Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

    Големи мъдрости,малко се оляхте

    Коментар


    • #32
      От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

      Темата става все по-забавна !

      Ще се опитам да съм малко по-сериозен, защото ще предположа, че колегата Горянин също е подходил така, като е пуснал темата.

      Колега Горянин, съдейки по ника, който сам си си измислил, и това, че не ходиш по "гори и паланки", а и си си купил магазинска Нива, откривам "леко" противоречие,
      а и искаш да се вкараш в поредната ненужна покупка.
      Явно си човек с финансови възможности, и ако наистина искаш полезен съвет относно тоя харч дето си го замислил,
      подходи и ти сериозно към собствената си тема и сподели нуждите си, за да получиш и сериозни отговори.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

        Благодаря ви!
        Най-после мнение на сериозен участник!
        Настина темата я "пуснах" на бързо и не много подробно, за което се ивинявам, но това пък ми помогна да "усетя" духа на някой колеги, които.......
        Като ви четох мненията до сега имам чувството, че на всички гаражите ви са пълни с по още няколко автомобила,за резервни части, и колкото повече лежите под "страшните" си ДЖИПОВЕ, толкова повече се гордеете!
        Сега да ви кажа какво търся и ако решите дано малко да ми помогнете!
        До сега съм карал 6 бр. автомобила, от които 3 бр. закупени нови от магазин. Най-сериозен ремонт, който е правен е смяна на съединител само на три бр.Изминал съм общо като водач около 700 000 км.Кола повече от 7,8 до 10 год не карам. Нивата ми е дълга база и е на 70 000 км и със сменил съединител на 50 000 и сп.маркучи,но вече е 8осем годишна и искам да я сменям. Търся автомобил, за който да мисля само от къде да зареждам и да не мисля за къде ще пътувам, а да тръгвам веднага и без да мисля къде ще слагам багажа.
        За нов от магазин с цени над 36-40 х.лв вече не си заслужава, защотото мисля, че дори не са по-надеждни от старите марки с тази тъпа електроника!
        Не търся евтин таралясник, а търся автомобил с който мога да измина безпроблемно около 100 - 120 000 км за 7-8 год,ако Бог е решил така!
        За сега се колебая между следните марки:
        -Хонда ЦРВ - след 2010 г-4х4 не знам дизел или бензин
        - Нисан патрол или терано- дълга база, знам че има бързи и бавни и мисля че е по -здрав
        -Нисан Х-трейл- вижда ми се малко тесничък
        - Опел Фронтера - в Мобиле Германия има такива от 2001 2004 -направо ми останаха очите, но незнам като качество как со-цените им са от 5 до 9 хил. евро с всички екстри- кожа, вентилиран диф.блокаж, бързи-бавни и вс....Жалко, че няма по-нови от 2001 год(може и да бъркам
        От вас търся съвети за следното:
        -бензин или дизел - изминавам по 10- 12 х на година(може и бензин-газ)
        -кои модели са най-добри и създават по-малко проблеми
        -пътувам 90% асфалт (в България) и малко в планината, но не искам като съм на вилата и вечер завали сняг , да ставам да гледам дали има 10-15 см и сутринта да не мога да тръгна( до сега Нивата не ме е оставяла)
        -не съм състезател, но искам да имам запас от мощност-при Нивата го няма!
        И не на последно място съм около 100 кг,176 см и искам малко простор!
        Забравих ва Ви кажа, че съм на 56 год., но си падам и малко дивак - не на пътя(карам от 1976 г и имам един акт с Нисан примера -156км в час, но тогава бях по-млад), а по местата без път -с кал и сняг!

        Чакам предложения! Благодаря Ви!

        И не държа на цвета - може да е и на раета, но автомобила да е читав!

        Коментар


        • #34
          От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

          Между изброените от вас возила общо няма.

          Отговорът на търсенията е Г класа, но не по причините споделени от МИхов.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

            Вече писах един път, ама да повторя - който и "джип" за сума от порядъка на 10 000 евро да се купи, ще е в пъти по-надежден, по-бърз, по-широк и по-удобен от "нива"... Щом няма да се кара "офроуд", аз бих се огледал за някой СУВ във възможно най-запазено оригинално състояние... Но все пак си "харесайте" 2-3 модела максимум, направете тест-драйв и така...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #36
              От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

              Първоначално публикуван от горянин Преглед на мнение
              ...
              -бензин или дизел - изминавам по 10- 12 х на година(може и бензин-газ)
              За тези километри, годишно, според мен - бензин, голям, мощен, с газова уредба, пък може и без.. Според джоба..
              Аз минавам средно толкова километри годишно и прецених, че мога да си позволя такова животно.. Гледам сега Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 след 2000 година..

              Коментар


              • #37
                От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                Първоначално публикуван от горянин Преглед на мнение
                ...Опел Фронтера - в Мобиле Германия има такива от 2001 2004 -направо ми останаха очите, но незнам като качество как со-цените им са от 5 до 9 хил. евро с всички екстри- кожа, вентилиран диф.блокаж, бързи-бавни и вс....Жалко, че няма по-нови от 2001 год(може и да бъркам....
                колега кви са тия блокажи и цени бре?!? Аз преди 2 години почти, си взех Frontera 2003 за под тези пари (всички екстри.... без блокаж ), сега би трябвало да са още по-евтини.... последните фронтери мисля, че са 2004
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                  Няма да се справи с този бюджет за по-новичка Гега Патрула не е лош вариянт. Търтьо, твоя човек продаде ли го онзи? за около 16К беше май.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                    Няма да се справи с този бюджет за по-новичка Гега Патрула не е лош вариянт. Търтьо, твоя човек продаде ли го онзи? за около 16К беше май.
                    Осъзна се и се отказа да прави подаръци и си го кара ката ден с кеф.
                    Патрула е вариант определено ама с правилния мотор почти не се продават по наше село, затова и не съм го споменал.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                      Кой е правилия мотор, бе ПетЙо? За каране питам, не за трошене. На вилата, на разходка с АТ гумета, на магистралата.

                      Патрула има 2 недостатъка. Не е добре да се кара с повече от 130 и камионджийското поведение.
                      За 17-20 бона може да се намери прекрасен GR.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                        Е оправената версия на 3.0 ди - ко се правиш и ти на лимонада.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Е оправената версия на 3.0 ди - ко се правиш и ти на лимонада.
                          Абе под въпрос е дали е оправена...бракята руснаци реват от тая моторетка без значение кой набор е....

                          А относно питането...погледнете Аутбек 3.0 от 2006-2007 ..не е алтернатива на Нивата, но всичко друго, което търсите Е !
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Абе под въпрос е дали е оправена...бракята руснаци реват от тая моторетка без значение кой набор е....
                            Практиката ме е научила като прочета нещо в руски сайт да не му вярвам - до сега верността на този извод е над 90% при проверка.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Практиката ме е научила като прочета нещо в руски сайт да не му вярвам - до сега верността на този извод е над 90% при проверка.
                              Ааа....ясно..лъжат тия мити Руснаци, че са се строшили Патрулите, викаш имат зъб на Нисан
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какъв джип да си купя за излет до вила в планината?

                                Не, просто вероятно за екс ссср се пробутва амнайсто качество.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X