Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едно софиянче на село.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Едно софиянче на село.

    Само за инфо.
    Софийското поле е на 550 - 600 мнв.
    В Белгия най- високата планина е 694мнв.

    Коментар


    • #77
      От: Едно софиянче на село.

      Аз съм на високо - 120м надморска

      Коментар


      • #78
        От: Едно софиянче на село.

        Сглобяемите парници от поликарбон ми се струва ,че ще свършат чудесна работа. Формата им е заоблена и вятарът няма да ги брули толкова зверски. Стига петите да са ти дълбоки и тежки разбира се.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #79
          От: Едно софиянче на село.

          На 100км.навътре,в тая равнина ,на места под морското ,това си е крайбрежен океански ветрец .
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #80
            От: Едно софиянче на село.

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            Аз съм на високо - 120м надморска
            Па ти направо си планински жител!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #81
              От: Едно софиянче на село.

              Малко ъпдейт..

              Доматито си върви.. 2 дни жега и пощръкляха, обаче отново е 15-20 градуса.







              В момента в който се разбра ,че единият комшия се изнася.. другият - коневъда, си докара 2 коня и се разположи в сервизната ми сграда.
              Малко ме дразни, че дори не попита. Ток за ел.пастира си е взел от моя.





              Нещо не ме харесват тия коне. С предния нямаше проблем галех го през оградата.
              Но тези нещо са криви. Мъжкаря е доста голям и здрав. Опита се да ме ухапе и застана в някаква странна поза като да напада, та аз се изнесох назад.
              Нищо че е през оградата.



              Ще се разбереме, ако не.. имам чудесна рецепта за луканка

              Иначе на село е много добре.. с багер неможе да ме върнат в градО.

              Коментар


              • #82
                От: Едно софиянче на село.

                Като стана дума за сервизната сграда.. на галено я наричам "Крематориума" заради 2та комина.







                В началото мислех да го правя на бар като дойдат приятели

                Обаче сега лятото е много топло вътре, а зимата е хладно.

                Все още се чудя какво да го правя. Покрива около комина тече, и има счупени прозорци.
                Покрива е от някакви плоскости като пластмаса и сега вече е прегоряла от слънцето.
                Нещо ми се струва доста паянтова и стара.

                Но пък за някаква хидропонни системи се е утрепало.
                Отдолу има 12-13 куб воден резервоар събиращ дъждовна вода, ток и осветление има.

                Коментар


                • #83
                  От: Едно софиянче на село.

                  Хрумват ми няколко идея за крематориума
                  -да се превърне в оранжерия, макар и да трябва да се сложи може би частично прозрачен покрив(нали казваш е топло лятото)
                  -работилница за лодки(малки) автосервиз(макар и нелегален)
                  -даваш го под наем за склад
                  -купуваш легла и го правиш в мини хостел
                  -сушилня

                  Конската тор е доста богата на полезни ... съставки(като всяка тор). Имаш я до себе си ,може да я оползотворяваш.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Едно софиянче на село.

                    Аз веднага щях да разглобя няколко джипки там .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #85
                      От: Едно софиянче на село.

                      Честито Венци, страхотно начинание - да се преместиш на село, аз 7-8 години съм така и искам още по-дълбоко в провинцията да избягам, страхотно е

                      Докато е сухо сега - купи гранули Желязо против охлюви и ръси всяка седмица и след всеки дъжд, след време ще разбереш защо, ако не ги спреш сега ще плачеш дълго в бъдеще, питай от къде знам, изядоха ми всичко мамицата им гадна, от репички през копър до домати и ягоди.

                      Ако ти трябва фрезичка имам, на ток, косачка ти трябва също - битаците всяка Събота/Неделя са много добри и по вашия край.

                      След около седмица минавам през Б, може да дойда с кило две френска мастика и няколко дини да обсъдим живота на село )
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Едно софиянче на село.

                        Как така си е пуснал конете в двора ти без даже да попита? Че и към ел. инсталацията се е вързал? Не, че нещо, ама не ме кефи подобно отношение и бих си поговорил с него, преди да му изритам конете на улицата. Не ти трябва никакъв добитък, ще се усмърдиш на тор. Загради си 100-200 квадрата ако те влече да си садиш зеленчуци (не, че нещо ще стане от тях, де) и другото го остави да си буренясва, щом не ти трябва.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #87
                          От: Едно софиянче на село.

                          Не не, конете са в съседният парцел. Имота е нещо като огромен квадрат и е разделен на 2 с мрежа. Аз съм в единият правоъгълник, а конете в другият.
                          Те са там временно, хората от съседният имот се изнасят и когато дойде нов наемател , ще се види дали ще останат там.
                          Иначе си поговорих с човека, временно са тук тези 2та коня. Взел ги е някакви хора който изобщо не се грижели за тях и май са ги биели.
                          Добряга е и ми помага със всичко каквото имам нужда.

                          Интересно е ,че в района има много коне, но изобщо не мирише.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Едно софиянче на село.

                            Чудесна тема. Ще черпя опит.
                            Nissan Pathfinder 4.0L

                            Коментар


                            • #89
                              От: Едно софиянче на село.

                              Не така бе човек. Хората дават пари за тор (сливи за смет), а ти ще ги изритваш...
                              Nissan Pathfinder 4.0L

                              Коментар


                              • #90
                                От: Едно софиянче на село.

                                То опит.. няма кой знае какъв да се черпи.
                                За сега големият празен парцел се разбрах с комшията да сложи 2-3 коня там докато измисля какво да го правя. През това време, те ще се погрижат за тревата и наторяването.

                                Чакам тия дни да обера доматите. Няколко топли дни се завъртяха и рязко започнаха доматите да зреят.
                                Семето се оказа пълен микс от сортове, но на мен ми е интересно.

                                Тотално се изложих с връзването и колците. Догодина здрави и сериозни колци ще сложа.





                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X