Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане (ашладисване)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Присаждане (ашладисване)

    Трапер
    Аз тази година се хванах с лозите/четири реда с много дивачки, около 80 % успех, ма то страшна мана, постоянно гори младите летораси.../и така не опитах дървета на будна пъпка, сигурно вече е късно, няма време да узреят.Сега се чудя, дали да махам тиксото на лозите, използвах като твоето, дали лозата ще успее да го скъса, дърветата успяват,но лозите растат по-бавно...Между другото, руснаците препоръчват този метод, на пъпка, да се ползва и на спяща пъпка, има още много дивачки, ще пробвам, живот и здраве, и ще напиша какъв е резултата...Явно с лозите другите нации са май по-напред, тези методи само се споменават в литературата...ще видим!!!

    Коментар


    • От: Присаждане (ашладисване)

      Първоначално публикуван от dukaginche Преглед на мнение
      Трапер
      Аз тази година се хванах с лозите/четири реда с много дивачки, около 80 % успех, ма то страшна мана, постоянно гори младите летораси.../и така не опитах дървета на будна пъпка, сигурно вече е късно, няма време да узреят.Сега се чудя, дали да махам тиксото на лозите, използвах като твоето, дали лозата ще успее да го скъса, дърветата успяват,но лозите растат по-бавно...Между другото, руснаците препоръчват този метод, на пъпка, да се ползва и на спяща пъпка, има още много дивачки, ще пробвам, живот и здраве, и ще напиша какъв е резултата...Явно с лозите другите нации са май по-напред, тези методи само се споменават в литературата...ще видим!!!
      И тука е страшна мана и май грозде тази година няма да се яде.
      Спокойно колега можеш все още да хашладисваш при дърветата на будна пъпка , има време все още през , което да се вдървесят преди да дойде баба зима. А и мн. зависи от кой край си , тук /южното черноморие/ есента понякога продължава почти до декември.Тиксото задължително ти трябва да го махнеш иначе се получава едно гниене под него , просто изчакай още най много месец и го махай. Или пък удари му една почивка тук на големия гьол /морето/ и таман , като се върнеш ще ги махнеш.Поздрави!
      П.п. Между другото и аз скоро пак правих лози /на зелено/ , не на пъпка ,а на калем с едно око , щото това съм практикувал , но мн. печеше в онези дни и май не ги засенчих добре и се мъчат все още.Иначе миналогодишните ми направо полудяха и изпълзяха на 2 метра. А на будна и спяща пъпка /на зелено/ не съм пробвал , но от клипа ти виждам , че също е доста успешно та и аз май ще трябва да започна да го практикувам.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • От: Присаждане (ашладисване)

        Да се похваля и аз :

        Това са два вида кайсии върху джанка
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Кайсия.jpg
Прегледи:1
Размер:258.3 КБ
ID:5600160

        и джанка върху същата подложка
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Джанка.jpg
Прегледи:1
Размер:277.8 КБ
ID:5600161
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:278.1 КБ
ID:5600162

        Бях сложил също череша и праскова, но първото след като пусна филиз около една педя изсъхна а второто изобщо не покара.
        ----------

        Круша върху дивачка вече втора година (първия ми успешен опит)

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:147.9 КБ
ID:5600163
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:194.3 КБ
ID:5600164

        Коментар


        • От: Присаждане (ашладисване)

          Браво колега ! Крушата гледай да и управляваш короната да бъде с централен водач , най добре се развива и плододава. Продължавай с череша и праскова върху дива джанка само , че според мен по голям успех ще имаш на листо през лятото. Единственното важно условие е подложката преди това да е поливана.
          Днес понеже е облачно отново ме засърбяха ръцете и набързо ошетах две дивачки круши , като им сложих едни хубави , които зреят точно сега по това време /не са петровки/ , на листо. Ама и нямам място вече в двора от дръвчета та се чудя де ще им намеря кулая.Поздрави и успех!
          Последно редактирано от traper2504; 19-07-14, 12:31.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • От: Присаждане (ашладисване)

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0098.jpg
Прегледи:1
Размер:182.8 КБ
ID:5601802
            "Окулиране!!!" ашладисване на будна пъпка със зелен и зрял калем....Е, не мога да се похваля като професионалистите за които пише по руските сайтове-95-100 процента, но определено достигнах 60-70 че и май малко повече процента, което за мене си е голям процент, след 10-те проц. на традиционният трудоемък разцеп...Е, тук съм направил грешка, трябвало да е на една лява и една дясна пъпка, ама де да знам че ще се хванат и двете...Ще се радвам да обменим опит, питайте, чао...

            Коментар


            • От: Присаждане (ашладисване)

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0099.jpg
Прегледи:2
Размер:174.2 КБ
ID:5601804А тази е под кора, "правилно", една пъпка отляво и една от дясно, и би трябвало да станат две рамена, да видим...Успехът при мен 70-80 проц. със зрял калем...Основно съм се ръководил от този сайт.../http://www.youtube.com/watch?v=jHK-MNJWauY/,доста подробно е обяснено, за жалост на английски, дали някой няма да може да го преведе, аз не се справям чак толкова добре с него...И трябва много да се внимава при сваляне на превръзките, страшно лесно се откъртват, аз вече направих беля...Поздрави...

              Коментар


              • От: Присаждане (ашладисване)

                Аз съм абсолютен лаик, но ми хрумна нещо:
                Може ли да се присажда орех? Абе, имам в двора "лош", а комшията се кефи на много "хубав", та...
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • От: Присаждане (ашладисване)

                  За можене, може. Всички растения могат да се присаждат, даже и зеленчуците. Орехите обаче не са от най-лесните за работа. След като знаеш, че е "лош" значи вече е плододаващ, което обикновено значи, че дървото е големичко, а това затруднява присаждането. Може да се присади на младо орехче, а старият да се отреже, но ако се ползва старият за подложка ще се спестят няколко години чакане, докато започне да плододава. Какъв е диаметърът на стъблото му и на първите му скелетни клони?

                  Коментар


                  • От: Присаждане (ашладисване)

                    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    Аз съм абсолютен лаик, но ми хрумна нещо:
                    Може ли да се присажда орех? Абе, имам в двора "лош", а комшията се кефи на много "хубав", та...
                    Разбира се , че може.Присажда се на ,,Прозорче,,.
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • От: Присаждане (ашладисване)

                      Има един проблем. Искам присаждането да се направи върху старо дърво - вече 10 години. Върху какъв клон да се направи и този клон да се отреже ли над присадката? В смисъл дебел или тънък клон, както и по високо или по-ниско да е? Абе нищо няма да направя, ама нека опитът да е технически издържан.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Присаждане (ашладисване)

                        Е колко е дебел един 10-годишен орех? Колкото ръка.
                        Сега е времето да се пробваш. Ето как, нищо че е на по-стар:
                        http://www.farmer.bg/1084-Razmnozhet...e-na-prozorche

                        Коментар


                        • От: Присаждане (ашладисване)

                          Гледай да е колкото може по ниско/долу/ и спазвай диаметрите , почни от сега да поливаш подложката периодично и най късно до 10 август да си го направил и избери , ако е възможно облачен ден , но без валеж. Ако не поне почни надвечер по хладното , печелиш поне една вечер хладинка.Като отрежеш клонката с калема започни веднага , колкото може по бързо , дръж го на сянка , избери пъпка от средната част на клонката , ако можеш изкуственно засенчвай раната от слънцето , успеха е мн. по голям. Това е , желая ти успех и , ако тази година не успееш не се отказвай , ще му хванеш чалъма с течение на времето,опита и постоянството. Поздрави!
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • От: Присаждане (ашладисване)

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0099.jpg
Прегледи:2
Размер:174.2 КБ
ID:5602265
                            Тук май съм се справил по-добре-една пъпка в ляво и една в дясно,методът е на будна пъпка от зрял калем, към края на май, началото на юни, под кора-успех около 80 процента, май нещо стана като плетеница, дано съм се изразил ясно.Основно съм се ръководел от този клип,/
                            http://www.youtube.com/watch?v=jHK-MNJWauY
                            /, за жалост е на английски, няма да е лошо, ако някой е добре с езика да го преведе, доста подробно е обяснено...Калемите-началото на март, в найлонови торбички в хладилник, без проблем до края на юни...Поздрави!!!

                            Коментар


                            • От: Присаждане (ашладисване)

                              Извинявайте за повторението, то излязло, но на друга страница, поздрави, пишете по-често, то вярно, лято, няма много време, но все пак....

                              Коментар


                              • От: Присаждане (ашладисване)

                                Четох много за присаждане "на прозорче", но нещо ме смущава. Подложката е дебела 15 мм, калемът е 12-14 мм, та как ще се изреже прозорче със страна 35 мм. Същото, даже по-лошо и с калема. Другото, говори се нещо за загърляне с почва. Имат предвид млада подложка, а аз трябва да присаждам на някакъв клон. Та затова попитах колко високо и този клон да се отреже ли над присадката?
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X