Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander или Honda HR-V?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Freelander или Honda HR-V?

    Здравейте офроуд фенове!

    Може въпросът ми на първо време да ви се стори малко наивен, но наистина досега не съм имал джипче и не знам кое да гледам и какво да очаквам.

    Върл фен бях на леките автомобили на Honda досега, имал съм три различни модела и затова на първо време погледнах към Honda HR-V. Не точно 100% джип, но има доста качества, които ме карат да се замисля...

    От друга страна съм чувал, че ако е джипче, трябва да е Land Rover и бюджета, който имам, ме насочва към Freelander като вариант.

    А друга алтернатива, от която вече се отказах, заради лошите отзиви, е Mitsubishi Pajero Pinin.

    Като цяло искам нещо не много грубовато, не грозно, не много голямо, но в същото време проходимо. Интересуват ме най-вече разход, проходимост, здравина, удобство...

    Има ли хора, които могат да дадат мнение/отзиви за трите марки и модели, които изброих?

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Land Rover Freelander или Honda HR-V?

    Хондата е добър вариант според мен. Клиренса е добър, 1.6 малки данъци, разход 10 в града, здрава е.
    Имах такава 1 година я карах аз сега я карат нашите и ремонтите които сме правили се броят на пръсти и все дребни неща. Газ не съм и слагал няма смисъл.

    За другите марки нищо не мога да кажа.

    П.П Моята е автомат.
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Freelander или Honda HR-V?

      За хондичката и аз съм чувал, че е здрава.
      За фрийлендъра: внимавай с покупката, че после солено може да ти излезе, като слабо място раздатката. Разрови се най-добре из форума има доста писано.
      Като цяло премисли за какво ти трябва икаква проходимост търсиш и къде ще се ползва. От избраните нито едно не става за трудни маршрути. За черни пътища, сняг, полянки стават

      Freelander-а има доста по-красив вид, а и според мен ще се държи по-адекватно на лош терен. Хондата е с малко шантава визия и на задния ред било тесничко.

      Пак да си кажа, ползвай търсачката. За хондата много много няма писано, но все пак има.
      Успех
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Freelander или Honda HR-V?

        Първоначално публикуван от RRSport Преглед на мнение
        От друга страна съм чувал, че ако е джипче, трябва да е Land Rover...
        Това ми оправи настроението за деня.

        ...макар че точно от тия двете, аз бих избрал LR-а.

        Ама, кажи какъв е бюджета, и най-вече за какво ще се ползва. Това и определя избора. Не изваждай например RAV4 или GrandVitara от сметката.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Freelander или Honda HR-V?

          Ако ще се спираш на ХР-В, се замисли дали не е по-добре ЦР-В. Последното е доста по-популярно. Аз лично не съм карал ХР-В, но от собственици съм чувал, че 1.6 на ХР-В гори колкото двулитровия мотор на ЦР-В. Окачването на това ХР-В е доста странно. Ако ще вземеш Фрий, дай повече пари при покупката и се сдобий с добър екземпляр, че от тях има твърде много гробници да се предлагат.
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Freelander или Honda HR-V?

            На Фриленда, ако е 1.8 І, провери дали е 4х4.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Freelander или Honda HR-V?

              Карам вече второ ХР-В първото ми беше къса база 105к.с. сега имам дълга 125к.с. просто невероятна градска кола и много харесвана от жените поради лесното управление.Много съм доволен до този момент единствено малко мощност не му стигаше на първият.Така че ако вземаш гледай да е 125к.с. че горенето му е колкото на първият а вървенето се усеща че е по добро.Успех!

              Коментар


              • #8
                От: Land Rover Freelander или Honda HR-V?

                Благодаря на всички за мненията... засега клоня към HR-V, хем няма да изневеря на марката (само Хондички съм карал до момента и нито веднъж не ми се е налагало да изучавам устройството на двигателите с вътрешно горене...).

                От друга страна... ако е Land Rover, не можах да разбера дали трябва да избягвам 1.8 бензин двигателя (или бензина като цяло) и кое по-точно да гледам?

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                На Фриленда, ако е 1.8 І, провери дали е 4х4.
                В смисъл, може и да не е 4 x 4 ли?

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover Freelander или Honda HR-V?

                  ХРВ знам, че е доста здраво, за оффроъд не става, но зимата няма да закъсаш

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Rover Freelander или Honda HR-V?

                    Благодаря на всички за мненията!

                    От вчера съм горд собственик на HR-V с двете врати и по-малкия мотор. До момента съм очарован от возията и управлението... ще видим по-нататък

                    Коментар


                    • #11
                      От: Land Rover Freelander или Honda HR-V?

                      Първоначално публикуван от RRSport Преглед на мнение
                      Благодаря на всички за мненията!

                      От вчера съм горд собственик на HR-V с двете врати и по-малкия мотор. До момента съм очарован от возията и управлението... ще видим по-нататък
                      Честито:Много безаварийни и кални километри,и качи снимки да я видим.Поздрави.
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land Rover Freelander или Honda HR-V?

                        Сега видях темата и се радвам, че си направил добър избор, честито!
                        Харедвам тази с двете врати повече, леката ми кола е Сивик - Хонда си е Хонда!
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X