Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

    Здравейте колеги,
    от скоро имам Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 163к.с и забелязвам, че (при нормален режим на каране на градско и магистрала на скорост под 90км/ч) произволно се включва 4x4. От сервиз след диагностика ми чистиха грешки и пак го прави. Като отговор на следващото ми питане от какво може да е ми казаха да следя и като се получи пак веднага да го закарам при тях. Предполага се , че няма как да обикалям около сервиза им и да чакам да се появи. Някакви съвети за разрешаването на проблема?

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

    Това нещо беше парттайм - нали?

    Вероятно 4х4 се включва с бутони, а не с лост?

    Според мен причината е в протрит и замасяващ кабел на датчика за лампата на раздатката. Или пак протрит кабел на моторчето на раздатката.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

      Почти е парт-тайм.Реално е Он-Деманд.Обикновено е от проблем в АБС-а(датчик,модул,кабел,букса).Компа сработва според получената информация.Не беше лошо да се сподели и каква е грешката,която са изтрили.
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

        Именно с бутон е. Изключвам го мануално като на тисна бутона за вкл.на 4x4 или АБС, но за съжаление се включва произволно. Под произволно имам предвид или след секунди - или след минути. В града, на магистрала...все по свойски си се включва. За в София освен в Ротола някой друг по-надежден сервиз има ли (където да не се учат тепърва на "мой гръб"?
        Благодаря за съпричастноста! (rock)

        Коментар


        • #5
          От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

          Ако е с ръчни скорости би трябвало да е part-time, ако е автомат, може и да е TOD.
          Колегата да си каже, поне, с какви скорости е.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

            Той ТОД-а чете от датчиците на АБС-а, така че отново кабели и букси са заподозряни.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Ако е с ръчни скорости би трябвало да е part-time, ако е автомат, може и да е TOD.
              Колегата да си каже, поне, с какви скорости е.
              С ръчни скорости е.

              Коментар


              • #8
                От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

                Може да е ТОД и с ръчна кутия. По-скоро не е. По-важното е как разбираш за включването на 4х4. Светва лампата и наистина се включва или само светва лампата без да е включено 4х4 реално. Отделно, че компютъра не разрешава смяна на режимите със скорост над 80км /или 60 беше/. Имахме случай с на баща ми колата, при който заради един кабел от компютъра на 4х4то до клапана за вакуума на хъбовете колата произволно се опитваше да ги зацепи. Просто от време на време подаваше сигнал и клапана отваряше вакуум, който се опитваше да дръпне хъбовете. Важно е, че може да свети 4х4 без да е реално включено. Механизма е такъв: Натискаш копчето за 4х4. Компютъра проверява дали скоростта не е по-голяма от необходимото и подава ток към моторчето на раздатката, което превключва на режим 4х4 бързи и ток към клапана за вакуумите, които включват хъбовете. При това положение раздатката подава въртящ момент към предния мост, а хъбовете зацепват полуоските с колелата. Моторчето на раздатката има датчик за позиция и казва, че е на мястото си за 4х4 бързи /лампата за 4х4 спира да мига и светва/ Тук обаче може да не са зацепени хъбовете по ред причини и така свети 4х4 без да го имаме реално. Същото е и за следващото превключване за 4х4, но бавни. Механизма е същия, но има повече условия за да се задейства /натисната спирачка, колата в покой и съединител/
                Знаейки тези неще можеш да се ориентираш къде в целия алгоритъм се дъни нещо

                П.С. Това касае система, която не е TOD
                Последно редактирано от kekek; 09-10-15, 20:31.
                VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                Коментар


                • #9
                  Извинявам се за късното влизане тук: с ръчни скорости е.

                  За да бъда по-пояснителен : Светва лампичката: 4H (High) и започва едно треперене или иначе казано вибрация се усеща в купето.
                  Последно редактирано от CarTest™; 24-04-16, 07:12.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

                    Колега, сваляш предният кардан, включваш на 4Н, и ако пак тресе, търсиш проблема в предния диференциал или полуоските.
                    Ако не тресе, значи проблема е в предният кардан, и трябва да го погледне някой дето разбира.

                    Направи го, драсни за резултата, и ше го мислим.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

                      Здравейте, темата е стара и реших да я повдигна малко.Днес забелязах следният проблем: след, като валя цяла нощ и цял ден реших, че е време да изкалям Rexton -а.Спрях до черния път включих предния мост и буффф да ама на петия метър ESP светна, изписка, чека и той светна, задницата взе да играе кючек и до там. Излязох назад, слизам гледам:задните гуми кални, предните чисти-ясно не е включил прения мост.На асфалта включих 4Н индикатора светна но в момента, в който потеглих чека пак светна изключих 4Н и чека изгасна.
                      За уточнение:колата е автомат, парт-тайм.2,7 дизел, 2005 г.Взех я лятото, преди покупката мина през тест драйв, сервиз и пр.Всичко беше ОК.Предишният собственик е имал проблем с 4х4 в Ратола са сменили някаква тръбичка за вакума така, че едва ли пак ще е същия проблем.Това светване на чека при включване на 4х4 ме кара да мисля, че проблема е електрически.
                      Чакам вашите предположения, къде да търся проблема.
                      LZ1ACU

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

                        Здравейте и от мен колеги. От месец време съм собственик на Рекстън 2,7- 2004г и се видях в приключение с него, като включа 4Н и тръгна от място пълен ляв или десен колата направо спира. Нещо блокира и 4 колела и в Ратола казаха, че са хъбове и некъв кабел на раздатката . Та кое е и кога и как мога да го включа

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

                          Това на сух терен ли? Ако е така е напълно нормално да спира. Парт тайм се кара на 4х4 само на хлъзгав терен ,кал,сняг и тн.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

                            Първоначално публикуван от Petar pepi Преглед на мнение
                            Здравейте и от мен колеги. От месец време съм собственик на Рекстън 2,7- 2004г и се видях в приключение с него, като включа 4Н и тръгна от място пълен ляв или десен колата направо спира. Нещо блокира и 4 колела и в Ратола казаха, че са хъбове и некъв кабел на раздатката . Та кое е и кога и как мога да го включа
                            Абсолютно нормално поведение за парт-тайм и сух асфалт.
                            Колега, явно това ти е първи джип. Почети малко за парт-тайм, как и кога се ползва, и кога не, за да нямаш проблеми.

                            P.S. А на джипа ти всичко му е У ред.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ssangyoung Rexton 2.7 TD / 2006 включва произволно 4x4

                              Да първи джип ми е и уж четох, но си мислих че като включа на 4н и мога да вдигне 100 км поне , но май не е така

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X