Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Допуснах сериозна грешка в младите си години като подцених Стара Планина и я оставих по за накрая! Сега с ужас установявам, че няма начин всичко да се мине с мотора /самостоятелно/ и ще се наложи някои участъци от Е-3 да се минават по класическият начин - пеша. Това е много хубаво по-принцип, но при размерите на този сериозен планински масив отнема много време и налага експедиционен туризъм /с големи раници/ който не ми е любим. Та в тази връзка искам да попитам дали преминаването от вр.Вежен до Златишкият проход с колело вместо пеша ще ми спести време и ще направи преминаването на тези 30-тина км възможно за един ден или може би точно обратното - ще ме забави? Ако ходенето пеша в този участък е най-бързо, дали работи хижа Планински езера, че друго място за спане няма? Идеята ми е да се кача с колелото от хижа Вежен на билото и да го премина до Етрополе, като някой междувременно ми премести колата дотам. Всички съвети ще са ми от полза, предварително благодаря на отзовалите се!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

    Труден и почти невъзможен преход за колело...
    Има големи денивелации за преодоляване . На Старопланинското конче със сигурност ще си носиш колелото на гръб...и не само там..., а това ще те забави доста...
    Въпросната хижа до миналата година не работеше, сега не знам . Трябва да си екипиран за спане на открито !
    Ще се радвам , ако успееш без произшествия.
    Успех !
    животът е магия !
    X5 3.0d

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

      Миналата седмица бях до х.Козя стена и там ми казаха за наскоро преминал велосипедист, взел Ком-Емине за 9 дни?! Може да не сме се разбрали и човека да е имал впредвид Ком-х.Козя стена за това време. Бил носил колелото доста, но това ме наведе на мисълта че може да не е толкова невъзможно и най-вече безсмислено - та затова събирам мнения. Благодаря за инфото.
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

        Дам, грешката е вярна:-)
        Ако не ме лъже паметта рекорда за пешак преди доста време (12-15 г.) го постави един дъновист, май Павел, за 7 дни мина Ком-Емине. След това нещо ми се върти в главата за подобрение на рекорда...
        С планувани хижи и малка раничка само за храна.

        Така че с колело, за 9 дни едва ли е толкова сложно:-)

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

          Благодаря на всички за съветите, явно пеша му е майката в този участък!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

            Колелото определено ще трябва да го носиш на някои места.Когато последно минавах с мотора по този маршрут(само че обратно) х.Планински езера не работеше.В този участък има доста камъни които си мисля че за колело ще са проблемни.
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

              Може би става въпрос за х.Планински извори, /намира се над с.Антон на самото било/ която от доста години не работи като хижа,а като конюшна. За х.Планински езера в този участък на Стара планина не съм чувал. Ако греша ме поправете. Местноста "Картала" след х.Планински извори към връх Паскал е много тежка /има много камъни/ Успех.

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

                Грешката с "езерата" е моя, но нали не работи та май няма голямо значение. Хич няма и да пробвам с колело или мотор - разходката ще е на два крака с едно преспиване някъде по пътеката, което много не ми харесва, но нали това е Балкана - трябва малко да ти посмачка фасона!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

                  Благодаря Колега за линковете, още първият път разбрах че в форума на колоездачите има много актуална информация за мен.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

                    Тази година за сега са го минали 4 души с велосипед, двама от тях познавам.Ако искаш мога да те свържа с тях, и те са от София но не пишат тук.
                    LZ1NBN

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

                      Първоначално публикуван от karies Преглед на мнение
                      Дам, грешката е вярна:-)
                      Ако не ме лъже паметта рекорда за пешак преди доста време (12-15 г.) го постави един дъновист, май Павел, за 7 дни мина Ком-Емине. След това нещо ми се върти в главата за подобрение на рекорда...
                      С планувани хижи и малка раничка само за храна.

                      Така че с колело, за 9 дни едва ли е толкова сложно:-)
                      Колега, не че оспорвам това което пишете, но едни прости сметки показват, че е много малко вероятно да се мине пеша целия маршрут Ком - Емине за 7 дни.
                      Като знаем, че разстоянието е над 700км, като сложим една пешеходна скорост от 5км/ч (което е много нереално предвид пресечения терен), само ходенето на ден е било по минимум 20 часа!
                      Аз лично трудно бих повярвал да е постижимо.
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

                        До колкото си спомням Гълъбин и компания го минаха за 8 дни с мотори, а пеш за 7.............. Поне 12 според мен

                        ПП
                        След като се изказах видях, че става въпрос за сам човек, а не група. Ако е трениран нищо чудно, но все пак като пристигне трябва да мине през лекарски преглед за да се установи не са ли почнали да му мутират краката в копита/малко спам за майтап/
                        Последно редактирано от Жоро Йорданов; 20-08-10, 12:42.
                        Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                        0894328706

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

                          Първоначално публикуван от Нейчо Наков Преглед на мнение
                          Тази година за сега са го минали 4 души с велосипед, двама от тях познавам.Ако искаш мога да те свържа с тях, и те са от София но не пишат тук.
                          Благодаря Колега за предложението, мога само да ти завиждам че познаваш такива сериозни хора. Мисля че за краткия маршрут който ще минавам няма смисъл да им досаждам, пък и от пътеписите виждам че всички предпочитат да го минават пеша. Виж като реша да го правя целия, дай Боже, една среща би била много полезна. Тази година ходих и аз до морето с колело, но по асфалта - стигнах за 3 дни и тези времена от 8-9 дни през планината ми се струват направо невъзможни! Карах по 10 часа дневно и преминавах по 160 км, но горе разстоянието е почти двойно, а скороста несравнимо по-ниска - как ги правят тези времена не ми е много ясно?! Явно съм далеч от кондицията за такова изпитание.
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

                            Eх и аз имам честта да познавам двама от тях, като единия е човека който наново ме качи на байка и това е Райко!
                            Той го направи за 8 дни май, ако не се лъжа или 8 или 9 с колело! И става въпрос точно за вр.Ком - нос Емине.

                            Тази неделя гласим да качим и спуснем вр.Вежен, та ако имажелаещи - 8ч тръгваме от Ал.Невски с коли. Ако някой реши да дойде е добре да е с кола, защото май сме пълни вече.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за Вежен-Златишки проход с колело?

                              Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                              Колега, не че оспорвам това което пишете, но едни прости сметки показват, че е много малко вероятно да се мине пеша целия маршрут Ком - Емине за 7 дни.
                              Като знаем, че разстоянието е над 700км, като сложим една пешеходна скорост от 5км/ч (което е много нереално предвид пресечения терен), само ходенето на ден е било по минимум 20 часа!
                              Аз лично трудно бих повярвал да е постижимо.
                              Предварително се извинявам за спама... Честно казано ме мързи да ровя, а и беше към средата на 90-те, та примерно в нета едва ли ще намеря много нещо по въпроса... Тогава следях събитието по вестниците, че познавах човека и ми беше любопитно дали е талкова луд...
                              Значи, аз лично съм го минавал за около 2 седмици (преди 15-тина години беше и съм забравил колко точно). С въпросният човек се запознах на х. "7 Рилски езера" на 31.12, като той пристигна малко преди "настъпването на НГ" и каза, че е тръгнал сутринта 8 ч. от Черни връх. Та за 20 часови незная, но 15 часови преходи човека правеше и то за удовоствие, не за рекорд... Толкова луд! Честно казано нямам навика в планината да меря разстоянието в километри, но маршрута не е никак лек, особено през зимата. Да кажем че не малко хора са си оставили костите в триъгълника "Чуйпетлово-Ярлово-Боснек"... В доста участъци има много дълбок сняг и няма пъртини... Аз (ходех) страшно много и съм го правил за два дни през есента (вярно с тръгване от Владая (колко много съм ходил - Владая-Черни връх взех с 25 кг раница за 2,30 ч, сега без раница ми отнема 4-5 часа...), но не се добрах до "Езерата", а до Яворова поляна, която е доста по-надолу) и бях като бито куче после... Като стана дума за куче... след време случайно пак срещнах същият дъновист (все си мисля, че се казваше Павел) пред х. "7 Рилски езера" - идваше от х. "Скакавица". Прехода не е голям, но забавното в случая беше, че човека идваше с куче, което се довлече доста след него, изплезило език до краката... Мхм... неведоми са човешките възможности...

                              пп. Все пак реших да "Гугълна"... http://bg.zonebulgaria.com/planini/s...ina/kom_emine/
                              Както казах, имам спомен, че впоследствие рекорда беше подобрен...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X