Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Land Rover Discovery 2003 или по-добре алтернатива?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Land Rover Discovery 2003 или по-добре алтернатива?

    Здравейте,

    Търся си джип, който ще се използва основно на асфалт през лятото - в града, а през зимата трябва да гази през снега. Мисля в бъдеще да му сложа гребло за сняг, за да почиствам улицата отпред. Цената, към която съм се ориентирал, е около 10 000 лв. Разходът - по възможност към 9-10/100 км, а посещенията в сервиз - възможно най-малко.

    След като четох темите във форума се насочвам към Land Rover Discovery2 Td5 втора генерация моделите от 2003 г.
    Но не знам защо мненията са крайно противоречиви - от една страна е препоръчван като здрав, а от друга оплакванията по повод чести посещения в сервиз са чести - http://www.edmunds.com/land-rover/di...r-reviews.html.
    Моля за мнения от притежатели на този автомобил или други хора имащи преки впечатления.

    Интересува ме:
    1. Какви са разходите Ви по колата през последната година (части и труд)?
    2. Колко често посещавате сервиз?
    3. Разходът 10/100 дизел реален ли е или трябва да се кара на инерция само за да се постигне?
    4. Има ли проблеми с ръждата - разбрах, че част от каросерията е от алуминий, но днес гледах един, който имаше ръжда по задната врата, а като се наведох - отдолу ръждата беше почти навсякъде.
    5. Има ли характерни проблеми, които могат да се разберат още при първия оглед?
    6. Видях, че моделът от 2003 няма заключване на диференциала - голям недостатък ли ще е за нуждите ми?

    Оглеждам се и за Honda CR-V първа или втора генерация, но като че ли разходът 12-14 бензин за първата генерация ми се струва доста висок? Повечето от моделите на Toyota са скъпи, а RAV4 не знам би ли се справил с гребло за сняг? Hyundai Tucson може би също е вариант - впечатления как се справя на сняг?
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-08-12, 20:24.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X