Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Решил съм да колоездя......

    Що се занимавате с глупости.

    Въздушната пружина (как звучи само) си я настройваш веднъж и я забравяш до следващата година на ревизията, въпреки че има хора които и това не правят.

    А за велосипедни гуми компресор.....

    Всеки който може да вдигне 3-6 атмосфери

    Или добрата стара ръчна помпа.


    П.С. имам малка помпа за високо налягане и я ползвам веднъж годишно при ревизия само на амовете ( 4бр..). Ако имаш приятел с такава я взимай на заем за ден и толкова..

    Коментар


    • От: Решил съм да колоездя......

      Редица глупости.
      Спрямо кг. ще ви регулират шока или амортисьора на момента. Хубавите помпи не струват 30лв., а хубавите не са просто лъскави. С "конпресор" нема стане да напомпаш шок.

      Коментар


      • От: Решил съм да колоездя......

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Няма нужда самия компресор да е с идеален манометър, пък и едва ли някой производител би гарантирал за това нещо. По-скоро трябва да си намериш пистолет за помпане с точен манометър, което е доста по-лесно.

        П.П. Иначе ти препоръчвам куфарчето-компресор от Лидл. Върши идеална работа и за коли, и за велосипеди. Естествено може и всеки друг подобен модел да те заинтригува.
        Видях компресорчето тип куфар на 220V и е с накрайник пистолет с манометър, за съжаление в момента го няма поне в Младост Lidl, иначе идеална работа би ми свършил.

        Имаме общо 5 превозни средства с гуми, велосипеди, тротинетки, ховърборд, за които се иска периодично напомпване на гумите, 10 гуми ръчно след това съм вече потен и ми писна.


        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Честита придобивка!
        Ако не е тайна какви са тези велосипеди като народност, от колко години се произвеждат и къде и какъв клас са сравнени с българските Драг, Крос, Шокблейз и с "марковите" им събратя?
        А и каква е цената?
        Благодаря, колелото оправдава очакванията ми, макар че ме понамокри днес дъжда, отлично поведение:

        Ето и инфо за въпросното ми колело:




        ПЛАНИНСКИ ВЕЛОСИПЕД ST 540 S 27,5", ЧЕРВЕН ROCKRIDER


        Изцяло разработен в BTWIN VILLAGE в град Лил, Франция, този велосипед е резултат от работата на екип от експерти и запалени планински колоездачи. Екипът проектира, създаде и тества планинския велосипед ST 540 S за удобство и спортен дух. Кое дава увереност на планинските колоездачи за преодоляване на нови препятствия?
        Те бяха ангажирани във всички етапи на проекта за одобрение на този велосипед.
        Надяваме се, че планинският велосипед Rockrider ST 540 S ще ви осигури незабравими преходи


        Рамката ROCKRIDER SPORT от алуминий 6061 прави велосипеда още по-лек. Благодарени на това теглото му е само 2,7 кг за размер M (без амортисьор). Заден амортисьор с ход 120 мм на базата на едноставно окачване, което осигурява висока чувствителност на леки удари, запазвайки твърдостта си при по-сериозни сътресения. Капсуловани лагери за по-дълъг живот.



        Преодолейте всяко препятствие (корени, чакъл, камъни и кал) с помощта на хидравличната вилка SUNTOUR XCR с ход 120 мм.
        Прецизни траектории благодарение на горните тръби с по-голям диаметър (32 мм).
        Системата за бързо заключване, вградена на нивото на дясната тръба, ще ви помогне да избегнете помпажа при скоростни отсечки.




        Дизайнерите ни оборудваха планинския велосипед ST 540 S с лек въздушен амортисьор X-Fusion E1, специално регулиран за тази рамка. При все това имате възможност да го настроите лесно според вашето тегло чрез клапана Schrader - за оптимално съотношение чувствителност/ефективност.
        За настройка на този амортисьор е необходима специална помпа с високо налягане (помпа за вилка и амортисьор B'TWIN - реф. номер: 3310286).



        3 плочи по 9 скорости, тоест голям диапазон от 27 скорости.
        2 бързи и лесни за управление команди на кормилото.
        Отляво (плочи): управление на изкачването/спускането.
        Отдясно (скорости): по-прецизно регулиране на усилието. Характеристики:
        - Три плочи с 22, 32 и 42 зъба.
        - Преден дерайльор SHIMANO ALTUS.
        - Заден дерайльор SHIMANO ALTUS.
        - Команди SHIMANO ALTUS M370 с индексирани скорости.
        - 9-скоростна венец касета SHIMANO HG 200 с 11 до 34 зъба.


        Благодарение на регулируемата лапа, командите на ST 540 S попадат точно при ръцете. Алуминиевата лапа BTWIN с дължина 80 мм (размери M и L) или 90 мм (размер XL) може да се повдига чрез 5 позиции за регулиране: + 0 мм + 7,5 мм + 15 мм + 22,5 мм + 30 мм.
        Характеристики:
        - Кормило B'TWIN SPORT "oversize" с широчина 660 мм (за размер M) или 680 мм (за L и XL).
        - Ръкохватки B'TWIN SPORT "soft touch" за стабилен захват и мек, удобен контакт.



        Двете хидравлични дискови спирачки B'TWIN by TEKTRO по 160 мм (предна и задна) действат безотказно, дори в кал.
        Хидравличните спирачки осигуряват по-мощно и плавно спиране при много по-малко мускулно усилие върху спирачните ръкохватки.
        Спирачните ръкохватки от алуминий са удобни, леки и прецизни.


        КОЛЕЛА 27,5" С ДВУСТЕННИ ДЖАНТИ И ГУМИ ЗА ВСЯКАКЪВ ТЕРЕН


        Преодолейте всяко препятствие. Колелата AERO TRAIL Evo от алуминий за ефикасни и здрави: 27,5", двустенни джанти. Диаметърът им гарантира отлично съотношение между комфорт и ефективност. 28 спици за лекота, здравина и устойчивост.
        Оригиналните гуми B'TWIN ALL TERRAIN LIGHT в размер 27.5" x 2.2 са по-леки, а грайферите им са специално предназначени за всякакви терени. Широчината от 2.2 гарантира по-голямо сцепление по трудни участъци.


        Велосипед ST 540 S се продава с педали B'TWIN FLAT EVO от смола: здрави и същевременно леки.
        По-широката им повърхност осигурява по-стабилен контакт при педалиране, а по-ясно изразеният релеф гарантира по-голямо сцепление между крака и педала.


        РАМКА
        100.00% алуминий 6061



        Цена: 1 089лв.

        Според мен, това планинско колело за цената си е супер, предвид изработката и екстрите си за които пише по-назад.


        п.с. Колеги, въздушния амортисьор ми го напомпаха още в магазина и ми е настроен вече, аз питах за компресор за гумите на 220V ,че имаме общо 10 гуми да помпя периодично и при ръчно не си е работа.
        Последно редактирано от Еделвайс; 10-06-19, 14:49. Причина: п.с.

        Коментар


        • От: Решил съм да колоездя......

          Харесах си това компресорче на промоция и безплатна доставка:

          Портативен компресор Hecht 2885 /1100 W, 8 bar/




          HECHT2885 Марка: HECHT Произход: Чехия Гаранция: 2 години
          ХАРАКТЕРИСТИКА:



          Лек лесно преносим компресор без масло Hecht. Компресора е с електрически двигател, който се захранва от 230 V /50 Hz. Всмукателната му мощност е 180 л./мин., максималното налягане е 8 бара. Може да се използва за топки, басейни, въздушни натраци, лодки и други подобни.


          Технически параметри:


          Максимално налягане: 8 бара
          Всмукателна мощност: 180 л./мин.
          Консумирана мощност: 1100 W
          Напрежение: 230 V/50 Hz
          Размери: 46.5х34х13 см.
          Дължина на кабела и на маркуча 3м.


          122 лева + Безплатна доставка -20%

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:2
Размер:139.3 КБ
ID:5814987

          Коментар


          • От: Решил съм да колоездя......

            Нови подобрения ще правя по колелото за максимален комфорт, ще разкарам силиконовите ръкохватки и ще поръчвам от естествена кожа черен на цвят, ето като тези на снимката но черни.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:micro-leather-bicycle-grips56457222178.jpg
Прегледи:2
Размер:22.7 КБ
ID:5815979

            Усещането да държиш естествена кожа е несравнимо със силикона който запарва и ми е неприятно като усещане.

            Другото което ще разкарам е твърдата седалка, ще взема голяма за градско колело и по поръчка ще я тапицират с естествена телешка кожа черна.

            Като тази но черна:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sedloigripove003-510x510.jpg
Прегледи:1
Размер:28.0 КБ
ID:5815980
            Ще пиша при развитие.

            Коментар


            • От: Решил съм да колоездя......

              Освен телешкия бокс, помисли и за усещането на простата. Там нещата са крайно сериозни.

              Коментар


              • От: Решил съм да колоездя......

                Широката седалка травмира горния край на мускулите на крака, пречи на тонуса и кръвообращението. Но това само ако колелото се използва.

                Коментар


                • От: Решил съм да колоездя......

                  Да де, ама само за 2 дни каране ме боли г..а, затова искам по-комфортна седалка, поне по широка да е от оригиналната, тежа 94 килограма и само си представете тази мъничка твърда седалка за мой размер г.з XL какво става

                  Коментар


                  • От: Решил съм да колоездя......

                    Тясна седалка със силиконови зони или колоездачен клин със силиконови подложки.

                    И не е страшно след 3-4 дена ще ти минат болките (онова за болката и срама хахахаха)

                    Коментар


                    • От: Решил съм да колоездя......

                      Трябва каране и добра физическа форма, последното още отначало или пък в крайна сметка в резултат на раздвижването. Формата на това колело не предразполага към седене, тежестта се разпределя между краката, ръце и нещо за седалката, от време на време. При натискане надолу широката част на седалката застава на пътя на крака и когато не е от тесните се стига до проблем.
                      Принципно, за спокойно удоволствено каране са подходящи колела с друга геометрия. В Декатлон имаше отлични за около 500 лв. Градски, мъжки и дамски варианти, много добри дори при сравнение с по-добрите варианти на пътнически велосипеди в Холандия. Равновесното положение на тялото и удобството се променят при промяна на силата на натискане на педалите и при промяна на посоката на гравитацията (наклон на терена). Дали тези принципни теоритизации подхождат на случая зависи от колоездача - може две седмици каране да обърнат проблема в забавление.

                      Коментар


                      • От: Решил съм да колоездя......

                        Аз да нося колоездачен клин, пед_раст на дърти години няма да ставам
                        Представете си например "бате" Бойко по колоездачен клин, ето така бих изглеждал и аз , ако бях на 20 години и тогава тежах 75 кг, нямаше да имам проблем с клин и тясна седалка

                        Ето тази италианска кожена седалка си харесах, ама много скъпа.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8763264k.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5815982

                        Коментар


                        • От: Решил съм да колоездя......

                          Къде на шега, къде не.. но този клип показва какво става като човек се запали с колезденето

                          https://www.youtube.com/watch?v=yotOZVELSMc

                          Коментар


                          • От: Решил съм да колоездя......

                            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                            Къде на шега, къде не.. но този клип показва какво става като човек се запали с колезденето

                            https://www.youtube.com/watch?v=yotOZVELSMc

                            Първото клипче много ме изкефи и наистина е поучителен , втория клип ми изписва че няма достъп.

                            Коментар


                            • От: Решил съм да колоездя......

                              Къде видя 2 клипа?

                              А иначе, по повод клипчето - със всичко е така. Сега са правя на шивач, купих индустриална машина евтино на старо, още по-евтино я ремонтирах и работи като нова, върши ми работа ама... точа лиги по разни по-най.
                              Последно редактирано от sparkybg; 11-06-19, 13:43.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Решил съм да колоездя......

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Нови подобрения ще правя по колелото за максимален комфорт, ще разкарам силиконовите ръкохватки и ще поръчвам от естествена кожа черен на цвят, ето като тези на снимката но черни.

                                [ATTACH=CONFIG]989839[/ATTACH]

                                Усещането да държиш естествена кожа е несравнимо със силикона който запарва и ми е неприятно като усещане.

                                Другото което ще разкарам е твърдата седалка, ще взема голяма за градско колело и по поръчка ще я тапицират с естествена телешка кожа черна.

                                Като тази но черна:

                                [ATTACH=CONFIG]989840[/ATTACH]
                                Ще пиша при развитие.
                                Не прави глупости. Това колело с тези грипове и тази седалка ще изглежда като панаирджийско колело. Ще станеш за смях.
                                П.С. Ти на ясно ли си за какво е предназначено колелото, което си купил? Като оставим на страна лоу енд окомплектовката. Ако не си, имаш прблем. То ве НЕ Е колело за градско каране. Цялата му георметрия е така направена, че мястото му е извън града.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X