Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варна - Бургас с колeлото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NovemberCharlie
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Амортесьорното колче е безмислена допълнителна тежест.

    Остави коментар:


  • Edo
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Razora е с такова колче с амортисьор и трябва да кажа че не съм очарован - не можеш коректно да си нагласиш седалката по височина, все нещо не е както трябва. Все пак за колело с цяла рамка е някакъв изход, една идея по-добре.

    Остави коментар:


  • ianakiev
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Да караш 100-200 км. по асвалт с дебели таралежи клони към мазохизъм. Аз съм със Maxxis OverDrive MaxxProtect 26x1.75 с кевларена подсилка и са доста леки. Стават и за черни пътища. Ако караш само по асвалт може да пробваш дори Mаxxis Detonator 26x1.25 . За амортизиращото колче мисля, че повече тежи ,отколкото върши работа, но това си е само мое мнение.

    Остави коментар:


  • ACCELERATOR
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    Единствените добри механични дискови спирачки са Авид ББ7. Иначе - хидравлика.
    Не, че много разбирам, но пак ще се намеся
    Моето Онтарио е модел Team Edition, и както може би знаят някои от вас отпред е с дискова спирачка Tectro, а отзад - V-brake. Та дисковата спира далеч по-добре от V-brake-а (още повече, когато задната се намокри), даже се замислям да сложа диск и отзад.
    Аз лично съм доста доволен от Tectro-то (най-добрата спирачка, която съм имал на колело), предполагам въпросният Авид ББ7 сигурно е още по-добър.
    Искам да попитам ianakiev - с оригиналния размер гуми ли караш, или си сложил по-шосейни (по-тесни)? Все си мисля, че гумите правят голяма разлика в средната скорост, и се чудя дали да не сменя моите, защото и без това рядко карам извън асфалта.
    М/у другото - като заговорихме за седалки , какво мислите за тези с амортизиращо колче?
    Съжалявам, че оспамихме на човека темата..

    Остави коментар:


  • NovemberCharlie
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Единствените добри механични дискови спирачки са Авид ББ7. Иначе - хидравлика.

    Остави коментар:


  • Вико
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
    Относно въпросната рамка хц1 се сетих ,че май няма възможност за монтаж на V -brake . Ванко ,според мен няма смисъл от дискове за мойто
    каране-тежат, а едни хубави дискови спирачки са на цената на едно онтарио
    Имаш право. В-брейк но малко по-хубав и си перфектен за шосето.
    Аливио или деор, наистина са си прекрасни спирачки. Тук говорим ест. за шосето, не за Пл. колоездене.

    Остави коментар:


  • ianakiev
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Относно въпросната рамка хц1 се сетих ,че май няма възможност за монтаж на V -brake . Ванко ,според мен няма смисъл от дискове за мойто
    каране-тежат, а едни хубави дискови спирачки са на цената на едно онтарио

    Остави коментар:


  • VaHk0_
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
    ... засега знам само рамката каква ще е - РАМ ХС1 и ще е
    без дискови спирачки ...
    Жоро защо искаш да не е с дискови спирачки?Според мен поне предната е добре да е дискова.Така ако изкривиш шина или при по-лоши метеорологични условия пак ще си имаш поне една спирачка.Един avid bb7 със 160/185мм диск ще ти пасне перфектно според мен.

    Остави коментар:


  • Edo
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Първоначално публикуван от Crosser Преглед на мнение
    Аз съм със същия T-Rex
    Това ми е всекидневното колело - с тия къси скорости става само за гора и градско, до морето мисля да ходя с по-далекобойния Razor. Определено има разлика на асфалта и се надявам това да ми помогне да успея.

    Остави коментар:


  • ianakiev
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Онтариото се води от сравнително тежките хс колела.
    За асфалт ,много ме привлича Драг Паркур (под 13 кила е) но е 1300 лв. и е с твърда вилка . Аз съм поел по друг път -ще си сглобя сам колелце ,засега знам само рамката каква ще е - РАМ ХС1 и ще е
    без дискови спирачки .Надявам се добри разходки да направя с него на есен.
    За седалките колегата е прав . Аз бих добавил ,че ако караш често макар и по малко ,ще забравиш
    за проблемите с д-то

    Остави коментар:


  • NovemberCharlie
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Можеш. Като правиш почивки през 30-40 минути и се обзаведеш с клин с "памперс". Освен това седалка се мери с г*з. Може да е върха на сладоледа, но ще разбереш дали става за теб след като я покараш 20-30 км. За един -два километра тест нищо не можеш да разбереш.

    Остави коментар:


  • ACCELERATOR
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Първоначално публикуван от Crosser Преглед на мнение
    Аз съм със същия T-Rex
    Аз пък съм със същото Онтарио като на автора на темата (само че друга разцветка), обаче това не ми помага много
    Като се замисля, главният проблем е не толкова умората, колкото схващането на задните ми части.. Просто не мога да стоя повече от 3 часа на тази седалка, въпреки че си купих специална с някакъв гел.
    Последно редактирано от ACCELERATOR; 28-04-10, 14:36.

    Остави коментар:


  • Crosser
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Аз съм със същия T-Rex

    Остави коментар:


  • Edo
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Първоначално публикуван от СТОЯН ВАСИЛЕВ( lilia_prim) Преглед на мнение
    Бравос, моя рекорд в годините на по-добра спортна форма беше преход Приморско-Синеморец за един ден
    Значи още ставам за нещо - миналия Март пих едно кафе на Панорамата в Резово и газ обратно за Приморско, разстоянието е точно 100 км. Иначе еднодневен преход от стотина километра не е нещо необикновено, въпроса е колко дни подред може да се минават по 100-120? Аз скоро ще разбера, защото само чакам времето да се стабилизира и тръгвам София - Приморско, планирам да го взема за 4 дни, средно по 115км дневно. Познавам хора минаващи по 4-5 хиляди на година само в БГ, и съм яко комплексиран от тях - как издържат, нямам идея?!
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • СТОЯН ВАСИЛЕВ( lilia_prim)
    отговори
    До: Варна - Бургас с колeлото

    Бравос, моя рекорд в годините на по-добра спортна форма беше преход Приморско-Синеморец за един ден с почивка и хапване на плажа, но това бешеее... когато бях 20 кила надолу. Сега пак го правя но с АТВ. Разходката ти е била приятна основно поради липсата на трафик и красивите места през които се преминава.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X