Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Решил съм да колоездя......

    Вече го купих - Buster 300, това фарче така силно свети че повече от 2 секунди не мога да гледам светлинния поток, тествах го в подлез, ама така свети все едно кола карам, не мога да повярвам че едно нищо и никакво диодче, може така силно да свети, много съм доволен, препоръчвам го

    Коментар


    • От: Решил съм да колоездя......

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Eдна голяма подкрепа за това мнение.
      Аз изключвам фара, когато виждам, че има опасност от заслепяване или когато съм много близо зад кола. НО, успявате ли да видите дупките и коловозите от рейсовете?
      ;-)
      Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
      нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

      Коментар


      • От: Решил съм да колоездя......

        Когато карам по един и същ маршрут е лесно, фарчето го превключвам да свети по-слабо, но когато е по друг непознат за мен маршрут, не знаеш къде и какви изненади те очакват, бих си монтирал и боен фар ако можех, и без това сме уязвими при нулева толерантност, това се отнася при липса на велоалеи и когато се налага да караме за кратко на пътното платно...
        Последно редактирано от Еделвайс; 17-10-19, 09:21. Причина: Пояснение

        Коментар


        • От: Решил съм да колоездя......

          Съответно като се кара в парка с 10 км/ч, дори и да не е осветено не е нужно да се чувстваш, като автомобил на дълги.
          Нека се приеме, като молба.

          Моля, насочвайте бойните фарове надолу, така че да не пречите на тези срещу вас. Както на пешеходци, така и на автомобили.

          Коментар


          • От: Решил съм да колоездя......

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Вече го купих - Buster 300, това фарче така силно свети че повече от 2 секунди не мога да гледам светлинния поток, тествах го в подлез, ама така свети все едно кола карам, не мога да повярвам че едно нищо и никакво диодче, може така силно да свети, много съм доволен, препоръчвам го
            Ми, "милион безаварийни", както се казва.

            Нормален фар в нормално състояние свети с над 1000 лумена (или общо 2000 за двата), но с доста по-широка апертура. Затова и ти се струва че свети колкото кола. Фарът на колата трябва да осветява целия път пред колата, по-надалече и по-широко, но трабва да осветява и странично тротоарите, както и знаците отстрани и над пътя, като тия над пътя дори на къси, с достатъчно "премерена" интензивност и насочване (доста фарове имат нарочно предвидени неща по рефлектора или стъклото за знаците над пътя) та хем да ги виждаш, хем да не кьоравиш насрещните. Всичко това е "отклоняване" на лумени от непосредствено активната зона пред автомобила, за други задачи.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Решил съм да колоездя......

              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
              Съответно като се кара в парка с 10 км/ч, дори и да не е осветено не е нужно да се чувстваш, като автомобил на дълги.
              Нека се приеме, като молба.
              И там като при автомобилите има фарове и фарове. Честа практика е обикновен фенер на стойка, който нито е предиден за фар, нито свети както трябва дори и за ползващия го. Ползващия го пък с цел все пак да вижда нещо го насочва така че да компенсира, и тая "компенсация" е за сметка н насрешните.

              Хубав фар за колело (предполагам включително конкретния) свети така:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:far 1.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5822381

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:far 2.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5822382

              От такъв заслепяване не чакай.
              Прикачени файлове
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Решил съм да колоездя......

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ми, "милион безаварийни", както се казва.

                Нормален фар в нормално състояние свети с над 1000 лумена (или общо 2000 за двата), но с доста по-широка апертура. Затова и ти се струва че свети колкото кола. Фарът на колата трябва да осветява целия път пред колата, по-надалече и по-широко, но трабва да осветява и странично тротоарите, както и знаците отстрани и над пътя, като тия над пътя дори на къси, с достатъчно "премерена" интензивност и насочване (доста фарове имат нарочно предвидени неща по рефлектора или стъклото за знаците над пътя) та хем да ги виждаш, хем да не кьоравиш насрещните. Всичко това е "отклоняване" на лумени от непосредствено активната зона пред автомобила, за други задачи.
                Благодаря, иначе фарчето ми е наклонено леко надолу, не само че няма да заслепявам но и виждам по-добре пътя, иначе ако е абсолютно хоризонтално, ще светя в небето, заслепявам и губя хубав светлинен поток на пътя, в хоризонтално положение бих нагласявал фарчето, само ако карам при силно слънце и то на мигащ режим, това е.

                п.с. За гърба ми, понеже винаги съм с раница, на нея съм монтирал заден лед стоп под формата на дъга за по-голям радиус на светене, мигайки.

                Коментар


                • От: Решил съм да колоездя......

                  Ти си супер така.

                  Обаче са се навъдили едни *******, които карат с фарчета силно навирени нагоре, включително и мигащи такива.

                  Коментар


                  • От: Решил съм да колоездя......

                    Трябва да сте големи смелчаци да карате такива тротинетки че и каквито и да са велосипеди нощем.


                    Хайде инцидентна употреба лятото при добро време е ОК ама зимата киша мъгла мокри пътища си е живо самоубийство карането в големия трафик.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • От: Решил съм да колоездя......

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Трябва да сте големи смелчаци да карате такива тротинетки че и каквито и да са велосипеди нощем.


                      Хайде инцидентна употреба лятото при добро време е ОК ама зимата киша мъгла мокри пътища си е живо самоубийство карането в големия трафик.
                      Лично аз карам "нощем" само сутринта рано когато си е тъмно и винаги само при сухо време, също и прогнозата да е без валежи за деня, при мокра настилка, да не говорим при дъжд, мъгла и сняг не ходя, а ако се случи че отида на работа в сухо време и следобеда да завали когато трябва да се прибирам, оставям возилото си в работата ми и така на следващия сух ден, не ме плаши единствено студа сутринта, е ако е януарски студ и при под нулата градуса също не излизам с возилото ми, иначе много щипе студа по лицето ми, само да е суха настилката при останалите ми метеорологични условия

                      Коментар


                      • Относно фарчето което купих, Buster 300, толкова ми хареса че си купих още един и светлинния поток стана по-широк и още по-осветен, направо прогледнах, определено е по-добре два фара, отколкото един много мощен, ей ги монтирани

                        п.с. Като качвам снимки от мобилния, пак иска да са преоразмерени на 1024..., само от лаптопа и компютъра няма проблем с качване на големи снимки.
                        Последно редактирано от Еделвайс; 22-10-19, 07:17. Причина: П.С.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Относно фарчето което купих, Buster 300, толкова ми хареса че си купих още един и светлинния поток стана по-широк и още по-осветен, направо прогледнах, определено е по-добре два фара, отколкото един много мощен, ей ги монтирани

                          п.с. Като качвам снимки от мобилния, пак иска да са преоразмерени на 1024..., само от лаптопа и компютъра няма проблем с качване на големи снимки.
                          До оптика е работата, не до бройка. Всякак мже да се направи лъча и петното на по-мощния. А има и мощно с по няколко отделни диода с отделни оптики.

                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                            До оптика е работата, не до бройка. Всякак мже да се направи лъча и петното на по-мощния. А има и мощно с по няколко отделни диода с отделни оптики.
                            Да не отварям нова тема, понеже имам два фара, ще мога ли чрез USB разклонител да зареждам едновременно и двата фара от зарядното, зарядното е с изходящ ток 5V - 1.5A, батерията на единия фар е 2000?

                            Коментар


                            • Преди да пробваш няма как да разбереш, ама съм по-скоро песимист. Търси си зарядно с 2 гнезда, ако искаш да ползваш само едно зарядно.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Преди да пробваш няма как да разбереш, ама съм по-скоро песимист. Търси си зарядно с 2 гнезда, ако искаш да ползваш само едно зарядно.
                                Спарки, реших да те послушам и вече имам зарядно с два USB портове, с обща мощност 2.1 А, като при включване на двата порта тези 2 А, ще се разпределят по 1 А, мерси за съвета

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X