Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам въпрос за размери на рамките??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам въпрос за размери на рамките??

    Харесах си колело Drag freeborn 26 но има размер само М това да ли ще ми стане?
    П.П.-аз съм 1.60
    Последно редактирано от vaspa6; 09-10-09, 16:56.

  • #2
    До: Имам въпрос за размери на рамките??

    Според мен да.Аз съм 1,8 и рамка Л.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      До: Имам въпрос за размери на рамките??

      Благодаря

      Коментар


      • #4
        От: До: Имам въпрос за размери на рамките??

        Здравейте!
        Предстои ми купуването на нова рамка.От нета разбрах как да изчисля какъв размер да е рамката.Мерих си вътрешната част на крака, ползвах някакъв калкулатор и т.н.Според всичко това най-подходящата за мен рамка трябва да е с размер 18инча, но тази която съм си харесал я предлагат само в 17 и 19инча.
        Въпросът ми е кой от двата размера е по-подходящ?
        Колелото мисля да го карам по пресечен терен, изкачвания, леки спускания.Мисля, че се нарича крос-кънтри.

        Коментар


        • #5
          От: До: Имам въпрос за размери на рамките??

          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
          Здравейте!
          Предстои ми купуването на нова рамка.От нета разбрах как да изчисля какъв размер да е рамката.Мерих си вътрешната част на крака, ползвах някакъв калкулатор и т.н.Според всичко това най-подходящата за мен рамка трябва да е с размер 18инча, но тази която съм си харесал я предлагат само в 17 и 19инча.
          Въпросът ми е кой от двата размера е по-подходящ?
          Колелото мисля да го карам по пресечен терен, изкачвания, леки спускания.Мисля, че се нарича крос-кънтри.
          Колега аз карам доста крос кънтри и съм с 19 инчова, която ми идва леко малка. Висок съм 189 см. Идеята е не толкова във високата седалка, която можеш да направиш с по-високо колче, а по-скоро във челният ъгъл на вилката (поне аз така разбирам нещата де... ). Лично аз усещам 19-ката леко по-малка, но това намерих в бързината и честно казано ми ляга нормално в града.

          Коментар


          • #6
            От: До: Имам въпрос за размери на рамките??

            Доколкото разбрах по-малката рамка е и по-къса.Това води до по-изправена стойка, което не знам дали е хубаво или лошо.Тя там и дължината на лапата има значение, но както и да е.
            Засега клоня към по-голямата рамка 19инча без да знам защо?

            Коментар


            • #7
              От: До: Имам въпрос за размери на рамките??

              Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
              Доколкото разбрах по-малката рамка е и по-къса.Това води до по-изправена стойка, което не знам дали е хубаво или лошо.Тя там и дължината на лапата има значение, но както и да е.
              Засега клоня към по-голямата рамка 19инча без да знам защо?
              Не съм много сигурен, че те разбирам - по-късата рамка точно води до по-прегърбена стойка и по-малко място за движение на колената... Не е приятно! На старото си колело (Sprint Camel) постояно си прасках коляното във вилката. Боли и ограничава гадно.

              По-малка рамка с по-дълга предница дава, като резултат по голям челен ъгъл на предницата (като при тежките ендура или чопърите например - сори за сравнението) - относително по-добре е при по-висока скорост. Висока предница (вилка*) и висока (20'/21' дори и 22') рамка* дават по-малък (отвесен) челен ъгъл на предницата - като при траил моторите. Резултата е повече стабилност в ниските скорости и повече повратливост при прескачане на препятствия. Освен всичко това гарантира и повече място за краката ти, които ще трябва да педалират усилено при изкачвания. Ако седалката ти е ниско и се изкачваш, твоята предница (вилката) "олеква" - резултата е малко сцепление и много подскачане на вилката, което когато педалираш нагоре и е последното, което искаш - вярвай ми изпитал съм го на гърба си в няколко колела... И това ми е сравнително малко - търсех 21', но щом има 19' давай него и карай
              Последно редактирано от господин никой; 15-06-10, 12:40. Причина: *редактирана грешна дума... typo...

              Коментар


              • #8
                От: До: Имам въпрос за размери на рамките??

                Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                Не съм много сигурен, че те разбирам - по-късата рамка точно води до по-прегърбена стойка и по-малко място за движение на колената... Не е приятно! На старото си колело (Sprint Camel) постояно си прасках коляното във вилката. Боли и ограничава гадно.

                По-малка рамка с по-дълга предница дава, като резултат по голям челен ъгъл на предницата (като при тежките ендура или чопърите например - сори за сравнението) - относително по-добре е при по-висока скорост. Висока предница и висока (20'/21' дори и 22') вилка дават по-малък (отвесен) челен ъгъл на предницата - като при траил моторите. Резултата е повече стабилност в ниските скорости и повече повратливост при прескачане на препятствия. Освен всичко това гарантира и повече място за краката ти, които ще трябва да педалират усилено при изкачвания. Ако седалката ти е ниско и се изкачваш, твоята предница (вилката) "олеква" - резултата е малко сцепление и много подскачане на вилката, което когато педалираш нагоре е последното, което искаш - вярвай ми изпитал съм го на гърба си в няколко колела... И това ми е сравнително малко - търсех 21', но щом има 19' давай него и карай
                Ами аз съм по-нисък от тебе, само 175см Иначе същата рамка я има и 21инча.Става въпрос за Рам ht2.

                Коментар


                • #9
                  От: Имам въпрос за размери на рамките??

                  Рамката, която ползвам сега е точно RAM HT2 19' и мисля, че тази ще ти е добре. На мен ми идва съвсем леко по-малка, но щом си малко по-нисък мисля, че грижи няма да имаш. Избери внимателно вилката (предницата) - нека да е нещо, което е поне 80-90 лева - някой Suntour. Не съм много сигурен дали по-евтините боклуци стават за HT2-то (короната в която се вкарва вилката, ако помня правилно е 28 милиметра и е с полуинтегрирани чашки). Ако ще го пазаруваш на части помоли там от където взимаш рамката да ти сложат и чашките - дори и най-евтините (гледах някакви за 9-12 лева) пак стават, ако не си състезател.

                  После се похвали

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X