Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
    Благодаря много , Стояне за готовността да ми помогнеш, че тук на какво ли не се начетох и с какви ли не случаи на други колеги успях да се запозная.
    Добър ден и на Вас " иванингбг " ,
    прочитайки темата която Вие в 2017 г сте отворили и сте получили много съвети , сега аз съм на това дередже но с малък Нюанс ,
    че нямам двойно гражданство а само Немско !
    Ако споделите пътечката вече и с мене надявайки се че сте го минали пътя ще бъда благодарен !
    А ако може и по тел да се чуеме ще е по-лесно !
    Надявам се че сте се уредили вече в София ( както сте писали , че ще го направите ) и аз съм от София и тука ще трябва да мина Процедурата !
    оставям Ви тел си ако желаете да ми помогнете !
    Предварително благодаря !

    Коментар


    • #32
      От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

      За регистрация на автомобил в България се изисква собственикът да има български документ за самоличност. Според случая автомобилът се регистрира с Х-ова или постоянна регистрация (със или без срок).
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #33
        От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

        Първоначално публикуван от Taucher Bg Преглед на мнение
        Просто аз съм само с Германски документи ( нямам двойно гражданство ! ) ,!
        Няма проблем и в този случай, просто трябва да се регистрирате за продължително пребиваване в МВР и да Ви издадат документ за това. Представлява нещо като лична карта.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #34
          От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

          Първоначално публикуван от Taucher Bg Преглед на мнение
          Добър ден и на Вас " иванингбг " ,
          прочитайки темата която Вие в 2017 г сте отворили и сте получили много съвети , сега аз съм на това дередже но с малък Нюанс ,
          че нямам двойно гражданство а само Немско !
          Ако споделите пътечката вече и с мене надявайки се че сте го минали пътя ще бъда благодарен !
          А ако може и по тел да се чуеме ще е по-лесно !
          Надявам се че сте се уредили вече в София ( както сте писали , че ще го направите ) и аз съм от София и тука ще трябва да мина Процедурата !
          оставям Ви тел си ако желаете да ми помогнете !
          Предварително благодаря !
          Привет на Водолаза от България . Аз все още не съм се устроил трайно в София, в момента си оправям апартамента с обзавеждане и документация. Чакам и Топлофикация да пусне парното,че ще играем инъче целият блок 2ра серия на филам от 1975г. "ТОПЛО" и ще ходим с дебелите фланели на баба. След това трябва да си сменя адресната регистрация,че се водя в българската ми лична карта на варненския си адрес, инъче ще ме пратят във Варна да слагам номерата, което за мен не е препоръчително предвид бъдещите ми планове. Това,че ти нямаш български лични документи, не значи,че не можеш да бъдеш адресно регистриран в България, та дори и като чужденец, съответно нищо според мен не пречи, да имаш автомобил регистриран на твое име с Български номера, след като евентуално ще пребиваваш повече от 183 дни в годината в България и следователно ще си в България данъчно задължен.Аз лично смятам да се отпиша адресно в Германия, тъй като ако не го направя съм длъжен да си плащам месечно по 180 Евро медицинска застраховка, но като поразпитах, какво би ми покрила тя евентуално в България...абе това е друга тема. Ще дам само адрес за кореспонденция на адреса на един мой приятел в Германия само и това е.
          Можеш да ми се обадиш, ако искаш на българския ми мобилен номер долу в подписа ми или на немския ми номер: +49 1725188415.
          Аз не съжелявам,че отворих тази тема тук, надявам се да успея да помогна на възможно по-голям брой хора в бъдеще, след като премина през процедурите и ако се наложи бих ползвал действително услугата на Стоян, който без никакви договорки и условия се съгласи така бързо да ми помогне; нещо което и аз на негово място бих направил за някого, който има нужда.
          лек ден
          Последно редактирано от ivaningbg; 20-09-19, 09:53.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
            От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България



            Привет на Водолаза от България . Аз все още не съм се устроил трайно в София, в момента си оправям апартамента с обзавеждане и документация. Чакам и Топлофикация да пусне парното,че ще играем инъче целият блок 2ра серия на филам от 1975г. "ТОПЛО" и ще ходим с дебелите фланели на баба. След това трябва да си сменя адресната регистрация,че се водя в българската ми лична карта на варненския си адрес, инъче ще ме пратят във Варна да слагам номерата, което за мен не е препоръчително предвид бъдещите ми планове. Това,че ти нямаш български лични документи, не значи,че не можеш да бъдеш адресно регистриран в България, та дори и като чужденец, съответно нищо според мен не пречи, да имаш автомобил регистриран на твое име с Български номера, след като евентуално ще пребиваваш повече от 183 дни в годината в България и следователно ще си в България данъчно задължен.Аз лично смятам да се отпиша адресно в Германия, тъй като ако не го направя съм длъжен да си плащам месечно по 180 Евро медицинска застраховка, но като поразпитах, какво би ми покрила тя евентуално в България...абе това е друга тема. Ще дам само адрес за кореспонденция на адреса на един мой приятел в Германия само и това е.
            Можеш да ми се обадиш, ако искаш на българския ми мобилен номер долу в подписа ми или на немския ми номер: +49 1725188415.
            Аз не съжелявам,че отворих тази тема тук, надявам се да успея да помогна на възможно по-голям брой хора в бъдеще, след като премина през процедурите и ако се наложи бих ползвал действително услугата на Стоян, който без никакви договорки и условия се съгласи така бързо да ми помогне; нещо което и аз на негово място бих направил за някого, който има нужда.
            лек ден
            Ооооо много благодаря " иванингбг " ! То ти си от Варна а аз се писах "водолаз " .
            На мене вече ми се пече яйцето на г--за защото от 20.10.`19 г вече съм отписан в Германия !
            Така че месец времето върви при мене ...
            Видях ти тел и го записах ще успееме да се чуеме , но смятам и със Стоян да контактувам , все пак той е " извора " !
            Няма Обидно нали след като ти още не си минал по " Ходене по мъките " ( помня го филма ! )
            За сега всичко добро желая и ще се обадя непременно ...

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България


              Няма проблем и в този случай, просто трябва да се регистрирате за продължително пребиваване в МВР и да Ви издадат документ за това. Представлява нещо като лична карта.
              Привет " Скорпионе " ,
              благодаря за съпричастието и съвета , ясна работа с регистрацията имам си я и скоро ще стане за постоянно пребиваване !
              Бъди жив и здрав !
              Още веднъж Благодаря ти ...

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                От: Регистрация на собствен автомобил от ЕС в България

                За регистрация на автомобил в България се изисква собственикът да има български документ за самоличност. Според случая автомобилът се регистрира с Х-ова или постоянна регистрация (със или без срок).
                Привет Г-н Боюков че също откликнахте !
                Всъщност " иванингбг " още не се е възползвал от Указаният които сте му дали просто защото още не се е установил за постоянно в София , но това му предстои човека действа и се бори , ще му стискам и аз палци ...
                Та дали ще е нахално от моя страна да се свържа с вас защото при мене вече върви времето месец за регистрация , от 20.10.`19 г вече съм " немски Клошар " ТУРИХА МИ ЛЕПЕНКАТА " БЕЗ АДРЕС В ГЕРМАНИЯ " Разбира се тука си имам временна регистрация , която скоро ще стане постоянна !
                Ще се надявам и на мене да помогнете !?
                С предварителна Благодарност :
                Герганов

                Коментар


                • #38
                  Водолазе, аз също действам по въпроса, вече си смених личната българска карта, която и без това изтича догодина във Варна.Възползвах се от момента и покрай покупката на апартамента ми в София направо си извадих новата лична карта със софийския си адрес и сега съм вече "Столичанин в повече“. Пусни ми на ЛС твоя номер,че искам да те питам някои неща и подробности покрай отписването в Германия, но не искам да занимавам хората с моите лични въпроси. Ще съм ти благодарен. Аз имам идване в началото на ноември към София, с удоволствие може да пием по едно заедно някъде. Мерси.
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                    Водолазе, аз също действам по въпроса, вече си смених личната българска карта, която и без това изтича догодина във Варна.Възползвах се от момента и покрай покупката на апартамента ми в София направо си извадих новата лична карта със софийския си адрес и сега съм вече "Столичанин в повече“. Пусни ми на ЛС твоя номер,че искам да те питам някои неща и подробности покрай отписването в Германия, но не искам да занимавам хората с моите лични въпроси. Ще съм ти благодарен. Аз имам идване в началото на ноември към София, с удоволствие може да пием по едно заедно някъде. Мерси.
                    Здравей " иванингбг " ,
                    чак днес отворих и видях че си писал-отговорил !
                    Е ми Поздравления че също напредваш поне с личната карта , желая ти така да върви и натам с жилището !
                    Е няма проблем и да се видиме де , щом ще идваш насам ( явно и във Варна са ти доста проблемите !? ) но и явно още не си се хванал с проблема за колата а на мене ми е МОМЕНТА вече .
                    А да ето ти моя тел. 0887080288 ! въпреки че го има и в Профила ! Аз се казвам Димитър Герганов !
                    С Поздрав
                    Герганов

                    Коментар


                    • #40
                      Мерси за инфото, дано имаш малко главоблъсканици с регистрацията на колата си. Аз имам идване към София на 31ви Октомври за 10 дена, дано да намерч време да се видим,че идвам принципно в командировка. Лек ден.Иван
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                        Мерси за инфото, дано имаш малко главоблъсканици с регистрацията на колата си. Аз имам идване към София на 31ви Октомври за 10 дена, дано да намерч време да се видим,че идвам принципно в командировка. Лек ден.Иван
                        Привет ,
                        няма проблем звъннни ми да уточниме в твойте промеждутъци къде да се видиме , запознаеме и да похортуваме !
                        Всъщност и аз още не съм започнал с ходенето по мъките но има още време !
                        Просто колата още не е разтоварена ...

                        Коментар


                        • #42
                          Моя опит от миналия месец. Прибрах се с нормалните си номера, не съм купувал транзит. Намерих учтив човек, който предлага услугата регистрация, срещу 50 лв. Предпочетох да си ги дам и да не си спестя един ден чакане и проблеми.
                          За пред КАТ са нужни следните документи: Двата зелени талони (Zulassungsbescheinigung Teil I + II) , договор за попуко продажба и съответно документ за самоличност. В моя случай, за човека, който ми направи регистрацията извадих пълномощно, при нотариус за 6 лв. Дали е българска или немска личната карта, няма значение. Който има българска лична карта, регистрацията на автомобила става, в КАТ по адреса в личната карта.
                          В деня на регистрацията се прави застраховка и се плаща еко такса. Застраховката я има в много варианти, не помня моята колко беше, но е сравнително достъпна. Еко таксата се определя според възрастта на автомобила и категорията. Моята таратайка е с Евро6 под 5 години и ми струваше под 300лв. Отделно за регистрацията около 70 лв. Човека ми ги прекара в рамките на един ден и имах регистрирана кола за каране в България.
                          След това две важни стъпки. В рамките на два месеца, трябва да се отиде в т.нар. „Местни Данъци и такси“ и да се плати данъка на колата. Всички данни въврят по електронен път и в „Местни данъци и такси“, трябваше само ЕГН-то да си кажа.
                          Последно в КАТ се изисква удостоверение за регистрация. Това удостоверение отнема една седмица, и в него са вписани данните на автомобила и информацията, че превозно средство с еди си коя си рама, вече е регистрирано в България. Този документ се превежда и с него в КАТ по местонаходжение Германия (местния Verkehrsamt) отписва автомобила от Германия. На теория последната стъпка може и автоматично да стане, но изращането на немските табели отнема време и аз лично не искам да ми дръпнат годишната застраховка на първи януари. Другата седмица, един познат, на който предварително написах пълномощно, ще ходи да я отрегистрира.

                          Цялата процедура премина при мен без някой да ме пита дали съм отрегистриран в Германия. Стаж и здравни застраховки, все още не съм оправил, защото все още ми тече трудовия договор и това е планирано за началото на декември.

                          Коментар


                          • #43
                            Нищо нема да ти дръпнат, връщат ти всичко след датата на регистрация на колата в България.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              НИкола, благодаря за изчерпателното инфо. Само не разбрах ти собствената си кола ли си докара или явно такава,която си закупил в Германия?Щом говориш за договор за покупко-продажба...Но аз лично смятам да си докарвам собствения си автомобил и е абсурдно да си представя,че ще ми трябва такъв.Инъче сумата от 50 лева за спестените нерви и лутането из дебрите на КАТ вероятно са се стрували за теб.Това с автоматичното отписване и на мен ми го казаха в местното Zulassungsstelle (мястото,където се вадят номера по местоживеене в Германия).Те дори да ти дръпнат от банковата сметка парите, по датата от документа ще ти сметнат,колко им дължиш и другото ще ти го върнат. Само дето ще има разправии. Аз предвидливо тогава ще спра пълномощните към застрахователя и към данъчните, след като ще имам документ за отписването ми от адреса ми.
                              Какво имаш предвид оправяне на стаж?Нещо свързано с пенсионното ли? За здравните застраховки се минава уж лесно с онзи европейския документ Е 104 ли беше?
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар


                              • #45
                                В моментът, в който колата е отрегистрирана, се получава писмо и в рамките на няколко дни връщата остатъчния данък. Така беше със старата ми кола. До сега това не се е случило, това ме навежда на мисълта, че все още не е отрегистрирана. Регистрацията в България беше в началото на септември. Предполагам, че този документ, ще свърши същата работа. В крайна сметка се явява копие на номерата, които в тукашния КАТ прибраха. Моя познат, може чак другата седмица да отиде на място, и ще се пиша какво е станало.
                                Иначе колата е на мое име, съвсем нормално регистрирана. Не знам защо го искат, даже не беше преведен. Видях дори по-нагоре, за двойното, и аз съм с двойно, никой не го интересува, стига имената да са същите.
                                Иначе, под стаж не съм съвсем запознат, и до колкото разбрах, е хубаво да се оправи като статус, още не съм съвсем наясно. За здравните и на мен ми казаха Е104, но мога да го изискам, чак след като ги напусна. А мога да ги напусна след като имам документ, че не съм регистриран в Германия, а не мога да се отрегистрирам, защото имам трудов договор, а изискване за трудовия договор е адресна и здравна
                                Последно редактирано от nikkola; 29-10-19, 17:12.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X