Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След всичкото мислене.. избрах Cross

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Любенов
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Благодаря! Лично мое мнение, е че един Крос е по-добър и с по-хубави части, от най-нискобюджетния Рам HT. Защото Рам, твърдак, с хубави компоненти, под 1500 лева няма. Зависи с какъв бюджет разполагаш. Ако изкарвам по 10 хиляди на месец, естествено че ще си купя карбоновия XC на Рам. Но едва ли някой средностатистически българин ще си купи колело за 6 хилядарки. А съотношението цена и качество е най-добро при Крос. Иначе има и по-евтини твърдаци. Драг имат за по 600-650 лева, но частите куцат, примерно спирачките.

    Честит байк! За частите си малко в грешка обаче, тоя грип май е с Шимано Алтус, най евтиния Рам НТ е с Срам Х4/Х5 които определено са по добри,а и е с по добра вилка и по добри спирачки, разбира се и с 200 кинта по скъп. За радост има огромно предлагане на части на много приятни цени та за малко кинти кроса може да стане сериозно колело.

    Остави коментар:


  • maystor
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Кормилото ми идва малко късичко, искам да взема 740мм. Ще му сменя гумите с 2.35, едната е 71 лева, идват малко скъпички. .
    2.30 на максис е 60 лв. а швалбе са даже по-евтини, ако не държиш на 0.05". ЦСТ са още надолу.
    Кормилата 740 с 31.8 захват са под 30 лв. читави.

    Явно ви бият кинтите през кръста.

    Остави коментар:


  • Edo
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    За твоя район си е по-добре с 26", имам два Кроса - един 26" и друг 28" за морето. При 26" наклоните се катерят безпроблемно, докато с 28" виждам зор и до Козница след Пирдоп.

    Остави коментар:


  • Райковски
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Ми говориш за , което аз го разбрирам като нещо близко до даунхила, но не точно - примерно ендуро. А широката гума си е точно за спускане (при МТБ), тясната за крос кънтри и средните (за каквато и ти говориш 2,35) за междинните стилове (вкл. и ендуро, което "не е точно даунхил")...
    Да си изясним понятието за пътека- имах предвид нещо като туристическата пътека от хижа Дерменка до паметника на Беклемето или тази от хижа Плевен до Зелениковския манастир.

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Къде съм говорил за даунхил? Широката гума не е само за спускане.
    Ми говориш за
    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    ...предимно пътеки, но не чак за Downhill, защото с 29-ка и то твърдак...
    , което аз го разбрирам като нещо близко до даунхила, но не точно - примерно ендуро. А широката гума си е точно за спускане (при МТБ), тясната за крос кънтри и средните (за каквато и ти говориш 2,35) за междинните стилове (вкл. и ендуро, което "не е точно даунхил")...
    Последно редактирано от bushiDO; 29-05-17, 16:51. Причина: уточнение

    Остави коментар:


  • Райковски
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Първоначално публикуван от the slow heart Преглед на мнение
    Честита придобивка, добре изглежда колелцето, дано ти служи вярно.

    В проучвателната фаза, с други модели и марки успя ли да сравниш -
    и аз се оглеждам за сравнително по-бюджетен твърдак дето може от всичко по малко,
    но с това голямо предлагане и липсата на мтб опит доста се пообърках.
    Благодаря! Лично мое мнение, е че един Крос е по-добър и с по-хубави части, от най-нискобюджетния Рам HT. Защото Рам, твърдак, с хубави компоненти, под 1500 лева няма. Зависи с какъв бюджет разполагаш. Ако изкарвам по 10 хиляди на месец, естествено че ще си купя карбоновия XC на Рам. Но едва ли някой средностатистически българин ще си купи колело за 6 хилядарки. А съотношението цена и качество е най-добро при Крос. Иначе има и по-евтини твърдаци. Драг имат за по 600-650 лева, но частите куцат, примерно спирачките.

    Остави коментар:


  • the slow heart
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Честита придобивка, добре изглежда колелцето, дано ти служи вярно.

    В проучвателната фаза, с други модели и марки успя ли да сравниш -
    и аз се оглеждам за сравнително по-бюджетен твърдак дето може от всичко по малко,
    но с това голямо предлагане и липсата на мтб опит доста се пообърках.

    Остави коментар:


  • Райковски
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Говориш за гуми 2,35 и даунхил. Защо си си взел 29"?
    Къде съм говорил за даунхил? Широката гума не е само за спускане.

    Остави коментар:


  • Vlado_Ts
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    ...Може и към колело да се преориентираш....
    Е що тъй , пък ти ?

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Кормилото ми идва малко късичко, искам да взема 740мм. Ще му сменя гумите с 2.35, едната е 71 лева, идват малко скъпички. След време ще сменя и вилката. Карам го по асфалт и черен път, предимно пътеки, но не чак за Downhill, защото с 29-ка и то твърдак.. Вчера карах по прохода Троян-Кърнаре или както всички му казват Беклемето. Нагоре не се усеща почти никакво натоварване, но ми прави впечатление, че не е маневрено като 26-ците.
    Говориш за гуми 2,35 и даунхил. Защо си си взел 29"?

    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    От Кърнаре ли стигнахте до горе? Някой път може да направим среща горе. Обмислям да ида и до х. Дерменка някой ден.

    Благодаря! Така и мисля да правя.
    Долу преди прохода има нещо като бивак

    Остави коментар:


  • Райковски
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    И ние на беклемето по миналата седмица.



    Аз с 28" видях бая зор.А и валеше цял ден
    Бялото е на жена ми ,спринт Аполон,на сина е Аполон тогано,моето е дясното.Кормилото беше едно от първите които смених.
    От Кърнаре ли стигнахте до горе? Някой път може да направим среща горе. Обмислям да ида и до х. Дерменка някой ден.

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Честито и безаварийно!
    На първо време сменявай без много разходи, то ще си покаже. Може и към колело да се преориентираш.
    Благодаря! Така и мисля да правя.

    Остави коментар:


  • veskov
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Честито и безаварийно!
    На първо време сменявай без много разходи, то ще си покаже. Може и към колело да се преориентираш.

    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    И ние на беклемето по миналата седмица.



    Аз с 28" видях бая зор.А и валеше цял ден
    Бялото е на жена ми ,спринт Аполон,на сина е Аполон тогано,моето е дясното.Кормилото беше едно от първите които смених.
    Последно редактирано от Roninn; 26-05-17, 18:37.

    Остави коментар:


  • Райковски
    отговори
    От: След всичкото мислене.. избрах Cross

    Кормилото ми идва малко късичко, искам да взема 740мм. Ще му сменя гумите с 2.35, едната е 71 лева, идват малко скъпички. След време ще сменя и вилката. Карам го по асфалт и черен път, предимно пътеки, но не чак за Downhill, защото с 29-ка и то твърдак.. Вчера карах по прохода Троян-Кърнаре или както всички му казват Беклемето. Нагоре не се усеща почти никакво натоварване, но ми прави впечатление, че не е маневрено като 26-ците.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X