Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Митко (smile)
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Ще се опитам да се сдобия с информация за движението по дни и часове.
    Прекрасен повод да видя хора, с които не съм се срещал от доста време

    Остави коментар:


  • Гълъбин Колев
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
    Нямаше ме няколко дни и съм изпуснал дискусията.
    Пътеписа няма нищо общо със 7те дни (ако го прочетете ще стигнете до ден 12 )

    РекордЪТ, за който Ви разказах е поставен от група ентусиасти от НСА (специалността май беше туристическо ориентиране или нещо подобно). Целия преход е бил подготвен много добре и са имали съпорт през цялото време. Всичкия багаж, дрехи и каквото се сетите са им пренасяни(или осигурявани нови) от поддържащия екип. "Професионалните туристи" е трябвало само да тичат по 18 часа на ден.
    ОК, Митак, може и да евъзможно! Просто аз съм КМС(както се казваше по едно друго време) по спортно ориентиране и откровено заявявам че тази средна скорост е невъзможна в пресечен терен след 6-ия час, при това за супер подготвени пичове.Или по-просто: преди да видя траклог не мога да се съглася че е истина

    ПП: Познавам отлично целия маршрут

    Остави коментар:


  • Митко (smile)
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Нямаше ме няколко дни и съм изпуснал дискусията.
    Пътеписа няма нищо общо със 7те дни (ако го прочетете ще стигнете до ден 12 )

    РекордЪТ, за който Ви разказах е поставен от група ентусиасти от НСА (специалността май беше туристическо ориентиране или нещо подобно). Целия преход е бил подготвен много добре и са имали съпорт през цялото време. Всичкия багаж, дрехи и каквото се сетите са им пренасяни(или осигурявани нови) от поддържащия екип. "Професионалните туристи" е трябвало само да тичат по 18 часа на ден.

    Остави коментар:


  • p-pleven
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Има доста писано за Ком-Емине по други форуми и по-специално проблемите с минаване на маршрута с велосипед...

    Иначе: Респект за пешаците!

    Остави коментар:


  • Гълъбин Колев
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Доколкото схванах Митко говори за малко под 7 дни пеша !!! Шапка му свалям на този който е успял да го постигне.

    Остави коментар:


  • p-pleven
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
    Тичане ли имаш предвид
    Не, каране на велосипед по шосе от непрофесионалист, със съответно непрофесионално колело... + това, че на другия и по-следващи 2-3 дена трябва да мине още по толкова... Т.е. да не си оставя здравето на асвалта...

    Остави коментар:


  • Гълъбин Колев
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    150 km/ден е нормална дистанция за шосе от непрофесионалист... Но за пресечена местност - не го вярвам...
    Тичане ли имаш предвид

    Остави коментар:


  • p-pleven
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    150 km/ден е нормална дистанция за шосе от непрофесионалист... Но за пресечена местност - не го вярвам...

    Остави коментар:


  • Гълъбин Колев
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
    Лично познавам човек, който го е изминал за малко под 7 дни. Вярно със сериозен съпорт, нищо на гърба и ходене по 16-18 часа на денонощие. Багажа е бил пренасян с джипки, а групата само е тичала.

    ПП ето един интересен пътепис(много добре написан по мое мнение) на едно приятелче: ЦЪК
    Ето и малко статистика

    1 ден 150 км
    2 ден 50 км
    3 ден 16 км
    4 ден 37 км
    5 ден 49 км
    6 ден 181 км
    7 ден 144 км

    ГПС-а орязва около 10%, т.е.

    ОБЩО: 690 км или накратко: твоят човек е киборг - 5.48 км/ч средна скорост в пресечена местнот;7 дни х 18 ч.

    Остави коментар:


  • Edo
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Ами ако се прелети Тетевенската и Карловската планина, сигурно ще се стига за 3 дни с мотор, но рекордите не ми се коментират - твърде невъзможни са! По-важно е да минеш целият маршрут и да се насладиш на гледките, пък за колко време - колкото повече, толкова по-добре според мене.

    Остави коментар:


  • karies
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
    Значи излиза пеша или с мотор е еднакво бързо?! Ако не карам от над 20 години сигурно щях да повярвам!
    Ами не е точно така...
    Пеша е по-бързо - 5 дни и 17 часа според сайта, който "гугълнах", а не 7 дни
    Разликата, е че "пешаците" са по-улави, ако да не ви се вярва и могат да ходят над ръба на възможностите си и по много повече време в денонощието.
    Впрочем не съм чувал за подобни опити за рекорд с мотор. Предполагам, че ще се "слезе" под 3 дни, ако се кара "над ръба на възможностите"...

    Остави коментар:


  • Edo
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Значи излиза пеша или с мотор е еднакво бързо?! Ако не карам от над 20 години сигурно щях да повярвам!

    Остави коментар:


  • Митко (smile)
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
    7 дни с ендуро по туристическата пътека, пеша ми се вижда абсурд:

    1 ден- вр.Ком-х.Мургана
    2 ден- х.Мургана-х.Ехо
    3 ден- х.Ехо-Беклемето
    4 ден- Беклемето-х.Васил Левски
    5 ден- х.Васил Левски-Узана
    6 ден- Узана-х.Върбишки проход
    7 ден- Върбишки проход-нос Емине

    Тия рекорди са пълен ташак !!!

    ПП: х.Ехо-Беклемето пеша наистина е по-бързо......но само там
    Лично познавам човек, който го е изминал за малко под 7 дни. Вярно със сериозен съпорт, нищо на гърба и ходене по 16-18 часа на денонощие. Багажа е бил пренасян с джипки, а групата само е тичала.

    ПП ето един интересен пътепис(много добре написан по мое мнение) на едно приятелче: ЦЪК

    Остави коментар:


  • Жоро Йорданов
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Това лято като се качихме на Ехо имаше една група туристи които бяха въряли от х. Мазалат до Ехо. Средно 24 часа. Но от там нямаха сили да слезат в Клисура. Та после нямало да ни мразят като разбраха, че за 30 мин ще слезем...

    Остави коментар:


  • Гълъбин Колев
    отговори
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    7 дни с ендуро по туристическата пътека, пеша ми се вижда абсурд:

    1 ден- вр.Ком-х.Мургана
    2 ден- х.Мургана-х.Ехо
    3 ден- х.Ехо-Беклемето
    4 ден- Беклемето-х.Васил Левски
    5 ден- х.Васил Левски-Узана
    6 ден- Узана-х.Върбишки проход
    7 ден- Върбишки проход-нос Емине

    Тия рекорди са пълен ташак !!!

    ПП: х.Ехо-Беклемето пеша наистина е по-бързо......но само там
    Последно редактирано от Гълъбин Колев; 18-12-10, 02:15.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X