Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едно софиянче на село.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Едно софиянче на село.

    Голямата ливада така и не се реших нищо да я правя.
    Та я дадох на комшията да държи някакви коне там.

    3 дни коси, ряза.. зор голям видя въпреки техниката, но я оправи.





    Домъкна още някакви коне. Единият на 42 години, другият на 25. Все дърти кранти и лошо гледани.
    Луд човек, 60+ години влачи и бачка като луд от ранни зори.
    Така като гледам след него , никой от родата му няма да продължи гледането на тези животни.

    Коментар


    • От: Едно софиянче на село.

      Това, което много хора пропускат е факта, че именно труда от зори до зрач и мотивацията да твориш/градиш подържа здравето и духа на много хора, когато към това се добави и удоволствоето от постигнатото, което те кара да заспиваш усмихнат всяка вечер нещата си идват на мястото и вече няма неясноти "защо го правят", моите две стинки.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • От: Едно софиянче на село.

        ....И с нетърпение чакаш да дойде утрешния ден да свършиш успешно заплануваните задачи!Това е живота, без поставени цели и задачи губи смисъл!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Едно софиянче на село.

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Това, което много хора пропускат е факта, че именно труда от зори до зрач и мотивацията да твориш/градиш подържа здравето и духа на много хора, когато към това се добави и удоволствоето от постигнатото, което те кара да заспиваш усмихнат всяка вечер нещата си идват на мястото и вече няма неясноти "защо го правят", моите две стинки.
          С много от постовете ти не съм съгласен(това си е мой проблем де), но този все едно съм го писал аз.
          Напълно съм съгласен с теб.

          Познавам хора които нямат наследници, и когато си отидат някой ще заграби постигнатото от тях, но си работят съвестно и както си трябва, а вече са на години...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Едно софиянче на село.

            Да бе да . Ама си е вярно.
            И аз страдам от ненаследственост.

            Кой ще се трови в прахоляка на нивата като е ИТ спец и има потенциал и ангажименти (добре платени ) за двайсе години напред ?

            Коментар


            • От: Едно софиянче на село.

              Не бой се. И аз съм "добре платено ИТ" ама си ме дърпа на село .
              ИТ-то за съжаление е доста коварна , натоварваща и изцеждаща сфера. Ако 20 години ти си се раздавал в нея си вече за психиатрия.

              Коментар


              • От: Едно софиянче на село.

                Разкарай го този комшия с конете, гледай на 8:17 ......

                Една такава и кръвчица няма да ти остане
                Всъщност режи си доматките на спокойствие пък комшията да пасе тревата
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  ...

                  И след като ще ставам селянин.. трябва да се погрижа и за алкохолните питиета.
                  От големият орех на двора видях, че е има много орехчета. В Гърция съм ял много вкусно сладко от зелени орехчета, ама няма кой да си играе толкова.
                  Затова следващата рецепта беше за ликьор. Та.. 50-60 орехчета и 2л ракия.



                  След 2 месеца ще тествам.



                  Получи се доста интересен вкус. Може би една идея по сладко от колкото ми се искаше, но догодина ще тествам пак,
                  Наздраве.

                  А вече и захладня, така че започвам тази тема да я изучавам и пробвам напрактика:
                  Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Коментар


                  • Така.. мезетата мухлясаха, но ликьора свърши. И зимата свърши, най-накрая.
                    Тук зимните бури направиха малко бели..

                    Едната буря отвя южния скат на покрива на бараката в двора, тъкмо го закрепих и удари следващата и отпра северният.
                    Накрая хазяина тегли една майна и разкара целият покрив. Сега нещо се мъчи със застрахователите да му платят нещо.



                    Конете направиха такава кал и мизерия , че просто лошо ми става.
                    Конете едвам ходят в калта. Потъват до коляно. Разбрахме се с комшията да ги разкара и следващата зима да ги няма. Бахти и мизерията...



                    Короната ме закотви вкъщи, та леко по леко да почна лехите за тая година. Есента нямах време и а и плановете не бяха ясни, та затова сега ще ги правя.



                    Не беше спирал дъжда от сумати време.. и не можах6 да окося ливадите около къщата та и тях леко изпуснах.



                    Задръстил съм всички первази и лятната кухня с тави с разсад. 70 корена чушки, 70 патладжани, 50 боб, домати, лук.. и какво ли не.. каквото оцелее и се хване.. все е кяр

                    Намерих и един пазар неделен .. та...скоро..







                    Говорих и с едни пчелари.. та обмислям да бодна и 2 кошера.

                    Ако тази година направя и 30% от плановете ще е цяло чудо.

                    Коментар


                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      С толкова много птици да не се отървеш от короната, а да хванеш птичия грип

                  • Ти последно като беше тук нормален си беше,какво ти стана не знам 😳
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • Венци- малкия
                      Венци- малкия коментира
                      Редактиране на коментар
                      Еми.. то и тогава си беше под-въпрос психичното здраве.. А тука морето калпаво, та се забавлявам по друг начин някак.

                    • BENZBOSS
                      BENZBOSS коментира
                      Редактиране на коментар
                      Обаждай се ако ти трябва разсад за нещо,някой калифорнийски фифел,само с това не съм се занимавал май.

                      Наздраве Венцо

                  • Добре си се ориентирал в обстановката.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • Кошерите искат и инвентар към тях, поне една ръчна 3/6 рамкова центрофуга. Ако аз имах твоите условия предполагам ,че бих постъпил по същият начин.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                        Кошерите искат и инвентар към тях, поне една ръчна 3/6 рамкова центрофуга. Ако аз имах твоите условия предполагам ,че бих постъпил по същият начин.
                        Аз съм човека-инвентар Вече съм задръстил гаража от всевъзможни инвентари за различни дейности които почвам (и не продължавам..).
                        Как ще прибирам някой ден всичко към България идея си нямам..

                        Коментар


                        • Juiced
                          Juiced коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ако имаш категория С+Е има вариант, купуваш камион с прицеп на смислени пари пренасяш целия инвентар и камиона го продаваш в БГ на някоя транспортна фирма.

                      • Б+Е също не е малко .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • Лелеее, горките коне... Тва ако е у нас ше се развикат един билюк активисти, а па местната власт още преди тях ще почне да актува. Чутовна глупост е да се оставят свободни на такъв терен по това време, ама ти не си виновен. Сега имаш вече готова нива ВВ кат изпръхне - тежък култиватор или фреза и после кеф ти чушки, кеф ти боб. Или трева. Онова зеленото оттатък какво е че не го виждам? Сято ли е нещо или ливада? Може например и да го разделиш с лека ограда на квадранти и по средата курник с пернати и си гледаш кефа. Варианти всякакви.
                          70 корена патладжан е доста, направо си гласи сергия да излизаш на пазаря. Ние сме 6 човека и 20 корена са ни предостатъчно. разбира се не знам при вас как вирее патладжанчото. Абе общо взето щом ти се занимава с всичко може да си експериментираш. Тва е страшен Релакс, ама само за посветени

                          П.п. Не съм те питал. Ако си обръщал внимание - конете подковани ли са?
                          А как е пчеларството там? В смисъл, пчелините какви са, с по колко кошера, разкарват ли ги по кърищата или са вътре из дворовете по няколко бройки и от тоя род подробности...
                          Последно редактирано от jordanov sv; 19-03-20, 09:15.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X