Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Отдавна не бях влизал в темата си/на диета съм/ и доста сте я оспамили. На последните три страници има много коментар, а само две рецепти.
    Я подкрепете коментарите с рецепти!
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
      Ако забавите изваждането от фурната твърде много влагата му кондензира в долната част на съда и хляба буквално става мокър.
      Точно така е и поне нашия има това претопляне и постепенно изстиване в рамките на половин, един час след свирката за край на печенето, с цел да изсуши хляба и обере влагата и конденза. Затова казвам, че най-добре е точно след това да се извади хляба.

      ПП Половин ден стои, ако забравим да го извадим.......
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

        И понеже резултата от рецептата трябва да е видим, ето го:

        Тук в бързината забравих лимоновия сок:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-01-15 01.09.55.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5444393

        А тук си е на мястото и са добавени 80гр. маслини в самото начало (отново против инструкцията):

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-01-16 13.20.31.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5444394
        Вижда се и сравнително дебелата кора отдолу и отстрани.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

          Най-добър хляб ми се получава с брашно 450.
          Според етикетите на варненската мелница, само то няма добавки.
          Хлябът става като козунак - мек и на конци.
          Машината е Russell Hobbs.

          Рецептата по ред на слагане в машината:
          Олио 2-3 с.л.,
          Айрян, затоплен до телесна температура,
          1 ч.л. сол,
          1 яйце,
          550г брашно(мерено с разграфена кана, не знам доколко е точна)
          1,5 ч.л. суха мая,
          1ч.л. захар.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-01-18_12-45-11_169.jpg
Прегледи:1
Размер:41.0 КБ
ID:5444705
          Това е реалният цвят - бял като краката на Белоногата на Славейков
          С всякакви други брашна, дори и само като добравка, хляба става по-груб, твърд и ронлив.

          Коментар


          • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

            450 си е супер бяло брашно.
            Колкото по- голям е номера на брашното- по-клони към пълнозърнесто.
            Съответно се увеличават леко маята(с 50%) и водата- с 20-30 гр. при брашно 1150
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              ...Според етикетите на варненската мелница, само то няма добавки...
              Ние купуваме от най-голямата мелница в София и страната (де не става реклама, но мисля, че е ясно) на чували по 25 кг. Според техните етикети също няма никакви добавки. Даже пише за Стара планина и съм склонен да им вярвам, защото откак обявиха, че спазват този стандарт, от типовото (тип 1150) самостоятелно, взе да не става хубав хляб.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                За отварянето, не се отваря, след първото забъркване обирахме тестото по стените, но няма смисъл, тя си го прибира.
                Мая, сол и захар отделно, а за сух хляб - не знам какво брашно ползвате, вкъщи и на третия ден да остане, както кутията за хляб е в кухнята, където е и камината и е жега, няма проблеми, в една кърпа и найлонова торбичка го държим, удря стъклото нашия, някой път и опира и се сплесква малко.
                при мен редовно аха да отвори капака досега винаги става успешен хляб незнам защо можеби късмета на новака

                Коментар


                • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                  Голяма благина е тая машина. Можа да пробваш ей този хляб с подправки (подправките ги мятам във водата).

                  320мл вода
                  2 супени лъжици олио
                  1-и-половина супени лъжици захар
                  1-супена лъжица сол
                  1 чаена лъжичка млян чер пипер
                  1 чаена лъжичка сух розмарин
                  четвърт-чаена-лъжичка чубрица
                  2 супени лъжици кетчуп
                  500г брашно
                  пакетче суха мая ( 7 грама)

                  Коментар


                  • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                    Голяма благина е тая машина. Можа да пробваш ей този хляб с подправки (подправките ги мятам във водата).

                    320мл вода
                    2 супени лъжици олио
                    1-и-половина супени лъжици захар
                    1-супена лъжица сол
                    1 чаена лъжичка млян чер пипер
                    1 чаена лъжичка сух розмарин
                    четвърт-чаена-лъжичка чубрица
                    2 супени лъжици кетчуп
                    500г брашно
                    пакетче суха мая ( 7 грама)

                    За колко време?
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                      Вчера и аз се сдобих тази благинка,обаче пъвият опит беше трагичен,от материал за 700гр излезе едно паве с размерите и твърдоста на половин единична тухла,явно си трябва опит тази работа,и повече четене в нета!!!

                      Коментар


                      • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                        Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                        Вчера и аз се сдобих тази благинка,обаче пъвият опит беше трагичен,от материал за 700гр излезе едно паве с размерите и твърдоста на половин единична тухла,явно си трябва опит тази работа,и повече четене в нета!!!
                        Тук има доста изпитани и качествени рецепти така, че действай!
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                          Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                          Вчера и аз се сдобих тази благинка,обаче пъвият опит беше трагичен,от материал за 700гр излезе едно паве с размерите и твърдоста на половин единична тухла,явно си трябва опит тази работа,и повече четене в нета!!!
                          Просто спазвай много точно дадените рецепти - ред на слагане на продуктите, теглото (количеството) им и температурата им. Примерно в къщи ползваме електронна везна за брашното и приложените мерителни лъжичка и каничка. Досега само с един ръжен хляб не можахме да се справим.
                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар


                          • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                            Явно трябва повече да се внимава!!!

                            Коментар


                            • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                              Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                              Вчера и аз се сдобих тази благинка,обаче пъвият опит беше трагичен,от материал за 700гр излезе едно паве с размерите и твърдоста на половин единична тухла,явно си трябва опит тази работа,и повече четене в нета!!!
                              Статистиката, а и моя опит показват, че първия път винаги е провал
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                                Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                                Вчера и аз се сдобих тази благинка,обаче пъвият опит беше трагичен,от материал за 700гр излезе едно паве с размерите и твърдоста на половин единична тухла,явно си трябва опит тази работа,и повече четене в нета!!!
                                При мен това се получава, когато забравя да сложа мая.
                                Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X