Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой от трите модела?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой от трите модела?

    Мой приател се оглежда за джипка!Избора му е между три коренно различни модела-Тойота хайлукс /от деветдесетте години/ чероки/дизелово/ и според мен най правилното за него Дискавъри! Критериите са че ще е семеен
    джип за кратки разходки,повечко градско и много лек оффроуд без излишни натоварвания!
    Бюджетът му е малко ограничен3000-3500 лева
    Моля за конкретни мнения за моделите а не всеки да хвали свойто конче!Благодаря предварително!


    Аз му говоря за Патрол ама....неслуша
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting


  • #2
    От: Кой от трите модела?

    То с такъв бюджет,по-добре да не те слуша,а то какво ли да вземе-някоя позакърпена витарка...или нива...

    Коментар


    • #3
      От: Кой от трите модела?

      Е добре то това намен точно ми е много ясно ама....пусти пари.
      Може и с десен волан!Ама дайте да попишем за моделите пък може да го навия да увеличи бюджета!
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #4
        От: Кой от трите модела?

        А що не се опиташ да попрочетеш за моделите преди да попишем? За тези пари ще е каквото намери от посочените.

        ПС - къде го навиваш за Патрол за семейно, градско и лек офроуд? А той пък къде се засилва на пикап? То май остана само едно... а и както казва колегата една Витарка май най ще му пасне. За нивата не съм съгласен.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Кой от трите модела?

          Е него навивам!Ама му е кеф като го взема в гората с мен!На мен ми е ясно за моделите джипки дето ги харесва но нали и той чете тук,че всичко да му е накуп.Аз също знам че за тез пари няма да намери нещо добро и запазено но....
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #6
            От: Кой от трите модела?

            А! Две са останали - Черокито го пропуснах, но пък дизелово... т.е. пак едно - Диското. И с Диско и с Витара пак ще може да ходи в гората. Не е задължително да е с Патрол
            Но по-добре да даде повечко пари сега и да вземе по-читав джип, отколкото после да губи пари (повече), време и нерви.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Кой от трите модела?

              За толко пари,в най-задоволително състояние и с ляв волан,може да се намери Чероки с двигател Рено(2,1).
              Двигателят не е проблемен и е доста разпространен.Самия джип,си има своите странности,ама части и за него се намират.
              Не е бегачка,ама си върши работа и не харчи много.



              P.S.Хайлукса от преди години си е 4Runner с десен волан.Така или иначе не влиза в бюджета.Дискавари може и да се намери,ама ще е в лошо състояние дори и с десен волан
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Кой от трите модела?

                Здравей колега,
                Аз лично поддържам мнението на колегата cecoa1. Също така мисля, че с този бюджет може да се вреди за нещо японско с десен волан, но разбирасе ще е старичко. Но щом приятеля ти се кефи извън пътя, значи се е заразил, въпрос на време е да скочи в нещо по-сериозно.
                Успех!

                Коментар


                • #9
                  От: Кой от трите модела?

                  Стига сте се занимавали с бюджета!Ако трябва ще вдигне мизата малко...дайте сега за моделите да му помогнем!
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой от трите модела?

                    Първоначално публикуван от axiles11 Преглед на мнение
                    Стига сте се занимавали с бюджета!Ако трябва ще вдигне мизата малко...дайте сега за моделите да му помогнем!
                    Колега, с какво точно да помагаме? За Дискавъри са изписани страници тук. И то точно 1-ца, за която става дума.
                    Или да кажем нещо, което твоя приятел най-точно иска да чуе?
                    Каквото намери смислено за тези пари да го взима и това е. Дори да е извън изброените. Парите са такива, че състоянието на Дискавъри-то и на Хай-лукса ще са силно под въпрос. Със споменатия Jeep нямам пряк опит. Излизал съм с приятел на лека разходка в гората с такъв. Мотора харчеше малко нафта, повече вода/антифриз, но затова пък не вървеше. Въобще 2.1тд от Рено (лек автомобил) е... Няма да коментирам.
                    Патрол... Кой точно Патрол може да вози семейство из града и на асвалт, пък да се ходи с него и в гората за 3500лв? 160-тките са корави машини, но за тези пари ще са в едно състояние, в което ако не ти пука, че ще го зарежеш в следващото дере ок. Ламарините им ще са в последна фаза на корозионна смърт. 3.3 мотора е корав агрегат, както и всичко след него до колелата, но ми е интересно как се справяме там с частите при толкова ограничен бюджет.
                    Дискавърито ще е с корозия също, сериозни луфтове и течове къде ли не за тези пари. Оправя се най-евтино от всички изброени. Но дори и то се оправя с пари...

                    Темата е малко от рода - искам да си купя 42" плазма, но имам пари за 19" CRT монитор. Доста трудна задача...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой от трите модела?

                      Ако е за мен аз имам достатъчно средства да си карам Патрола всекидневно,да си го потдържам изправен и т.н.имам още две коли камион ...какво да ви занимавам.Но моя човек има по малки възможности.Всичко което бихте написали тук за моделите джипки и аз съм му го казвал но нали сте по компетентни и можехме да прочетем и други мнения но....



                      Ако сметнете че темата е излишно повтаряне на всичко писано в форума..моля да я заключите.
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой от трите модела?

                        Подържам мнението на Яро. За тези пари и читава лека кола не може да се намери, камо ли джип. Там разходите са по различни. И аз имам такива познати, вземат нещо за 3-4к пряко сили и после става недвижима собственост.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой от трите модела?

                          Колега, алтернативен вариант приблизително отговарящ на поставените условия, може да бъде Терано 2, дълга база, десен волан. В мобилето има обяви за прилични (поне визуално) джипки за 4300-4500 лв. , което значи, че е възможно да се вземе под 4000 лв. Е, няма да е за 3500, но ще е близко!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X