky
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Здравейте, колеги !
    Да споделя една изпитана рецепта за козунак в хлебопекарната. Сега по Великден ми се наложи да направя десетина козунака и къде успешни, къде не дотам успешни импровизации. Та продукти : брашно на софиямел "за козунаци"-400г, прясно мляко-100мл, захар-100г/може малко повече, но аз предпочитам да не става много сладък козунака/, олио-100мл, 3 яйца, 1 ванилия и няколко капки лимонова есенция, 7г суха мая.
    Яйцата и захарта се разбиват леко, заедно с млякото и олиото. Получената смес се сипва в хлебопекарната, добавят се останалите продукти и се пуска на първа програма, която е 3 часа за нормален хляб. Може да се намаже с яйце непосредствено преди да почне да пече и да се поръси със захар, но аз все изтървам момента и после, като се опече го мажа и ръся и го слагам във фурната да се запече на горно за 6-8мин. Това е най-успешната рецепта, която ми се е получила. Пробвах и други вариации, и с ядки, стафиди и др. добавки. Може да се добавят малко ядки и стафиди , когато издаде сигнал за добавяне на ядки, но не прекалявайте, защото забавят втасването и може да не се надигне достатъчно.

    Остави коментар:


  • jorko
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    "Цитат Мнение на dankatabg

    И аз се сдобих с хлебопекарна Мулинекс. Виждам, че тук само по мъжки си споделяте, но може ли да уточниш коя точно рецепта ти вдига капака на машината, че и аз да направя такъв. От 8 опита имам 2 сполучливи и вече се отчаях. Брашното ми е хубаво тип 450 на Мелинвест с него правя на ръка козунаци и питки , всички познати си облизват пръстите, а хляба става на тухла, да замеря някой с него.
    "
    Много важно/според мен/ е активирането на маята.
    Ако не е активирана добре - тестото не набъбва, ако е преактивирана/много време се развиват дрождите/ набъбва силно и "вдига капака"
    Най добре е да се четат упътванията на самите машини.
    Аз предпочинам мая на кубчета. В хладко мляко я раздробявам с мед или захар. За 5-10 минути се появява пяна и по едрите парценца мая се стопяват.

    на 10 опит вече трябва да си открил "истината "- тип мая и активирането и,брашно, програма.
    Почни от по-простата програма на машината

    Остави коментар:


  • Пламен Пенов
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Първоначално публикуван от dankatabg Преглед на мнение
    И аз се сдобих с хлебопекарна Мулинекс. Виждам, че тук само по мъжки си споделяте, но може ли да уточниш коя точно рецепта ти вдига капака на машината, че и аз да направя такъв. От 8 опита имам 2 сполучливи и вече се отчаях. Брашното ми е хубаво тип 450 на Мелинвест с него правя на ръка козунаци и питки , всички познати си облизват пръстите, а хляба става на тухла, да замеря някой с него.
    Или пък с това :
    300гр.вода
    550гр. брашно Софиямел
    30гр. масло
    15гр. захар
    7гр. сол
    7гр. суха мая
    откакто правя хляб с това брашно винаги залепва на "покрива" , а с мелинвест резултата беше 50:50

    Остави коментар:


  • gabocvet
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Първоначално публикуван от dankatabg
    И аз се сдобих с хлебопекарна Мулинекс. Виждам, че тук само по мъжки си споделяте, но може ли да уточниш коя точно рецепта ти вдига капака на машината, че и аз да направя такъв. От 8 опита имам 2 сполучливи и вече се отчаях. Брашното ми е хубаво тип 450 на Мелинвест с него правя на ръка козунаци и питки , всички познати си облизват пръстите, а хляба става на тухла, да замеря някой с него.
    Пробвай с това:
    Брашно 605 гр
    Олио две супени лъжици или 15гр
    1 яйце домашно не знам колко ми излиза
    Четвърт кубче мая
    7.5гр сол
    7 гр захар
    Две супени лъжици кисело мляко домашно
    230 мл вода

    Остави коментар:


  • dankatabg
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    Човек, с твоята рецепта правя всичко и тестото вдига капака на машинката. Хляба става супер, не зависимо с какво брашно. Страшна комбинация.
    А от файла за рецептите не мога да разбера кой продукт на коя програма да пускам, тъй като в него е дадено само номер, а не за какво е.
    И аз се сдобих с хлебопекарна Мулинекс. Виждам, че тук само по мъжки си споделяте, но може ли да уточниш коя точно рецепта ти вдига капака на машината, че и аз да направя такъв. От 8 опита имам 2 сполучливи и вече се отчаях. Брашното ми е хубаво тип 450 на Мелинвест с него правя на ръка козунаци и питки , всички познати си облизват пръстите, а хляба става на тухла, да замеря някой с него.

    Остави коментар:


  • jorko
    отговори
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000367.jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:5462056Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000368.JPG
Прегледи:1
Размер:173.5 КБ
ID:5462057
    Хлебопекарна Пасифик с 3 програми – стандартен, френски и пълнозърнест.
    Правя едно и също за първите 2 програми:
    Мерителната чашка пълня с топло мляко,слагам ч.лъжичка мед. Разчупвам половинка кубче мая вътре и чакам около 5 минути да се активира.През това време намазвам със зехтин съда и вътре сипвам 3-4 супени лъжици от него. Изсипвам млякото с маята, отгоре слагам 3 мерителни чашки брашно,ч.лъжичка сол. Пускам програмата, като проверявам дали добре се е получила пропорцията мляко-брашно. След около 2.5-3 часа се получава това.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X