Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Решил съм да колоездя......

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Това не е за града! За града има едни, които се водят хибридни.
    Упс, не знаех, че не е за града... Няма повече да излизам из столицата с шосейката или с ежедневния сингъл-спийд, обещавам!

    @Павел Василев: Щом имаш вече някакво планинско колело, няма особен смисъл да взимаш още една подобна рамка просто заради малко по-тънките и по-гладки гуми. Шосейките и всичките им по-градски производни на 28 цола тънка гума са доста по-различен тип каране, и също са голям кеф. Динамиката и ускорението са съвсем различни. По-нервни са на пътя, но се свиква много бързо и почваш да се радваш на лекотата, с която излиташ.

    Ако ти стане интересно, с прилична истинска шосейка ще можеш да въртиш и извънградски трасета по 30-50-100 км на ден без особено усилие. След това и в планината ти порасват криле.

    При всички случаи с тънките 28-ици си правиш маршрута така, че да има повече асфалт. Скачане от и на малки бордюри не е никакъв проблем, но на паваж ти изпадат зъбките. Донякъде помагат малко по-дебел балон на гумата и колче с амортисьор за г*за.

    От преден амортисьор в града не виждам никакъв смисъл. Основно тежи и пречи да въртиш като хората.

    Каквото и да взимаш, търси място, където да ти дадат да врътнеш поне едно 5-10 минути, за да разбереш дали си пасвате с колелото и да усетиш разликите между типовете.

    Аз лично винаги предпочитам хубаво употребявано колело среден/висок клас от проверен източник, вместо нисък клас от магазина за същите пари. Като нова Дачия Дъстър или 15-годишна Тойота - въпрос на вкус.
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

    Коментар


    • От: Решил съм да колоездя......

      Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
      Упс, не знаех, че не е за града... Няма повече да излизам из столицата с шосейката или с ежедневния сингъл-спийд, обещавам!...
      Човек се учи докато е жив! Иначе, ти, ходи където си искаш със шосейкта и сингълспийда - това не ги прави по-добри от хибридката за условията в град като София (всъщност що не му препоръчаш на Павката един сингълспийд? Ще те благослови дълго след това...)!

      п.п. последно трябва ли амортисьор за града, или не?!? Или трябва, ма само за г@зо...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Решил съм да колоездя......

        Моя глас е за пълното окачване-и предно, и задно (стига да има възможност).
        Но с уговорката, че говорим за София.
        Ако ще е в някой нормално поддържан град, където пътищата не са толкова отчайващо зле, всякакво окачване е безсмислено-само добавя ненужна маса.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Решил съм да колоездя......

          Колеги, вчера случайно в работата ми един дойде с шосеен велосипед, на тръбата отгоре пишеше ALUR700, на пръв поглед като го вдигнах ехаа, супер лек около 6-7 кг макс, май трябва да е било с карбонова рамка и вилка, горната тръба беше леко извита като на котка гърба, педалите приличаха на кози копита, миниатюрни.

          Покарах го, пълно разочарование, имах чувството че съм се качил на детско колелце, прегърбен почти на две, усещането да въртя тези мини педали беше супер неудобно, изобщо само за 10 метра каране вече ми беше супер тегаво и неудобно, явно нещо не е наред.

          Дали моите 94 кила и височина 178 см, са си казали думата, защото преди като ученик карах съветски шосеен велосипед с нитована табелка с изображение глава с рога на елен, зелен металик, с извити алуминиеви рога, скоростите се превключваха посредством две лостчета на страничната тръба и си спомням че ми беше супер с него и бързо се движех.

          Къде е проблема според вас?

          Коментар


          • От: Решил съм да колоездя......

            Проблема е, че шосейния велосипед е силно специализиран и в резултат, не особено удобен за непрофесионална ежедневна употреба (освен, ако не си badeff де ). А тези "копитца" се карат със шпайкове, които се захващат за тях. С обикновени обувки си е мъка...
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Решил съм да колоездя......

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Дали моите 94 кила...............защото преди като ученик карах.........Къде е проблема според вас?
              И аз съм тъй с шосейките. За нас само планинско с по-изправена стойка.

              В градът, когато се кара за кеф се търсят паркове, велоалеи и т.н. Там е асфалтирано и равно и може с всякакво вело. Но когато се кара за да се придвижиш по точки и да си свършиш работа подбираш максималмно краткия/удобен/логичен маршрут и гледаш да избягваш именно пешеходците по асфалтираните паркове и автомобилите покрай улиците. Именно по тези трасета е най-нужно поне добро предно окачване. В тази връзка аз гуми под 2.2 не слагам и гледам да са една идея по-рошави от шосейните. А за планина/състезания си слагам от чорлавите, дето брумят на асфалт. И 140мм въздушна вилка на паланинска рака ми идва почти идеално за в градът като мекота и да ме държи по-изправен, което е добре за да се оглеждаш над колите за задаващ се състезател или пешеходец.

              Аз също бях твърд противник на двойното окачване, но в последно време за оглеждам за някаква мека ХС/АМ рамка или направо за цяла мекица. Едно че, от време на време правя някое спускане/xc, второ че градският терен си е пълен с бордюри, дупки, легнали полицаи, изпочупени/липсващи плочки, пътечки през паркове с изпопадали клони, камъни и т.н. А идеята на велопридвижването поне за мен, освен спорт е и скорост на придвижване.
              Последно редактирано от imarh; 07-06-19, 10:05.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • От: Решил съм да колоездя......

                Шосейката се подбира по твоите размери. Карането на каква да е чужда шосейка в нормалния случай е мъка, защото нищо не е настроено за теб. Половин сантиметър във височината на седалката има огромно значение, да не говорим за дължината на рамката.
                Педалите явно са били за шпайкове. Шпайковете са хубаво нещо, защото с тях мускулите на краката работят и в двете посоки-и когато разгъваш, и когато свиваш крака. Но са само за каране- не можеш да ходиш по асфалта с тях.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Решил съм да колоездя......

                  Пробвах още една шосейка, по-добре беше но явно съм остарял и изобщо не ми е удобен, направих обратен завой, понеже си имам планинско колело, реших да пробвам 100% градско колело, е няма да ви казвам какъв комфорт и кеф беше да го карам за проба, направо все едно съм качил на Ролс Ройс от каруца, мисля да купя него, ето снимка от линка:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage-4.jpg
Прегледи:1
Размер:219.2 КБ
ID:5814904



                  p.s. Това на последната снимка е моето планинско колело което го имам, затова ми се искаше нещо с друго усещане, явно няма да е шосейка и си мисля за градското по-горе на снимката което много ме впечатли като комфорт


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:80.5 КБ
ID:5814905
                  Последно редактирано от Еделвайс; 07-06-19, 15:48. Причина: П.С. и снимка

                  Коментар


                  • От: Решил съм да колоездя......

                    Важното е да те кефи.
                    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                    Коментар


                    • От: Решил съм да колоездя......

                      Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                      Важното е да те кефи.
                      В интерес на истината, въпросното градско колело от снимката по-горе с нестандартната рамка, наистина си е кеф да го караш, само че приличам на Мики Маус на него , та по подразбиране няма да го купувам, просто не ми прилича на това колело, въпреки комфорта.

                      Сега след като установих че шосейката и комфортното градско колело (заради креативната рамка) не е за мен, останаха за мен два варианта, единия е да модернизирам моето планинско колело Cross което е на 13 години, купувал съм го точно на 09.06.2006 година, това планинско колело беше един от първите с дискови спирачки и си бяха за навремето си доста скъпи колелета, макар че дисковите спирачки не спират добре и до ден днешен, просто като от първите модели не е било кой знае какво.

                      Ето реални снимки преди минути снимах, на 13 годишното ми колело:


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:3
Размер:174.3 КБ
ID:5814926


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:2
Размер:155.6 КБ
ID:5814927


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:121.6 КБ
ID:5814928


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:2
Размер:135.1 КБ
ID:5814929


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:2
Размер:252.9 КБ
ID:5814930



                      Та чудех се дали да му купувам комплект, нови спирачни дискове, нови хидравлични апарати с масло, не с жила, нови превключватели за скоростите и нови по-широки гуми.

                      Втория вариант е да купя фетбайк колело и да продам моето планинско колело?


                      Колеги, истината е че ми омръзна моето планинско колело и искам други усещания, затова си мислех за шосейката но не е за мен след проби, та остана дали да го модернизирам моето, или да го продам и да си купя фетбайк колело със супер широките гуми?

                      Коментар


                      • От: Решил съм да колоездя......

                        Според мен ти трябва хибрид.Ще е много по-лек и карането ще е по-разлищно.

                        Коментар


                        • От: Решил съм да колоездя......

                          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                          Според мен ти трябва хибрид.Ще е много по-лек и карането ще е по-разлищно.

                          Като ще е гарга, да е рошава.

                          Този Drag Tundra- много ме кефи: https://www.mtb-bg.com/index.php/pro...15-drag-tundra
                          Последно редактирано от Еделвайс; 08-06-19, 16:25. Причина: Пояснение

                          Коментар


                          • От: Решил съм да колоездя......

                            Драг Каньон.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • От: Решил съм да колоездя......

                              Реших и си пуснах колелото за продажба: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=233967

                              150 лева за колега който да му се радва, обявата е качена само тук за форума.

                              След което определено съм се насочил към Drag Tundra Pro
                              Последно редактирано от Еделвайс; 08-06-19, 17:18. Причина: Пояснение

                              Коментар


                              • От: Решил съм да колоездя......

                                Всъщност караш ли колело, или ще караш ли, честно?
                                За безгрижно, но с мерак, съботно-неделно каране из града гумите трябва да са 26" х 2,25 - 2,35. За избора базиран на различаващите се нюанси между спортно шосе и колело за каране по едър чакъл сам трябва да си решиш. Ако някой реши да се майтапи, би казал, че са почти еднакви. А сериозно погледнато - появява се горния въпрос.
                                Не си казал и колко е ръстът на водача на колелото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X