Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Re: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    Засичал съм и кит на 3М. Всичко нужно. Без лак.
    При състоянието на конкретния стоп мъ трябва единствено последния номер паста от кита. Цвета на 3М пастата за финиш на фарове е светло син.

    3M Perfect it III 09375 е пълния номер за финишната. Предполагам за 2-та стопа 50гр. ще му стигнат и ще остане.

    Из нета намирам цени от 6лв за 100гр.

    Сега, може да си вземе и 09376 и първо да мине с нея.

    От лакиране не виждам смисъл, тъкмо напротив - след време може да тръгне да се бели. При полирането най-много след няколко години да се наложи да повтори с финишната.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      Re: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

      Спарки правих го на мойта, перфектно полиране като по филмите, замина за 2 месеца, сега го направих както трябва, сваляне, шлайфане, лак специален за фаровр и пещ. За момента не е мръднало.

      Коментар


      • #78
        От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

        Да де, ама това са стопове.

        Фарове и аз съм правил. Съвсем като нови не станаха (нямах машинка та ги докарах само до задоволителен резултат на ръка - мързела надделя за повече), ама още не са в изходно състояние. Без лак. Просто понякога се получава, друг път не.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

          Хич няма да се мъча повече, по принцип всеки трябва да прави това, от което разбира...... ще отида в кварталната автомивка, там за 10лв. ми лъснаха фаровете и стана прилично мнение 22 от настоящата тема.

          Сега друго ме гложди: окачване и лифт. След като миналата седмица отпаднах от една разходка още на жребия /като ЦСКА в УЕФА/ щото съм нисък и съм щял да опирам, почвам да проучвам какви гуми може да събере с 2" лифт. Сега е с 32/10.5/16 и изглеждат малки, а реално не са /не измерих колко см има под дифа/. Лошото е, че не са популярни тези джипки в БГ и не е като за Чероки да се знае всичко, пък английския не ми е толкова добър, че да ровя в щатските форуми..............с две думи:

          Някой да знае как и колко или да знае човек , който да знае какви гуми ще събере с какъв лифт, но без да пресилва мостове и кутии?????
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #80
            От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

            Това на снимките какъв размер гуми са ?

            ... и понеже май си е Шевролет, значи ли, че отпред е с независимо окачване, и ако да, на торсион ли е или с пружина, като предполагам, отзад е на ресор ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #81
              От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

              Независимо е. Има варианти и с 2 и с 4 предни амортисьора, и с коиловъри.

              Дължината на амортисьорите за туй чудо е подходяща за предни на терано, та по тоя повод съм заглеждал.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

                265/75/16 което си е 32" са гумите, рулетката показва около 79см. височина. Отпред торсион, отзад ресор, аз гледам китове за 2-3" в нета - за отпред ключ за торсиона, за отзад допълнителен лист или подложки, но ми се ще реално някой да каже какво ще се получи.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:427(2RS)_280903788813_1.jpg
Прегледи:1
Размер:196.0 КБ
ID:5801837


                Спарки, задните ми амове се оказаха читави, но ги смених - ако ти трябват за проба, казвай.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #83
                  От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

                  Освен ако не мислиш да го ползваш основно като товарен, не ти препоръчвам допълнителен лист на ресора.

                  Първо го вдигни отпред, но така че да имаш и още някакъв ход надолу, пък тогава го пипай отзад според това което се получи отпред.
                  Абстрахирай се от писаници по чуждестранни форуми и си го направи както ти харесва на теб според целите за които ще го ползваш.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #84
                    От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    Спарки, задните ми амове се оказаха читави, но ги смених - ако ти трябват за проба, казвай.
                    Предните съвпадат като дължина с тераното. За задните не знам, или по-точно не помня.

                    Някога като взимах фоксовете бяха точно за Sierra/Silverado и още незнам кво си.


                    ПП: 79см са 31.1 инча. Не мисля че трябва да търсиш нещо над 33. Иначе и 35 им слагат, че и 37, но не знам там, мостове, едно, друго.

                    8.25 инчови мостове с предавателно число под 4 би трябвало да дъжат на 33-ки безгрижно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Предните съвпадат като дължина с тераното. За задните не знам, или по-точно не помня.

                      Някога като взимах фоксовете бяха точно за Sierra/Silverado и още незнам кво си.


                      ПП: 79см са 31.1 инча. Не мисля че трябва да търсиш нещо над 33. Иначе и 35 им слагат, че и 37, но не знам там, мостове, едно, друго.

                      8.25 инчови мостове с предавателно число под 4 би трябвало да дъжат на 33-ки безгрижно.
                      31" са пресметнати,да. На мен един калкулатор ми даде, че 265/75/16 съответсва на 32/10,5/16 и не бях го смятал.............. иначе са с 2 см. по високи от кални гуми на които пишеше 31/10,5/15 и с 4см. от летните 31-ци на Чавдар
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #86
                        От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

                        Къде точно ще ходиш та ти трябва повече от 31?
                        Лошо няма, ако искаш и 37 сложи, просто май няма смисъл
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #87
                          От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Къде точно ще ходиш та ти трябва повече от 31?
                          Лошо няма, ако искаш и 37 сложи, просто май няма смисъл
                          И ти си прав. Ще трябва по-сериозно мерене и сравняване с други джипки, защото този изглежда нисък, а май не е чак толкова.
                          Отзад могат да влязат спокойно по-големи гуми и сега.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chevrolet-silverado-stepside-pick-up-k1500-silverado-v8-lpg-4x4-17038373-9.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5801838
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #88
                            От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

                            Имаш ли данните за геометрична проходимост?
                            Ъгъл отпред, отзад, рампа; клиренс?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #89
                              От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Имаш ли данните за геометрична проходимост?
                              Ъгъл отпред, отзад, рампа; клиренс?
                              не, дай как са на английски и ще поровя когато имам време.
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • #90
                                От: GMC Sierra 1500 5,7 V8 да бъде или да не бъде?

                                Ъгъла отзад е очеизвадно отвратително малък.

                                Ако махнеш степенките ще стане по-висока.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X