Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на Rexton

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лифт на Rexton

    Не съм се сетил за снимки. Когато съм с него ще направя. Въпреки че отстрани няма да се придобие реална представа поради наскоро поставените стъпенки, защото кумата срещаше трудности при качването. Аз съм 198 см.; жената 178 см. и нямаме особени проблеми, но...
    Петък до неделя ходих до Софето и обратно през родният Пловдив с Рекстън-а. Возия и поведение на пътя на светлинни години от огигиналното окачване.
    В руските форуми са категорично против подложките. Само тънки за донатъкмяване. Там се работи за "постигане на работещо и адекватно окачване" (цитат). С 5 санта подложки отпред ще постигнеш лифт около 7 см., което според братушките е много без допълнителни доработки. Отзад окачването няма да работи при разтягане с тези подложки и не е зле да си приготвиш подложка за под раздатката за избягване на евентуални вибрации. Всички мнения и впечатления по горе не са мои, а техни, руски. При мен при гореспоменатите доработки и вече поставени 10 мм подложки отпред съм 53 см. отзад и 51.5 см. отпред. Отпред трябваше да са повече и без подложки, но според мен причината съм се мъчил да обясня по напред. Засега съм изключително доволен от постигнатия ефект. И то не толкова като лифт, а като държане на пътя.
    И аз смятам да се пробвам с 265/65/18, което си е същото като 265/75/16. Но наесен. Сега съм със зимни Мишелинки на 3 сезона (с тях я купих). Мисля си с тях да изкарам и лятото и наесен нови зимни.
    Венцислав Петров
    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
    0889 62 8четири 6четири

    Коментар


    • #17
      От: Лифт на Rexton

      В случая точният размер е 265/60/18 поради няколко несвързани с лифта причини, но за това по телефона, че е много за писане.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Лифт на Rexton

        Благодаря за инфото. Както и за огромната помощ, която ми оказа преди! Ще те притесня по някое време пак.
        Лек ден.
        Венцислав Петров
        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
        0889 62 8четири 6четири

        Коментар


        • #19
          От: Лифт на Rexton

          Темата е изключително интересна за мен, така че ще бъда досаден с въпроси. Започвам да събирам части и на пролет в бокса. Моят е REXTON-1, 2,7 автомат, Part-time. Пружините са ясни но амортисьорите за ?Волга? в смисъл, къде намери части за Волга, сигурно стават и за други коли.
          LZ1ACU

          Коментар


          • #20
            От: Лифт на Rexton

            Защо точно волгови амортисьори искате да сложите ? Дайте някакви размери и какъв тип са, може да дадем жокер
            Също мога да помогна и с изработка на детайли за повдигане.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #21
              От: Лифт на Rexton

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Защо точно волгови амортисьори искате да сложите ?
              ...
              Щото четат руски форуми.
              Ако ровеха в английските, всичко щеше да е от LR.

              На Мусото отзад съм с амове от TLC 100, като даже малко посмачках металните прахозащити защото се подпираха в колоната за панхарда и не можеше да се монтират.
              На Рекстъна моста е същият с малка разлика в захвата, но така или иначе на стотицата е с вулканизирана втулка.
              Гецата си е сложил волгови на КИАта и като се разчекне му падат пружините, та правИ некви цигании.
              Слагат волгови амортисьори щото са евтини и с ход, но кво от това, като не вършат работа като хората.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Лифт на Rexton

                Щом падат пружините значи са излишно дълги.
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #23
                  От: Лифт на Rexton

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  Щом падат пружините значи са излишно дълги.
                  Да де. Ход 200-220mm е достатъчен за това 5- линково окачване, като трябва да е съобразен с пружините.
                  Не мога да се сетя колко са дебели амовете от TLC100, но чака Гъбко да ми дократ един чифт всеки момент, та ще ги премеря и ще пиша.
                  Без яки амове няма джип който да стои на пътя, особено на асфалт и/или ако се кара бързо и в гората.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лифт на Rexton

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Щото четат руски форуми.
                    Ако ровеха в английските, всичко щеше да е от LR.

                    На Мусото отзад съм с амове от TLC 100, като даже малко посмачках металните прахозащити защото се подпираха в колоната за панхарда и не можеше да се монтират.
                    На Рекстъна моста е същият с малка разлика в захвата, но така или иначе на стотицата е с вулканизирана втулка.
                    Гецата си е сложил волгови на КИАта и като се разчекне му падат пружините, та правИ некви цигании.
                    Слагат волгови амортисьори щото са евтини и с ход, но кво от това, като не вършат работа като хората.
                    По руските форуми не дават акъл само за сделани части, аз например четох, че при лифт за теракан ползват задни пружини и амове от Патрул У60 - стандартни и постигали 2" лифт отпред с подложки на горния носач и така..
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лифт на Rexton

                      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                      По руските форуми не дават акъл само за сделани части, аз например четох, че при лифт за теракан ползват задни пружини и амове от Патрул У60 - стандартни и постигали 2" лифт отпред с подложки на горния носач и така..
                      Да де, всички говорят само за лифт, който става с всякакви пружини с подходящият размер, но никой не обяснява колко твърдо е станал поредният импровизиран лифт.
                      След повечето такива лифтове става един чудесен висок картинг, на който каквито и по-дълги амортисьори да сложиш му е сЕ едно, щото те въобще не работят.
                      Ако лифта е направен както трябва, със сметнати пружини, така че джипа хем да е по-висок, хем да е мек и да има и ходове, без здрави амортисьори на първата серия от по-остри завои си в канавката.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лифт на Rexton

                        А защо не използвате лифт кит на Добинсън или ОМЕ?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лифт на Rexton

                          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                          А защо не използвате лифт кит на Добинсън или ОМЕ?
                          Първо щото е скъпо за собствениците на марката у нас, защото повечето са се сдобили с нея само поради ниската цена, без да са наясно какво точно купуват, и второ, резултата ще е малко по-добър от описаният по-горе от мен.
                          За асфалтова употреба е добър вариант, но до там.

                          Никой от прехвалените марки не публикува характеристиките на пружините си, а ги мажат в червено или жълто и сички се мЕтат, и после, както беше казал някой от LR-феновете, "Всички имаме по един комплект жълти пружини в мазето".
                          Това на теб би трябвало да ти е ясно, както също и, че скъпата стока трябва да е шарена, а и цената за монтаж на подобни артикули за 7-800 и 3000лв е различна, независимо, че работата е същата.

                          В случая работата е ТНТМейска, но без мисъл а с копи-пейст от руските форуми в които (и не само при тях) също се работи без много мислене, а на принципа проба-грешка, като там никой не си цени труда, и се ползват възможно най-евтините подръчни части (като марката им е според форума) за да се ограничи максимално финансовата щета от мероприятието.

                          И с проба-грешка става, но трябва да знаеш поне малко какво целиш, но като сложиш чертата под частите от заиграването ти се стъжня, да не казвам други работи.
                          Общо взето който е дал 6-7 за джип никога няма да даде 2-3 за да го докара до нещо по-оптимално, а слага и се примирява с резултата.
                          Подобно е заиграването при "марковите" (любимо ми е ) джипки, но там всички собственици стискат зъби и обясняват на балъците, че гроздето било кисело за тях.

                          ... та така, но много добре знаеш, че от всичко става всичко, стига инициатора да знае какво точно иска или да дойде с достатъчно пари при някой който знае какво да прави.

                          P.S. Само за отзад съм врътнал четири комплекта чисто нови амортисьори Kayaba и KONI за Mitsubishi и Toyota докато уцеля това което искам, което предполагам ти е ясно колко струва, като пружините са отделно.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 23-01-19, 16:08.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лифт на Rexton

                            Знам само че никога не съм успял да получа по добър резултат по твоя метод от готов кит на който пружините и амортисьорите са сметнати да работят за даден автомобил.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лифт на Rexton

                              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                              Знам само че никога не съм успял да получа по добър резултат по твоя метод от готов кит на който пружините и амортисьорите са сметнати да работят за даден автомобил.
                              Може, но за някои други марки, а и зависи каква е била целта, а в моят случай няма нищо, освен надървени торсиони и дебели пружини, естествено в комплект с амортисьори, които може и да са добри.

                              Не съм видял нещо за СангЙонг което да става поне по описание на производителя, та ако имаш нещо конкретно предвид го сподели.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лифт на Rexton

                                Ето https://www.superspares.com.au/dobin...il-for~5243108

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X