Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на служебен пикап.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Избор на служебен пикап.

    Натам вървят нещата... Еееех, защо не се продават в Европа Доджовете, Шевролетите и Фордовете за американския пазар...
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #47
      До: Избор на служебен пикап.

      Hilux-a е от малайзия. Верно скоростния лост изглежда зловещ. С 2,5 може да се поддържа 140 до 150 по магистралата, еластичен е - поне празен. Ако е три литра сигурно ще е още по-добре. Комфортен е - поне аз не чувствам умора след цял ден каране. Малко тоя винил поспарва. Климатика е удачен. Единствено може да се сравни с маздата - според мен - но аз наблюдение върху мазда нямам. И аз не знам кое от двата бих избрал. Маздата изглежда с един модел назад от тойотата - само изглежда

      Коментар


      • #48
        До: Избор на служебен пикап.

        Ем Хай, Ем Лукс е най-близо до общ компромис. Дифендър е 130 а не на 110 и е друга песен, значително по-скъп, мнооого дълъг, не е много подходящ за криви чукари. Като цяло х2 кабините са куца работа, що толкоз държите не това? по си представям дълга база, а не пикап, те тез пикапи яко немощни сякаш. то реално погледнато убава работна машина с повишена проходимост не се произвежда от много години. струва ми се кфот и да земете се ще е дърво маздите не ги знам, признавам. имам приятел с навара, каза доволна динамика има. наистина са по-скъпи. трудна тема. карай пробвай и нещо ще изкочи.

        Коментар


        • #49
          До: Избор на служебен пикап.

          Просто е най-многофункционална машина. Ако трябваше само аз да си возя дупето по обекти ще си избера Рубикон, ама понеже от време на време ще трябва и бригада да се кара и да се прекарва и апаратура та затова трябва да е двойна кабина + каросерия. Дифендъра е по-проходим гаранция, но и при него ергономиката не е най-блестяща, а при положение че 80% от времето ще се кара със сравнително висока скорост по нормални пътища не виждам особен смисъл.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #50
            До: Избор на служебен пикап.

            Аз го разбирам Quadra-та. Дълга база джипове нови (а и къса база) - на нормални цени няма.
            Разликата от 15-20+ К лв. над пикап с фул-екстри не я разбирам. Честно. Пък и чак толкова да са по проходими и комфортни.....може ама не и за 1/3 разлика в парите.

            Коментар


            • #51
              До: Избор на служебен пикап.

              Аз съм с две ръце за Шевролет S-10 Може и Аваланч

              Коментар


              • #52
                До: Избор на служебен пикап.

                На хайлукса всъщност само ABS - a нещо не ми харесва. Прекалено късно включва и при високи скорости нещо е "некомфортен". Може би това е само за тази машина. Явно включва при по-голяма разлика в ъгловите скорости.

                Коментар


                • #53
                  До: Избор на служебен пикап.

                  Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                  Аз съм с две ръце за Шевролет S-10 Може и Аваланч
                  Аз пък съм за Форд 250 ама кой ни пита
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #54
                    До: Избор на служебен пикап.

                    Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                    Аз пък съм за Форд 250 ама кой ни пита
                    Като не ни питат, да карат таралясници!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Избор на служебен пикап.

                      Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                      Като не ни питат, да карат таралясници!
                      Севдо, намери ми тук чисто нов Шевролет пикап или Форд F-250 на нормална цена и с гаранция и ще ги вземем. Май не четете с Йори темата от началото, давайте съвети. Иначе директно можем да отидем в другата тема - Кой за какъв джип си мечтае... Нали работа трябва да се свърши скоро трябва да го купим.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Избор на служебен пикап.



                        Виж това от Мицубиши форума, продава се това Л200:

                        Скърцането засега е елиминирано. Сложени са някакви пластмасови вложки, но на скобите които захващат самите листове на ресора. т.е. листовете са скърцали от триенето не между тях си, а от триенето отстрани в скобата която ги захваща. Това обаче е временно решение. Поради многото оплаквания от клиенти из цяла ервопа, в момента японците мъдрят преработка на ресорите и вероятно като излязат с решение, ще преработят всички.
                        На "старото" ни L200 (2005 модел и производство) не е имало такъв проблем за всичките 70 000 км които минахме за 1та година в която го карахме, така че проблема явно е в лош дизайн на новите ресори.

                        И малко оффтопик - нашия роднина, на който дадохме старото L200 май не може да се справи с вноските и тия дни ще ни го върне, така че може и да го пуснем за продажба

                        Коментар


                        • #57
                          До: Избор на служебен пикап.

                          Може би GMC-SIERA 6.6 нафта,видният ми съдружник си го вкара чисто нов от щатите иначе за от нашия пазар Тойота Хай-лукс но 3.0 D4D

                          Коментар


                          • #58
                            До: Избор на служебен пикап.

                            Az shte se vkliucha, no purvo me izvenete za latinicata. ne moga da ia opravia i tova e. Raboti na word, ama ne v foruma.

                            Az sum karal slednite pikapi ( ot 1998 drugo osven pikap ne sum karal)
                            1992 Sonoma GMC ( S-10 ) 2.5L 4 cylindera
                            1992 Chevrolet 1500 Full size 5.7L 8 cylindera
                            1993 chevrolet 1500 full size 6.7L ( mai beshe 7.4L) 454 8 cylindera
                            1994 Ford Ranger 2.3L 4 cylindera
                            2002 Ford Ranger 3.0L 6 cylindera
                            2004 Chevrolet colorado 3.5L 5 cylindera

                            Navurtial sum okolo 500 000 km, i smiatam che imam niakakuv opit sus pikapi.
                            Karal sum i chisto novi sus garancia i stari sus mnogo opraviania.

                            Kupuvaneto na nov sus garancia i star bez garancia i dvata varianta si imat plusove i minusi.
                            Ne znam kakvi opiti si imal sus garanciite na novite koli, no az lichno ako kupuvam pikap za rabota bih kupil izpolzvan mezdu 20,000-30,000 km.
                            Ako edin pikap e izkaral 20,000 km bez mechanichni problemi, znachi e napraven uspeshno. Golemi problemi obiknovenno se pokazvat do 1 godina.
                            Malki raboti obiknoveno gi kazvat " normal tear and wear" i garanciata ne gi pokriva, a razlikata v cenata koiato shte platish mezdu nov s garancia i izpolzvan bez garancia e goliama i si zasluzava lichno za mene da izberesh izpolzvan.
                            Vsichko se svezda do tova kolko pari si gotov da platish. Shtoto niama bez pari na tozi sviat. Tuka mu kazvame " you get what you paid for"
                            Kazi kakvo tursish i za kolko pari i taka horata shte mogat da ti dadut po dobur primer.
                            Tuka ima ot $2500 do $50,000. kato slozish i mito sus registracia za okolo $15,000 shte imash na predstava kolko shte ti zleze. Vazno e i da mislish kolko shte ti struva potdruzkata i chastite, shtoto do sega ne sum vidial kola koiato da vurvi vechno. Vinagi ima neshto da se smenia. Osobeno raboten pikap koito shte se tovari do max. I kato cialo cenata na producta i negovata potdruzka shte okazat nai goliamo vlianie vuv tvoia izbor.
                            Sushto i kakuv klass pikap tursish?
                            Ako shte nosish do 800 kg + 5 putnika shte mozesh i sus mid size da minesh, no nad 1000 kg veche shte ti triabva full size. Che daze i dizel.



                            Аз ще се включа, но първо ме извенете за латиницата. не мога да я оправя и това е. Работи на word, ама не в форума. Аз съм карал следните пикапи ( от 1998 друго освен пикап не съм карал) 1992 Сонома ГМЦ ( С-10 ) 2.5Л 4 цълиндера 1992 Чевролет 1500 Full size 5.7Л 8 цълиндера 1993 чевролет 1500 full size 6.7Л 8 цълиндера 1994 Форд Рангер 2.3Л 4 цълиндера 2002 Форд Рангер 3.0Л 6 цълиндера 2004 Чевролет colorado 3.5Л 5 цълиндера Навъртял съм около 500 000 км, и смятам че имам някакъв опит със пикапи. Карал съм и чисто нови със гаранция и стари със много оправяния. Купуването на нов със гаранция и стар без гаранция и двата варианта си имат плюсове и минуси. Не знам какви опити си имал със гаранциите на новите коли, но аз лично ако купувам пикап за работа бих купил използван между 20,000-30,000 км. Ако един пикап е изкарал 20,000 км без мечанични проблеми, значи е направен успешно. Големи проблеми обикновенно се показват до 1 година. Малки работи обикновено ги казват " normal tear and wear" и гаранцията не ги покрива, а разликата в цената която ще платиш между нов с гаранция и използван без гаранция е голяма и си заслужава лично за мене да избереш използван. Всичко се свежда до това колко пари си готов да платиш. Щото няма без пари на този свят. Тука му казваме " you get what you paid for" Кажи какво търсиш и за колко пари и така хората ще могат да ти дадът по добър пример. Тука има от $2500 до $50,000. като сложиш и мито със регистрация за около $15,000 ще имаш на представа колко ще ти жлезе. Важно е и да мислиш колко ще ти струва потдръзката и частите, щото до сега не съм видял кола която да върви вечно. Винаги има нещо да се сменя. Особено работен пикап които ще се товари до мах. И като цяло цената на продукта и неговата потдръзка ще окажат най голямо влияние във твоя избор. Също и какъв клас пикап търсиш? Ако ще носиш до 800 кг + 5 пътника ще можеш и със мид size да минеш, но над 1000 кг вече ще ти трябва full size. Че даже и дизел.
                            CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                            http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                            http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                            Коментар


                            • #59
                              До: Избор на служебен пикап.

                              Нещата които казваш са верни, но неприложими за България по простата причина че тук на пазара реално се предлагат 5 различни модела от един и същи сегмент и с това се изчерпват нещата. Определено не ми трябва камион, така че не ми трябва мидъл сайз или тежка машина, повечето време ще се возя сам но трябва да може от време на време да взима и няколко човека и един-два шкафа с оборудване. Тук бензинови пикапи НЯМА изобщо, така че разликата пак е очевидна. Освен това шефа казва че иска нова от магазина машина и вади парите, така че цената е определящ фактор само в сравнение с другите такива коли от магазина.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Избор на служебен пикап.

                                Ние във фирмата бяхме пред същия избор в началото на годината и след дълго избиране се спряхме на Хай-Лукс ......, защото шефа е фен на Тойота, миналата година му взехме RAV4. Знам, че това не ти е от помощ но само за инфо. Пикапа също се кара по обекти, за сега главно в София. Оплаквания от колегата, който го кара не съм чул, но и колата е още на има няма 3 месеца. Успех.
                                Honda Africa Twin RD07 '95

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X