Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане (ашладисване)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Присаждане (ашладисване)

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0081.jpg
Прегледи:1
Размер:108.7 КБ
ID:5539907Traper...Това е вишната ми на подложка джанка с характерното удебеляване на спойката.Същото се получава и при черешата, стига да е успешно прихващането, мога да покажа снимки...Мисля, че по правилно е да се нарече несъразмерност в разтежа, отколкото несъвместимост, при условие, че вече 20-тина години вишната се развива добре, а тези на традиционните подложки-махалебка ли, какво беше там,а и дива череша,рядко издържат повече от 2-3 г. на нашата тежка почва.Както и да е,термините не са важни, проблема, поне за мен е трудното прихващане, незадоволителен процент, но определено е възможно.Явно нещо бъркам,но това е единствената възможност да имаме по-трайни череши и вишни, поне в нашият район.,Ще се радвам някой, постигнал повече успехи,да сподели опита си.Моите успехи, са само на разцеп в началото на март, по-късно, дори в хладилник,калемите не успявам да ги предпазя от развиване.На пъпка/листо.../,мисля че нямам нито един успех, както и под кора, разбира се...Мислех че проблема е в лошо запазените калеми,но когато с едни и същи ашладисвам вишни и диви череши,процента на прихващане е голям,а при джанката и бадема/и на него съм пробвал.../,определено не задоволява.Стигам до извода че едни джанки са съвместими,други не, но може и да греша,не знам!!!И защо е това затишие в форума,то вярно че е мъртъв сезон за темата, но пишете по нещо!!!

    Коментар


    • От: Присаждане (ашладисване)

      Ако ще ашладисваш кайсия върху джанките гледай да е на северно по хладно изложение ,а не на завет южно.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • От: Присаждане (ашладисване)

        Аз също в миналото съм имал успехи с череша на джанка с калем на страничен разцеп , но по една или друга причина при преместването им са ми изсъхвали. В момента от тази пролет имам също почти 100% успеваемост при череша на джанка пак на страничен разцеп , който съм описал за най резултатен /като оня с рисунката за лозата на зелено/ , но този път няма да бързам да ги премествам.Смятам да изчакам една година и кусур за да преболедуват и укрепнат та ще ги вадя следващата есен.А за почвите и при нас /югоизточна България,южното черноморие/ почвите са същите много тежки и глинести и костилковите мрът на поразия.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • От: Присаждане (ашладисване)

          Имам лимонче, бебе, хванато от семка.. Със сигурност ще се грижа за него докато мога.. стъблото му в момента е около 2-3мм.. Питането ми е: Колко дебело трябва да стане стъблото за ашладисване?

          Коментар


          • От: Присаждане (ашладисване)

            Зависи от начина на присаждане, но минимума е дебелината на молив.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • От: Присаждане (ашладисване)

              Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
              Имам лимонче, бебе, хванато от семка.. Със сигурност ще се грижа за него докато мога.. стъблото му в момента е около 2-3мм.. Питането ми е: Колко дебело трябва да стане стъблото за ашладисване?
              7 или 8мм.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • От: Присаждане (ашладисване)

                Благодаря ви за отговорите!

                Коментар


                • От: Присаждане (ашладисване)

                  traper...Този метод/страничен зарез/,както и кози крак не са типични за нашият регион и не съм ги пробвал,струват ми се прекалено трудни, но ще се пробвам.Като си помисля,май всичките ми подложки са за него,/след несполука на листо!!!/,не им давам да пораснат много, /или се хващат,или от многото хирургични намеси загиват!!!/.И един въпрос,ще извиняваш, че все аз питам!!!, при този страничен зарез!!!,това което е над калема,кога го изрязваш, по-късно ли?,а калемите в хладилник ли ги държиш?а, и още един малко идиотски въпрос-как се цитира мнение от друг участник, като твоят цитат! на Добрев,нещо не се получава!!!
                  До Добрев.Съгласен съм с колегите/колкото молив, поне!!/,само ще добавя,че за мен най-сполучливият период е последната десетдневка на юни/покарват след 2-3 седмици и началото на септември но през пролетта.Ако се случи да пукнат през зимата, май не е хубаво да се изрязва, моите изсъхнаха когато сторих това...Поздрави!

                  Коментар


                  • От: Присаждане (ашладисване)

                    Здравейте и от мен.Искам да попитам задължително ли е калемите да се отрежат и съхраняват в пясък ( хладилник ). Не може ли примерно като реша да ашладисвам да ги отрежа от даденото дърво и веднага да ги пресадя на подложката.На пролет бях пробвал с кайсия на джанка по този начин.Пъпките бяха взели да се разпукват , но не можах да видя резултата защото една крава събори калемите.През наближаващата пролет мисля да пробвам на една дива джанка в градината да пресадя всичко що е костилково да стане колкото се може по "шарена". Ако някой е пробвал подобно нещо нека сподели какво е станало

                    Коментар


                    • От: Присаждане (ашладисване)

                      Може и направо от едното дърво на другото. За съжаление при мен прицентът на прихванати по този начин е доста под 50 ...
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • От: Присаждане (ашладисване)

                        Първоначално публикуван от _cntex Преглед на мнение
                        .Пъпките бяха взели да се разпукват , но не можах да видя резултата
                        Закъснял си. Пъпките не бива да са започнали развитие. Трябва да се уцели момента точно преди него. Така от кайсия на джанка аз направих 100% (4 от 4)

                        Коментар


                        • От: Присаждане (ашладисване)

                          А с какво омотавате присадката? Не съм виждал скоро да се продава лико някъде.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Присаждане (ашладисване)

                            Хе-хе, няма да повярваш, но с памучни обущарски конци на поне 70 години. Останал един чувал такива от дядо ми

                            Коментар


                            • От: Присаждане (ашладисване)

                              Здравейте,хубава тема прочетох я цялата понеже ме интересува присаждането на лоза ,че покрай винените сортове които засадих (готови облагородени ) преди 6-7 години има и 2 диви лози които растат 2 пъти по бързо от другите–та точно тях искам да ашладисам по метода който е показал колегата Паджеровод,въпроса ми е: през кой месец е най добре да го направя ?

                              Коментар


                              • От: Присаждане (ашладисване)

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                А с какво омотавате присадката? Не съм виждал скоро да се продава лико някъде.
                                Лично аз предпочитам с гума-вътрешна от кола но от по-тънките/не съм! специалист по гумите!!!/.Бързо и перфектно, и ако я забравиш не се врязва,разтяга се и пада сама, всичко друго съм изхвърлил,ако искаш опитай,перфектно е,единствено условие-да не е напукана от слънцето!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X