Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гражданска отговорност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • santaclash
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    Има една принципна постановка, че автомобилът ти може да причини щети дори когато не го управляваш. Конкретен пример- ако на паркинг се самозапали и изгори половината паркинг. Случвало се е.

    Остави коментар:


  • p-pleven
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    Това със "спирането" е хубава градска легенда, за да могат възрастни и разбрал-недоразбрал да си цака на застрахователя, въпреки, че не ползват МПС-то . Не можах да го обясня на хора със 50 години зад волана (буквално!), на хора със автосервизи и т.н.
    Плащам, когато ползвам. Ако е на трупчета, ако съм на гурбет, ако съм в МЛС (недай Боже!) - няма как да платя.

    Остави коментар:


  • Стоян Боюков-Sariones
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    Някой друг "компетентен" няма ли да се включи?

    п.п. Не те знам в коя провинция си, ама нещата отдавна не са само на хартиен носител.

    п.п.п. Оставям ви да се забавлявате в поредната безсмислена тема. Четете бре!! Това преди да пишете.

    Остави коментар:


  • Павелл
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    Аз имам доста техника,част от нея се ползва сезонно и съответно не плащам целогодишно застраховки.Всяка година след като платя застраховките ходя в кат да пускам в движение машините,всеки път питам няма ли да направят системата автоматично да ги пуска в движение след като съм платил застраховките и отговора е НЕ ! Ако от тази година има някаква промяна.А относно "Кви заявления, кви молби ?! Ако някой иска да се моли, за тая работа има църкви.
    Щом имаш валидна гражданска, валиден ГТП и валидна шофьорска книжка си караш без притеснения." познавам два човека които си бяха с платена застраховка и гтп,но им взеха книжките понеже "управляват мпс спряно от движение"

    Остави коментар:


  • Стоян Боюков-Sariones
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Принципният проблем е, че ние като граждани нямаме достъп до масивите на МВР и не знаем какво е отбелязвано там. Т.е. нямаме никаква идея какво вижда полицая на таблета си. Ако имахме, щеше да е малко по-лесно. Максимум можем да видим регистъра на ГФ дали полицата излиза като активна. Обаче не виждаме регистрациите. Не, че не може да се направи-както е с личните карти. Пишеш номера и виждаш-валидно ли е, не е ли валидно. Няма кой, няма и интерес. Даже обратно- съзнателно се поддържа хаос, някаква неизвестност, все да има някакво средно положение, преценка от "компетентния огран" и купища гранични ситуации, в които не е ясно кой точно е прав.
    Не е на магарето работа да оправи булката на сватбата!! Това не е само у нас. Валидно е навсякъде. Демокрацията не е свободия.

    Остави коментар:


  • santaclash
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    Принципният проблем е, че ние като граждани нямаме достъп до масивите на МВР и не знаем какво е отбелязвано там. Т.е. нямаме никаква идея какво вижда полицая на таблета си. Ако имахме, щеше да е малко по-лесно. Максимум можем да видим регистъра на ГФ дали полицата излиза като активна. Обаче не виждаме регистрациите. Не, че не може да се направи-както е с личните карти. Пишеш номера и виждаш-валидно ли е, не е ли валидно. Няма кой, няма и интерес. Даже обратно- съзнателно се поддържа хаос, някаква неизвестност, все да има някакво средно положение, преценка от "компетентния огран" и купища гранични ситуации, в които не е ясно кой точно е прав.

    Остави коментар:


  • Стоян Боюков-Sariones
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    "Чукча писатель, чукча не читатель"
    ...

    Щом ви сърбят пръстите пишете!


    п.п. Четете закона! Не е срамно. Ако нещо не намирате в него питайте!

    Остави коментар:


  • evos
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Май скоро не са те спирали с пускане на сирена и лампа от движеща се зад тебе полицейска кола, когато при проверка през терминала, излиза, че си без ГО заради тромавото уреждане на нещата на "информационно ниво".
    И кат та спрат Ко...Полицата е договор, сключен със застраховател - останалото си е техен проблем, на милиционерите! Имаш валидна гражданска, това, че на някой си байХой системата му е инвалид...ако се задъллбаят много, има едни адвокати, хонорар не ти искат, само да ги упълномощиш, после делите!

    Остави коментар:


  • stankos
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Май скоро не са те спирали с пускане на сирена и лампа от движеща се зад тебе полицейска кола, когато при проверка през терминала, излиза, че си без ГО заради тромавото уреждане на нещата на "информационно ниво".
    До момента не са ме спирали "на буркан" заради липсваща ГО ! Мен си ме дебнат "на пусия" , ама и Гражданската си я плащам поне седмица преди изтичането на текущата ! Просто десетилетия съм работил в сфера , в която за изпуснат срок глобите са определени от хора, които не познават парите !

    Остави коментар:


  • petkof
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    И като те спре и види че на хартия си изряден се извинява и ти пожелава приятен път.Лично изпитано.

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
    Какво да питат ? Нали имам стикер,картонче,полица и вносна бележка !
    Май скоро не са те спирали с пускане на сирена и лампа от движеща се зад тебе полицейска кола, когато при проверка през терминала, излиза, че си без ГО заради тромавото уреждане на нещата на "информационно ниво".

    Остави коментар:


  • Стоян Боюков-Sariones
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    По закон!! Автомобилът е с временно прекратена регистрация след уведомление от Гаранционен фонд. Регистрацията се възстановява "служебно" или по желание на собственика. В първият вариант отнема някакво време (лично аз нямам идея колко, ма предполагам до седмица макс.). Във втория случай веднага. Не е добра идея да се управлява автомобил с прекратена регистрация, щото, ако се докаже, че през това време (въпреки наличието на ГО) има виновно причинено ПТП, не съм убеден, че застрахователят ще плати. Сега ясно е на всички, че доказване на всичко е през съд с всички съпътстващи разходи и нерви!

    Остави коментар:


  • EIvanov
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    Наистина ги спират от движение -а не ги бракуват- за да им излизат сметките за процентите с редовна ГО на МПС-та пред еврогейците. За пускането в движение Джоу го каза.

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    Има го "на хартия", та като те фАнат без гражданска ти свалят номерата и ти прибират книжката за малко + некъв приличен кеш.
    В момента в който си платиш ГО в полицата можеш да видиш точният час от който е валидна и смело да раздаваш газ.

    Остави коментар:


  • georgipetkov64
    отговори
    От: Гражданска отговорност

    То реално няма нищо спряно,та няма и нищо за пускане в движение.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X