Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

    Първоначално публикуван от горянин Преглед на мнение
    Ето я Нива-та! Дето пише колегата, чИта,чИта и все повече се чудя дали да я продавам!
    Ако си купиш чисто нова от последните модификации - МОЖЕ!!!
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #77
      От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

      Колега след Нива дълга база всичко ще ти изглежда супер

      Коментар


      • #78
        От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

        На моята бивша Фронтера газовите бутилки - 2 броя (едната за газ, а другата за бензин) бяха на мястото на резервоара. Багажника остава цял.
        Nissan Pathfinder 4.0L

        Коментар


        • #79
          От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

          Следя темата с интерес, защото и аз съм на този хал. Има само една разлика с колегата Горянин (доста съществена) и тя е че, цифрата е същата ама в лева...
          Nissan Pathfinder 4.0L

          Коментар


          • #80
            От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

            Първоначално публикуван от горянин Преглед на мнение
            Ето я Нива-та! Дето пише колегата, чИта,чИта и все повече се чудя дали да я продавам![ATTACH=CONFIG]676477[/ATTACH]
            Кака ще продадеш Нива с такъв номер? В КАТ що мерцедеси и беемвета плащат на черно за такъв па ти.

            П.П. Тук в този форум се продава една хонда паспорт с 3,2 двигател, което си е същото като Фронтера Б за 30% от бюджета ти. По описанието аз бих си взел ако му беше нужен в момента друг джип.
            Мога декларирам нотариално че хабер си нямам кой и е собственика и не сме приятели ,роднини,кръвни братя...
            Последно редактирано от //Радо//; 02-02-14, 17:03.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #81
              От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

              Вземи си нещо по голямо,щом ще пренасяш едене и пиеене,. няма всеки ден да презареждаш я.Сещам се за Субару или Митсубиши,тия бусчетата ма с двойно.Хем проходимо за тва дет ти трябва,хем удобно,хем и място бол.Успех
              ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
              Г 230Е
              Г 500 0887 390 703

              Коментар


              • #82
                От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                Колега Горянин,
                За бюджета, който сте цитирали, може да се вземат прекрасни автомобили - качете се в 2-3 джипа на колеги и си преценете, кое Ви харесва... Тази нива-крокодил, като я гледам с тия ниски тръби-степенки (или каквото са там) и ми става ясно, че никога не е виждала офроуд... Може би държите на "бавни" и "блокажи" за свое успокоение - лично аз смятам, че един СУВ или кросовер с 2000сс мотор и автоматик ще се справя прекрасно дори без въпросните "екстри"!
                За годишният пробег, който се цитира, не мисля че е наложително да се слага АГУ... (по въпроса има тема, която може да прочетете и да си прецените) Според мен, човек който има 10-15 или 20 хиляди за МПС, не би трябвало да "тъни" сметки за няколкостотин лева годишно... Но всеки си знае - имам комшия, който има S-klasse на 5 години, но му се свидят 67лв за винетка...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #83
                  От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Колега Горянин,
                  За бюджета, който сте цитирали, може да се вземат прекрасни автомобили - качете се в 2-3 джипа на колеги и си преценете, кое Ви харесва... Тази нива-крокодил, като я гледам с тия ниски тръби-степенки (или каквото са там) и ми става ясно, че никога не е виждала офроуд... Може би държите на "бавни" и "блокажи" за свое успокоение - лично аз смятам, че един СУВ или кросовер с 2000сс мотор и автоматик ще се справя прекрасно дори без въпросните "екстри"!
                  За годишният пробег, който се цитира, не мисля че е наложително да се слага АГУ... (по въпроса има тема, която може да прочетете и да си прецените) Според мен, човек който има 10-15 или 20 хиляди за МПС, не би трябвало да "тъни" сметки за няколкостотин лева годишно... Но всеки си знае - имам комшия, който има S-klasse на 5 години, но му се свидят 67лв за винетка...
                  А аз познат с S-класа с газова уредба (шеф на голяма фирма)....
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                    Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
                    Вземи си нещо по голямо,щом ще пренасяш едене и пиеене,. няма всеки ден да презареждаш я.Сещам се за Субару или Митсубиши,тия бусчетата ма с двойно.Хем проходимо за тва дет ти трябва,хем удобно,хем и място бол.Успех
                    Бе я направо някой пикап да взима човека- пак ще е по-луксозно от тая трагедия дето има... Място за еденье и пиенье има колкото искаш- имам съмнения, че ако махнем хард-топа тука ще се събере една Лада Нива къса база

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a1804298o.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5560059

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                      Според мен, ако няма конкретна нужда от пикап /редовно товарене на тежки и обемисти неща/, пикапите не са добър избор - компромис с возия, неудобна задна седалка и др.
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #86
                        Здравейте колеги!
                        Хайде и аз да се поизкажа, че все не намирам време да напиша нещо.
                        Ще кажа мнението си от опит. Имам Тойота - голямата 4000 дизел, 6 цилиндъра 1994-та, купена е чисто нова от тук от магазина на Тойота, познавам собственика и знам кога я купи, та и беше пред очите ми, а аз съм втори собственик. Сега е на 150 000 км. Много съм доволен от нея и бих я препоръчал, ако си намерите подобна и добре запазена, нищо, че е вече малко по-старичка. Голямо, хубаво и просторно купе, постоянно 4 х 4, много багаж, разхода ако ви кажа, че съм го докарвал под 10 при 100 - 110 км/ч по Гърция и тук из страната насам-натам, сигурно няма да ми повярвате, но е факт. 120 км/ч. извън града по магистрала си държи нормално, но повече не я насилвам. Просто тя си е типичен джип за лоши терени, но и на магистралата се държи съвсем прилично. Градско в София, съм на 11 - 12 на 100. Двигателят е пълен дизел, без турбо, нямам думи за здравината му. Чувал съм, че е милионник, но не мога да кажа. Аз съм направил с него 70 000. Имам съвсем малко петънца тук-там вече и сега я оставих на пясъкоструйка за отдолу и след това хубав гумен грунд. Всичко искам да светне по нея след пясъкостуйката с подходящ грунд, за да знам, че от тук натам още поне 10 години няма да имам никакви проблеми и да пипна нищо. Много важно е купето своевременно да се хване и да не се допускат ни най-малки петънца и дефекти.

                        Да добавя само и това, че мислех по едно време да я продавам и да взема нещо от по-новите. Нямам проблем с бюджета, а съм и на 60 вече, та мислех да се подновя малко, но нищо по-добро не намерих толкова здраво и така запазено с история не от пазара в Горубляне.
                        Обявих я за 16 000 лв. и си мислех, че никой няма да ми се обади изобщо на тази цена, а се оказа, че като я видяха хората веднага бяха готови, ама пред мисълта, че такова нещо повече няма да видя никога - отказах се.

                        Това е от мен. Успех колега и дано да съм бил полезен с мнението си и аз!
                        Стефан Стефанов
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-02-14, 18:38.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                          4000 дизел или 4200? По-скоро второто!
                          Не тойота, ами коя да е марка /без руските/ от първи сбственик с пълна история, е най-правилният избор... Аз имах Галопер от първи собственик, на 78000км го взех - не съм имал никакви проблеми. А разни "разбирачи" ми викаха за какво си взел тоя корейски *** - за тия пари можеше "истинско" паджеро да си купиш и т.н. Истинско, истинско ама "нов внос" от някоя италианска морга
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                            Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
                            Здравейте колеги!
                            Хайде и аз да се поизкажа, че все не намирам време да напиша нещо.
                            Ще кажа мнението си от опит. Имам Тойота - голямата 4000 дизел, 6 цилиндъра 1994-та, купена е чисто нова от тук от магазина на Тойота, познавам собственика и знам кога я купи, та и беше пред очите ми, а аз съм втори собственик. Сега е на 150 000 км. Много съм доволен от нея и бих я препоръчал, ако си намерите подобна и добре запазена, нищо, че е вече малко по-старичка. Голямо, хубаво и просторно купе, постоянно 4 х 4, много багаж, разхода ако ви кажа, че съм го докарвал под 10 при 100 - 110 км/ч по Гърция и тук из страната насам-натам, сигурно няма да ми повярвате, но е факт. 120 км/ч. извън града по магистрала си държи нормално, но повече не я насилвам. Просто тя си е типичен джип за лоши терени, но и на магистралата се държи съвсем прилично. Градско в София, съм на 11 - 12 на 100. Двигателят е пълен дизел, без турбо, нямам думи за здравината му. Чувал съм, че е милионник, но не мога да кажа. Аз съм направил с него 70 000. Имам съвсем малко петънца тук-там вече и сега я оставих на пясъкоструйка за отдолу и след това хубав гумен грунд. Всичко искам да светне по нея след пясъкостуйката с подходящ грунд, за да знам, че от тук натам още поне 10 години няма да имам никакви проблеми и да пипна нищо. Много важно е купето своевременно да се хване и да не се допускат ни най-малки петънца и дефекти.

                            Да добавя само и това, че мислех по едно време да я продавам и да взема нещо от по-новите. Нямам проблем с бюджета, а съм и на 60 вече, та мислех да се подновя малко, но нищо по-добро не намерих толкова здраво и така запазено с история не от пазара в Горубляне.
                            Обявих я за 16 000 лв. и си мислех, че никой няма да ми се обади изобщо на тази цена, а се оказа, че като я видяха хората веднага бяха готови, ама пред мисълта, че такова нещо повече няма да видя никога - отказах се.

                            Това е от мен. Успех колега и дано да съм бил полезен с мнението си и аз!
                            Стефан Стефанов
                            Дамм..80-ка е това с 1HZ..колата-мечта за много от нас.., от времената когато се правеха истински автомобили..жив и здрав да си да си я караш още дълги години !
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                              Привет! Нещата вече се насочват към Хонда СРВ ,след 2008 год.Бихте ли ми помогнали как да реша следните дилеми:
                              1. Бензин или дизел
                              2.Ръчка или автомат(до сега "автомат" не съм карал-ползвал съм само Калашников)
                              3.Хондата да бъде 2-ка (с външната резервна гума) или следващия модел
                              4.Ако е 3-ка и е бензин и на мястото на рез.гума сложа газова бутилка, как ще се спасявам на пътя БЕЗ рез.гума? Имало някакви комплекти за ремонт-те сполучливи ли са?
                              5.Кой от двата модела е с д-л, допускащ газово, разбира се ГИ
                              6.Продоват и от двата модела с монтирани газово на 150- 160 х.км- да купувам с монтирано газово или после,евентуално, тук да монтирам-ако разхода на бензин е голям-все пак при 1,25 лв. за газ и 2,60 за бензин има разлика.
                              То стана цял въпросник, но разчитам на коректни мнения -и от специалисти(виждам че във форума има такива) и от патили, защото и тяхното мнение е важно!
                              В крайна сметка пак ще се набутам у батаку, но когато сам си го правиш, казват че не боли толкова!
                              Благодаря! И последно-вноса мисля да бъде от Германия!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                                Айде,още един калпазанин у наща нива .В подфорума колега има всичко,а ако няма нещо ще ти се отговори немедленно.Отделно си имаме форум н хонда с доста инфрмация,но пак същите маймуни пишат.Поздрави за правилия избор и поръчай 10 каси уиски ,На всеки 10 км спираш,оставяш една бутилка до бордюра и продъжаваш.Накрая разхода ти ще бъде като на г=класата
                                Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                                Disco 1 бекъп
                                Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X