Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Решил съм да колоездя......

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    За 4 месеца свалих 32 кг.със колело преди 4 г.
    3 г.държах свалените кг.Есента поради много работа ,нямах възможност да спортувам и качих 20 кг.

    Как го направих...само аз си знам.Сутрин до работата 6 км. Вечер обратно 6 км.Към 21:00 часа 20-30 км.по велоалеите в Пловдив.

    Събота и неделя по 100-180 км.със колелото.

    Изключване на мазнините и хляба.Всеки ден на кантара.Като забележа че спирам да падам с кг.Ударно два дни мазнини...македонска на скара и др.подобни и пак изключване на мазнините и кг.пак тръгват надолу.

    Без закуска,на обяд примерно пилешка супа със три филии хляб или всичко друго,но без хляб.Събота и неделя без закуска и обяд,само вечеря.
    Нещо не можах да разбера за хранителния режим. Може ли малко по-подробно.
    И събота и неделя по 100-180 км. всеки ден или за двата?

    Аз лично много трудно качвам килограми и още по-трудно ги свалям.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Решил съм да колоездя......

      Накратко - не е толкова лесно - трябва си разбиране.

      за начало: имате ли представа от трите основни хранителни съставки: мазнини, протеини, карбохидрати (въглехидрати)? Защо са те необходими?

      Ако някой модератор в облаците реши да направи специална тема - ще се посветя в разяснение на тънкостите.

      Но най-важната формула за успеха е

      33% активност 33% диета 33% психическа готовност, 1% генетика

      Ако ги няма първите три съставни - резултатът клони към нула.

      Всичко добро

      Т.
      Good guys drive Land Rovers!

      Коментар


      • От: Решил съм да колоездя......

        Добре, отвори нова тема и пиши там, но мисля, че има и друга тема за хранителен режим.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Решил съм да колоездя......

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Нещо не можах да разбера за хранителния режим. Може ли малко по-подробно.
          И събота и неделя по 100-180 км. всеки ден или за двата?

          Аз лично много трудно качвам килограми и още по-трудно ги свалям.
          На ден!

          Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

          п.п Между впрочем, миналата неделя се качих на кантара,почти 111 кг.Реших че се вземам в ръце.Одеве пак на кантара,105.8 кг.

          Тоест 5 кг.за 9 дни.

          До края на този месец няма да мирясам , докато не падна под 100 кг.

          При мен не е проблем да свалям , проблем ми е да ги поддържам.Причината в бързото сваляне при мен е че, се движа много на работата...Леко изчистване на вредните навици като добрата обилна вечеря ,носи положителни резултати.
          Последно редактирано от Roninn; 04-06-18, 19:19.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Решил съм да колоездя......

            180 километра на педали дневно са много. Това си е върхово натоварване и май не е за всеки, както и не би могло да се случи с какво да е колело. По моя субективна преценка за добра кондиция между 25 и 50 стигат. Или 15-20 пеш ако се правят всеки ден, не през двата почивни дни само. С наднормени килограми проблеми съм нямал никога (това е онзи 1% ген в по-горното мнение), но да се чувствам като дроб в края на зимата се е случвало преди, последните десетина години ми се разминава. И да - храненето може да обезсмисли всички усилия за добра форма и нормални килограми. Също и алкохола.

            Коментар


            • От: Решил съм да колоездя......

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              180 километра на педали дневно са много. Това си е върхово натоварване и май не е за всеки, както и не би могло да се случи с какво да е колело. По моя субективна преценка за добра кондиция между 25 и 50 стигат. Или 15-20 пеш ако се правят всеки ден, не през двата почивни дни само. С наднормени килограми проблеми съм нямал никога (това е онзи 1% ген в по-горното мнение), но да се чувствам като дроб в края на зимата се е случвало преди, последните десетина години ми се разминава. И да - храненето може да обезсмисли всички усилия за добра форма и нормални килограми. Също и алкохола.[emoji2]
              Във добра форма ги правя от 8 сутринта до към 20 часа вечерта,със една малка почивка.
              Карам немско колело висок клас,купено втора употреба със 28 цола гуми, относно натоварването,когато за пръв път направих 160 км. на 120-тия спрях за почивка и ми се сванаха мускулите на бедрата,жестока болка,реших че ще се обаждам на някой да ме прибира.След 30 Мин се съвзех и прибрах сам.Следващите преходи не са ми били толкова тежки.Повече от 180 км.не съм минавал за ден,но мисля че ще е изтезание.

              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Решил съм да колоездя......

                180 км. на ден с велосипед...
                Преди години говорих с едно момче от Габрово отказал се вело състезател шосе. Правели тренировки по 150-200 км. дневно и ги тъпчели с витамин Ц, минерали, метали и някакви химии, за да възстановяват бързо.

                Да се засрамя: миналото лято бях минал около 400 км. с велосипед. Две години назад близо 600. Тази година прлетта около 40, но приложението на тел. ми се скапа и го рестартирах и показва само 25 км. от 22,05 до сега. Срааам...
                Оправдавам се за себе си с липсата на време и дъждовното време, но това не ми помага особено.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Решил съм да колоездя......

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Оправдавам се за себе си с липсата на време и дъждовното време, но това не ми помага особено.
                  ЕГН? Аз си проверявам редовно формата и ясно чувствам промяната й с годините! Преди 6-7 години минавах по 160 километра три дни последователно за да стигна до морето, сега дали ще мога? Ами не съм сигурен...
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • От: Решил съм да колоездя......

                    Днеска ми дойде е те тва

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5790371

                    оборудвам се полекинка....
                    Абре как се сметаше каква стойност да вкарам коректна за размера на гумата!?!?Мериш обиколката на гумата в мм и умножаваш по Пи /3,14/ ли беше????
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • От: Решил съм да колоездя......

                      ...и аз - днес 22 км
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Решил съм да колоездя......

                        Трябва ти само обиколката на гумата, нищо не умножаваш! Най-добре измери максимално точно и практически една обиколка на гумата както си седнал върху колелото при нормално напомпани гуми - това ще намали грешката.
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • От: Решил съм да колоездя......

                          Имам два шивашки метъра!С тЕх трЕа да стане прилично точно.Ама сигурен ли си че няма формула?Че чича ти гугъл друго разправя...
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • От: Решил съм да колоездя......

                            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                            ЕГН? Аз си проверявам редовно формата и ясно чувствам промяната й с годините! Преди 6-7 години минавах по 160 километра три дни последователно за да стигна до морето, сега дали ще мога? Ами не съм сигурен...
                            Младеж съм още, но примерно тази вечер до 18 часа бях служебно ангажиран, след това се видях с приятел за около час и от 19,30 до към 21 изминах 12 км. по асвалтов и чакълиран път.
                            Сега приятно изморен и доволен вече пийвам ракийка със салата.
                            Може би следващата вечер, когато ще карам велосипед ще е в следващия понеделник.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Решил съм да колоездя......

                              Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                              Имам два шивашки метъра!С тЕх трЕа да стане прилично точно.Ама сигурен ли си че няма формула?Че чича ти гугъл друго разправя...
                              Завърташ предната гума, така че винтила да застане точно над настилката. Маркираш с тебешир, качваш се на кООлото, правиш един оборот на предната гума напред, така че вентила пак да застане както в началото. Слизаш маркираш и мериш с рулеткЪ. При мен по ТТД го даваха 210см., по този начин го измерих 209.
                              -Чем занимаетесь по жизни?
                              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                              Коментар


                              • От: Решил съм да колоездя......

                                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                                Днеска ми дойде е те тва

                                [ATTACH=CONFIG]959681[/ATTACH]

                                оборудвам се полекинка....
                                Абре как се сметаше каква стойност да вкарам коректна за размера на гумата!?!?Мериш обиколката на гумата в мм и умножаваш по Пи /3,14/ ли беше????
                                Прекалено "жълти" мязват! За осветление през нощта е по-добре челник - свети накъдето гледаш

                                За одометъра ти трябва обиколката на гумата.
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X