Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Решил съм да колоездя......

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    Добър механичен (ВВ 7 например) диск е в пъти по-добре от евтин хидравличен. Казвам го от 15 годишен опит с дискобви спирачки.
    Тамън да го напише и си ме изпреварил. В години около 2005-2009 си беше бруталната класика. А сега вече има чудесни китайски механики, които се представят и работят много добре.

    Коментар


    • От: Решил съм да колоездя......

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Да, бронята се сменя по-лесно от хидравликата...
      Ама за толкова години що не ми се наложи да доливам (какво да доливам, като системата е 'мембранен' тип - няма казанче)... За смяна? Мога да я сменя, но не виждам смисъл - няма досег с кислород... За объзвъздушаване - не съм отварял системата и няма нужда...
      Не често, но правя спускания от 1800 до 400м (над хижа Ком до Берковица) Накладки сменям не много често - все пак съм врътнал няколко хиляди км, но проблеми или промяна в поведението на хидравликата за няколкото години експлоатация не съм усетил... Затова и не пипам...
      За обезвъздушаването си взех кит - два щуцера с две големи спринцовки... Става за секунди... В полеви условия? Ами твърдо не съм се врял в храсталака за да късам тръбопроводи... Ако ходя в храсталака - навярно бих помислил за по-сериозни маркучета, а не пластмасовите тръбички. При мен се наложи обезвъздушаване, защото 'заводски' не бяха обезвъздушили добре мембраната/мехурчето. И при едно обръщане на новото колело с колелата нагоре задната спирачка 'омекна'... Да, с няколко натискания на ръчката се оправи, ама ме подразни, та затова я обезвъдуших...
      За жилата с дискове - да, в клипа е добър вариант, но както се вижда - доста усложнен и обемист (навярно и тежък)... Обикновените са както споменах - 'половината' на това в клипчето...
      За V-brakes - така си е... Но според мен е по-добър вариант от масовите дискове с жила...
      Общо взето личната ми класация е 1.хидравлика; 2.V-brakes; 3.Диск с жило..
      Всъщност сега погледнах и се оказа, че с шокблеза съм от точно 2 год. Мисля, че съм подминал 8к км. с него. 91кг съм. На година сменям по 5-6 комплекта накладки отзад и още толкова отпред. Само след Витоша100(или по време на) сменям задължително едни чисто нови сложени преди обиколката. Лидълски рейс до Алеко има цяло лято всяка Събота и Неделя. На всеки две спускания сменям накладки. Миналата година есента обезвъздушавах едната спирачка и я промиха. Разлика в цвета на течността имаше осезаема. Явно се е случвало постепенно, защото не ми е правило впечатление сериозната разлика между двете и съм свиквал полека. Но тази спирачка си имаше 1/3 мъртъв ход в крайна сметка.

      Хидравликата е най-доброто. Спор няма. Но това си има своята цена. Ви-брейка не е лош по принцип, но ако си до 40-50кг. с колелото и с едно на ум. Факт е , че механичния диск(дори и с еднораменно бутало и да кажем, че се кривят дискове, то те са на цената на комплект накладки) дава сходна спирачна ефективност при доста опростена конструкция и поддръжка.
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • От: Решил съм да колоездя......

        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
        ....бая глупости са изписани.
        Това ми е любимият аргумент.

        ... Забрави за спирачките и гледай drivetrain-a. Средно движение, заден обтегач, скорости, касета, курбели.
        Ако се разбие за 1000км движението...от спирачките няма да има смисъл.
        ....
        А това е за новоучредената нобелова награда за велосипедизъм.

        Коментар


        • От: Решил съм да колоездя......

          Мисля да взема един Крос са алуминиева рамка и V brake спирачки.Ако толкова много ми хареса да го карам екстремно ще му сменя след време задната спирачка с хидравлична дискова.Става дума за модела Cross GRX7.Двоумя се между Кроса и колело от Декатлон, но имам още време да мисля.

          Коментар


          • От: Решил съм да колоездя......

            По-добре предната да смениш с хидравлика , ако изобщо сменяш
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: Решил съм да колоездя......

              Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
              Мисля да взема един Крос са алуминиева рамка и V brake спирачки.Ако толкова много ми хареса да го карам екстремно ще му сменя след време задната спирачка с хидравлична дискова.Става дума за модела Cross GRX7.Двоумя се между Кроса и колело от Декатлон, но имам още време да мисля.

              То освен спирачката, ще трябва да смениш и каплата, и командата, че е комбинира с ви-брейк ръчката ..... и по-добре дай повече пари, и купи направо с хидравлика.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • От: Решил съм да колоездя......

                То в съвременния байк всичко е стандартизирано. Ако някой прави изобщо нещо, това е само рамата. Декатлон пък изобщо нищо не праят, а само си лепят лепенки с името.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Решил съм да колоездя......

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  То в съвременния байк всичко е стандартизирано. Ако някой прави изобщо нещо, това е само рамата. Декатлон пък изобщо нищо не праят, а само си лепят лепенки с името.

                  Не е съвсем така. Отпред има 3-4 вида захват за вилката, самата вилка е различна за различните видове спирачки и размери на каплата, лапата е различна за дебелината на кормилото, средното движение е 3-4 широчини, освен различните видове, захвата за курбелите е поне 3 вида, отвора за колчето е поне 3 диаметъра. Шимано/Срам са несъвместими откъм заден дерейльор. Индексираните команди са несъвместими с заден венец, с различен брой плочи. При дисковите спирачки имаше още една дълга серия несъвместимости, но не съм съвсем запознат.

                  Има твъредение, че евтините (да се чете под 500 лева) вилки не понасят добре дискови спирачки и се разбиват по-бързо.

                  За мен vbrake e изпитана във времето технология с висока надеждност, евтин консуматив и много висока съвместимост.

                  Коментар


                  • От: Решил съм да колоездя......

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Това ми е любимият аргумент.



                    А това е за новоучредената нобелова награда за велосипедизъм.

                    А това е спам.

                    И няма нищо по-важно от движението. Again.

                    Коментар


                    • От: Решил съм да колоездя......

                      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                      А това е спам.

                      И няма нищо по-важно от движението. Again.

                      Филисофски погледнато - да. Но когато се движиш с някакво ПС, особено сред други участници, няма нищо по-важно от добре контролираното спиране.

                      Коментар


                      • От: Решил съм да колоездя......

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        .....За мен vbrake e изпитана във времето технология с висока надеждност, евтин консуматив и много висока съвместимост.
                        Убеден съм, че вероятността да смениш цялото колело отколкото да тръгнеш да правиш ъпгрейд е доста по-голяма
                        За какво ми е някаква съвместимост, при условие, че съм си избрал подходящото колело с исканата комплектация... При мен спирачките са Avid Elixir 5 - не са нещо космическо, широко разпространени са, има консумативи под път и над път (накладки имам предвид).. Та защо въобще да вкарвам в сметката vbrakes, които имат доста повече негативи от хидравликата...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Решил съм да колоездя......

                          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                          Мисля да взема един Крос са алуминиева рамка и V brake спирачки.Ако толкова много ми хареса да го карам екстремно ще му сменя след време задната спирачка с хидравлична дискова.Става дума за модела Cross GRX7.Двоумя се между Кроса и колело от Декатлон, но имам още време да мисля.
                          Имай предвид, че Крос-а е с XCT вилка, която е класа под XCR вилката(28 срещу 32мм тръби, механично срещу хидравлично, даже никакво заключване при кроса, настройка на ребаунда при XCR). А и ако са на една цена и единият е с v-brake, а другият с хидравлични не виждам какво има за чудене. Задачата е много лесна.
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • От: Решил съм да колоездя......

                            Дайте линкове да ги видиш избраните. Има чудни предложения в групи/олх

                            Коментар


                            • От: Решил съм да колоездя......

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Убеден съм, че вероятността да смениш цялото колело отколкото да тръгнеш да правиш ъпгрейд е доста по-голяма
                              За какво ми е някаква съвместимост, при условие, че съм си избрал подходящото колело с исканата комплектация... При мен спирачките са Avid Elixir 5 - не са нещо космическо, широко разпространени са, има консумативи под път и над път (накладки имам предвид).. Та защо въобще да вкарвам в сметката vbrakes, които имат доста повече негативи от хидравликата...

                              Абсолютно си прав за ъпгрейда. Обаче цената на чифт елексир 5 е около до цената на цялото ми колело. А то не е чак толкова лошо. Карането и най-вече съхраняването на велосипед над 1,5к в България има особености, в които аз не искам да се вкарвам.

                              Коментар


                              • От: Решил съм да колоездя......

                                Cross GRX 9 с 29 колела карам от 3 г. С хидравлика и заключване на вилката.
                                Родих се с това колело!
                                Кеф цена няма. А спиранетоме нещотот , на което държах най- много :115 кг на другите модели спирачки не ми харесват вече.

                                Peugeot 4007
                                ex Nissan X-Trail 2.2 Di

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X