Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ! Къртици.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Помощ! Къртици.

    Коментар


    • #62
      От: Помощ! Къртици.

      Това само руснак, може да го направи
      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

      Коментар


      • #63
        Аз намерих един соларен уред в магазина otrovi.com https://www.otrovi.com/borba-s-karti...otiv-kartitsi/

        Даже доста адекватно са ме консултирали по въпроса

        Така изглежда след слагането

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:средство против къртици.jpg
Прегледи:536
Размер:59.4 КБ
ID:6594050

        Коментар


        • #64
          Темата е страхотна - за пореден път се забавлявам с нея!

          Това от снимката по горе, освен че ми скъса нервите с противният си звук, друго не направи. При мен бомби, отрови, пушеци и др. тарикатлъци резултат не дадоха, но комплект от 2 котки - мишкарки и дедо с мотика, върши работа. ЛКотките са с по добри резултати. Още като коте под 1 година, майката ги лови и чинно ги реди на едно и също място без да ги яде, за поповите прасета говоря, а щерката ги изяжда.
          O888 749-O86
          C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
          NC 750

          Коментар


          • veskov
            veskov коментира
            Редактиране на коментар
            Мотика+ маркуч с течаща вода и жилав дядо дава добър резултат. И карбид, както казва колегата Коко. С разните звуци нещо нъц успех.

        • #65
          Това също е страхотен метод))) Но все пак предпочитам по-технологични решения)

          Коментар


          • #66
            Технологично - по шепа карбид в дупка, поливане и затискане. Беше лесно, когато се работеше масово с оксижени, сега е малко по-трудно.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #67
              Aluminiumphosphid много бързо и качествено се оправя с пришълците . Разрива се купчината поставя се таблетка в тунела , зарива се и се отъпква , Отровно е , пипа се само с ръкавици ! След това полейте малко и въпросът е решен !

              Коментар


              • #68

                Коментар


                • #69
                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Технологично - по шепа карбид в дупка, поливане и затискане. Беше лесно, когато се работеше масово с оксижени, сега е малко по-трудно.
                  Това изпробвано ли е на практика? Миналата година пробвах с пропан-бутан срещу сляпо куче. Трудно ми е да кажа категорично, че имаше ефект - в последващите дни дупките се затваряха, но дали е имало и жертви не мога да кажа. Пропан-бутанът за разлика от ацетилена е по-тежък от въздуха и теоретично би трябвало да се разпространява по-лесно в тунелите.

                  Коментар


                  • #70
                    Първоначално публикуван от Христо_Шн Преглед на мнение

                    Това изпробвано ли е на практика? Миналата година пробвах с пропан-бутан срещу сляпо куче. Трудно ми е да кажа категорично, че имаше ефект - в последващите дни дупките се затваряха, но дали е имало и жертви не мога да кажа. Пропан-бутанът за разлика от ацетилена е по-тежък от въздуха и теоретично би трябвало да се разпространява по-лесно в тунелите.
                    Ами, в интерес на истината, и аз не си спомням, че съм виждал жертви на газовата атака, но ако не веднага след първата, то след втората такава, ровенето обикновено спираше до края на сезона.

                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #71
                      Добре де - газовите атака и други подобни съвременни диващини не се ли връщат в причинителя под формата на нещо в растенията, които после ядем или не ядем? Какво друго страда от подобни изстъпления?
                      O888 749-O86
                      C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                      NC 750

                      Коментар


                      • #72
                        Конкретно за коментираните "газови атаки" едва ли има човек на земята, който би могъл да даде отговор основаващ се на експериментални резултати. Всички отговори ще са предположения. Моето е, че предвид начина и мястото на прилагане, и вида на газовете - не ми се вярва да има каквито и да е вредни натрупвания в растенията. Що се отнася до "други подобни съвременни диващини" - ако става дума за другите газове, препарати, торове използвани в селското стопанство, то те са хиляди разновидности и не могат да бъдат слагани под общ знаменател, трябва да се коментират поотделно. По-често, обаче, опита показва, че се връщат в същия или променен вид в хората, които ги консумират.

                        Какво друго страда ли?! Едва ли ще преувелича много, ако предположа, че засегнатите организми са повече от незасегнатите.

                        Коментар


                        • #73
                          Първоначално публикуван от m4r1qn Преглед на мнение
                          Добре де - газовите атака и други подобни съвременни диващини не се ли връщат в причинителя под формата на нещо в растенията, които после ядем или не ядем? Какво друго страда от подобни изстъпления?
                          И аз ще споделя нещо от едно време - след поредното купуване на малки пилета за отглеждане, започна неприятно измиране на мъниците. Всяка сутрин намирахме по едно-две умрели. Комшията ми беше ветеринарен лекар, също отглеждащ доста животни за домазлък и не само. Когато го попитах какво да правя, той ми отговори - ако пилетата са за тебе, чакаш и се надяваш да оживеят повечето. Иначе мога да те затрупам с най-различни антибиотици, които ще гарантират оцеляването на всичките пилци, ноо след това само продажба на продукцията. Сети се тия по птицефермите по кой начин постъпват

                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #74
                            Taka де - отговора на въпросите само подчертава егоизмът ни, незачитането и неуважението на природата а в крайна сметка неуважението и към сами те себе си. Ползвайки 20тина кг атоми дадени ни назаем решаваме че сме голяма работа.
                            O888 749-O86
                            C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                            NC 750

                            Коментар


                            • #75
                              Два въпроса:
                              1. Какви селскостопански растения/животни отглеждате или сте отглеждали?
                              2. Каква е алтернативата?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X