Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Great Wall - плюсове и минуси

    Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
    Хора отидете на тест драйв и всеки ще си извади мнение, моето след теста е добро погледнато през 28те бона която е цената.
    Ти къде проведе тест драйва ? Някъде около София ли ? Посочи моля на кой полигон, или в коя местност се провежда тест драйва ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #92
      От: Great Wall - плюсове и минуси

      По-нагоре в темата бях писал,че волю-неволю станах собственик на пикап с бензинов двигател.Взех го вече и му навъртях към 2200 км.Впечатление не мога да дам обективни,защото не съм имал пикап нито съм имал някакъв джип или СУВ.Отначало ми се стори немощен,но вече се поотъпка и ми се струва добре като вървеж.Средният разход за тези километри е 12.3л./100км. Карам го навсякъде,защото още ми е интересен.Дойде с някакви уж все сезонни гуми,китайски.В снега нищо не става от тях.Сложих му БФ Гудрич Уинтър Слалом.С тях се справя добре според моите критерии.Не ми изглежда достатъчно висок от пред.Предната бронята е цялата пластмасова и доста голяма,според мен няма да издържи в сериозни коловози,ще падне бързо.Товарният отсек има серийно защитно покритие,прилича на някакъв битум,3-4мм. е дебело.Салона е кожен,но ми се струва от изкуствена кожа.Иначе много добро впечатление ми прави,че няма никакво скърцане и тракане в купето.Седлото на седалките е късо според мен,аз съм 188 см.Иначе е прилично широко,единствено задният ред седалки ще е неприятно използваем от хора по-високи от 185 см.Има прилична музика с МР3 и USB.Според мен прилично обезшумен.Задвижването е парт тайм.Превключва се с бутони от таблото.От задно към двойно и обратно минава мигновено,но към бавни и обратно се бави около 5 до 10 сек.Друса доста,но не знам до колко съм критерий,защото едната кола ми е Ситроен С6,който е с хидро-пневматично окачване.Вече две седмици ме бавят с обещаните газови уредби,течна фаза били.Друго не се сещам за сега.По принцип бях доста предубеден,но до известна степен си промених мнението,но все пак пробега е нищожен за категорично мнение.В големите снегове се справи добре,всяка вечер пътувах до вилата ми,която е на 40 км. от София,по Подбалканския път.До нея пътя е черен,не се чисти и не закъсах нито един път.Ако има някой,който му е интересно "китайското чудо",нека пише ще се разберем да го разгледа.Дори ако ще е интересно на форума,бих го предоставил в ръцете на Ник Николов да го разгледа в работилницата и да напише компетентно мнение,защото аз все пак съм си лаик на тази тема.

      Коментар


      • #93
        От: Great Wall - плюсове и минуси

        А, не. Щом работата е стигнала до там, и щом въпросът все едно вече е поставен накриво, няма тоя да го разглежда, пък оня да го оценява, че третия да разкаже, а някой ако има снимки от телефона ...
        Събират се няколко инженера, разглеждат, мерят, снимат, пишат становище, и го обявяват публично. С ясното съзнание че това ще спъне тоя завод с дявол знае колко години, или изобщо ще го съсипе, или пък ще го подкрепи. И с категоричното разграничаване от всякакви рекламни желания или нежелания, от страна на въпросната кантора. Човешки казано: Ако нещото е буклук и няма мегдан за тунинг, никой няма да вземе рушвет, за да го рекламира въпреки това. Нито ще приеме благодарности, в случай на положителна оценка.
        Сами си изпросиха първата в историята на тия дела публична експертиза. Ако бяха дали два лева за реклама, като за дъвки, това нямаше да е никаква реклама, но и тоя разговор нямаше да го има.

        Коментар


        • #94
          От: Great Wall - плюсове и минуси

          Стефане, много отдавна между маркетинг и инженерно решение на едно и също изделие няма нищо общо!
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #95
            От: Great Wall - плюсове и минуси

            И аз така съм чувал. Поради което колчем съм бил вещо лице, не съм пил и едно кафе за сметка на проверяваните. И няма нужда никой търговец да донася прозрението си в тенекеджийски форум. Тука гледаме да си говорим за лагери и ръждясали гайки, та когато някой с маникюр ми разправя за скъсани резби, много не му вярвам.
            В твоята терминология - бяха сбъркали рекламната стратегия. И ний сме чували купешки думи. Сега вече май няма смисъл да търсят нова - народа вече се подразни.

            Коментар


            • #96
              От: Great Wall - плюсове и минуси

              Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
              По-нагоре в темата бях писал,че волю-неволю станах собственик на пикап с бензинов двигател.Взех го вече и му навъртях към 2200 км.Впечатление не мога да дам обективни,защото не съм имал пикап нито съм имал някакъв джип или СУВ.Отначало ми се стори немощен,но вече се поотъпка и ми се струва добре като вървеж.Средният разход за тези километри е 12.3л./100км. Карам го навсякъде,защото още ми е интересен.Дойде с някакви уж все сезонни гуми,китайски.В снега нищо не става от тях.Сложих му БФ Гудрич Уинтър Слалом.С тях се справя добре според моите критерии.Не ми изглежда достатъчно висок от пред.Предната бронята е цялата пластмасова и доста голяма,според мен няма да издържи в сериозни коловози,ще падне бързо.Товарният отсек има серийно защитно покритие,прилича на някакъв битум,3-4мм. е дебело.Салона е кожен,но ми се струва от изкуствена кожа.Иначе много добро впечатление ми прави,че няма никакво скърцане и тракане в купето.Седлото на седалките е късо според мен,аз съм 188 см.Иначе е прилично широко,единствено задният ред седалки ще е неприятно използваем от хора по-високи от 185 см.Има прилична музика с МР3 и USB.Според мен прилично обезшумен.Задвижването е парт тайм.Превключва се с бутони от таблото.От задно към двойно и обратно минава мигновено,но към бавни и обратно се бави около 5 до 10 сек.Друса доста,но не знам до колко съм критерий,защото едната кола ми е Ситроен С6,който е с хидро-пневматично окачване.Вече две седмици ме бавят с обещаните газови уредби,течна фаза били.Друго не се сещам за сега.По принцип бях доста предубеден,но до известна степен си промених мнението,но все пак пробега е нищожен за категорично мнение.В големите снегове се справи добре,всяка вечер пътувах до вилата ми,която е на 40 км. от София,по Подбалканския път.До нея пътя е черен,не се чисти и не закъсах нито един път.Ако има някой,който му е интересно "китайското чудо",нека пише ще се разберем да го разгледа.Дори ако ще е интересно на форума,бих го предоставил в ръцете на Ник Николов да го разгледа в работилницата и да напише компетентно мнение,защото аз все пак съм си лаик на тази тема.
              Ето така МОЖЕ да се пише за която и да е марка, независимо дали рекламира тук или не. Утвърден потребител, който наистина е карал автомобила. Естествено, че мнението му е субективено, но е от личен опит, а не от заучени фрази. А от многото субективени ще се заформи обективно след време.
              +1 от мен
              www.offnews.bg

              Коментар


              • #97
                От: Great Wall - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                А, не. Щом работата е стигнала до там, и щом въпросът все едно вече е поставен накриво, няма тоя да го разглежда, пък оня да го оценява, че третия да разкаже, а някой ако има снимки от телефона ...
                Събират се няколко инженера, разглеждат, мерят, снимат, пишат становище, и го обявяват публично. С ясното съзнание че това ще спъне тоя завод с дявол знае колко години, или изобщо ще го съсипе, или пък ще го подкрепи. И с категоричното разграничаване от всякакви рекламни желания или нежелания, от страна на въпросната кантора. Човешки казано: Ако нещото е буклук и няма мегдан за тунинг, никой няма да вземе рушвет, за да го рекламира въпреки това. Нито ще приеме благодарности, в случай на положителна оценка.
                Сами си изпросиха първата в историята на тия дела публична експертиза. Ако бяха дали два лева за реклама, като за дъвки, това нямаше да е никаква реклама, но и тоя разговор нямаше да го има.
                Да, де, ама, както припомниха по-горе:
                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Нещо много бързо забравихте кой е начело на коментираната компания...
                Кое е това инженерно бюро ? Няма ли да му стане България тясна след експертизата ?
                Мненията на потребители не са за пренебрегване - от техните оплаквания и потребителски натиск тръгват "сервизните бюлетини", "привикванията в бокса" и т.н. Другото, даващо обективни сведения са състезанията - те са "баш-лабораторията" за иновации на всеки производител (който смее да участва, де) - F1, WRC, Дакар. Ако се осмелят Great Wall да спретнат един екипаж за участие във форумните състезания... добре, ако не - остават мненията на купувачи.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #98
                  От: Great Wall - плюсове и минуси

                  И какво като е ТОЙ начело на компанията?! С нещо ще се промени добър/лош автомобил е Great Wall, или?
                  СПИДИ даде предложение... все пак някой сериозен колега, може да даде що-годе обективно мнение.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Great Wall - За и против....

                    Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                    Имам познат от завода. Подпитах го дали може да се вземе кола за "тест каране". Отначало каза, че няма проблеми. После май се досети за какъв тест всъщност говоря... и каза, че няма да стане - давали само на фирми при сериозен интерес за голяма поръчка... И така.

                    Естествено че няма да ти дадат - до Февруари 2012-та е само пробно производство и сглобка. Колите които са продадени досега са си китайско производство.

                    Коментар


                    • От: Great Wall - За и против....

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      За пикапа STEED (почти = руското стыд ) по- може да се намерят клиенти, но леката кола със странното име Voleex не бих казал, че е изгодна - 16-17-18 хиляди лева излизат оферти за компактни автомобили и на доказани марки... Да не говорим, че употребяваните на 1 година сигурно ще се предлагат под 10 000лв...
                      На Аерогара София гледам търкалят няколко пикапа и SUV-чета... С предишната муцуна в 2 цвята пикапа е уникално грозен, сега с новата маска, която е качена на сайта бива... Ховър-а изглежда най-добре, но цената е към 30-32 хиляди...

                      Мисля, че в БГ много трудно ще продават повече от 1000бр за година общо от всички модели в близките 1-2 години... Освен, че пазарът ни е малък, хората са много мнителни и предубедени... С Made in Ловеч трудно ще ги спечелиш...

                      Voleex-а на 16хил лв е в комплектация която при аналозите отива над 25хил. Има Voleex вариант и за 12хил.
                      Трудно ще си купиш под 10хил. кола на 1 година, която е струвала 16-18хил нова. След втората и година имаш шанс, но почти 50% обезценка за 1 година - просто можеш да забравиш. За която и да е (освен някое такси хахахаха).
                      Пикапа не е много различен като визия от един Форд Рейджър - да го наречеш грозен е меко казано странно, ама всеки с вкуса си все пак.

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Преди седмица от работата купиха пикап(има и хард-топ)2.4 бензин.Много ми прилича на Нисан-Навара на външен вид.Не съм го карал, но се повозих малко-друса зашеметяващо-моето добиче(ТЛК-70)вози малко по-меко...може би защото е с окачване на предните седалки?
                        Скоро ще пиша за разхода и всякакви други неща за това "чудо"!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Great Wall - За и против....

                          Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
                          И аз пожелавам успех на всяко БГ производство! За въпросните МПС-та,обаче,търся но не намирам
                          резултати от краш тестове?! Има в нета за други "китайци",както и за по-старо производство на GW,ама е шок и ужас.. .Дано,това което ще се сглобява в Ловеч,да е по-малко опасно!
                          ЖИпката точно на тези си има добри показатели в краш тестовете - потърси по-добре.

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Вчера, при акцията в село Бисер, много ни трябваха пикапи. Двата пикапа, които ползвахме бяха Тойота Хайлукс на Гошко Лошко и Нисан Навара, на Вальо.
                            Имахме товар за поне още един пикап. Ако се бяха държали нормално, рекламните екипи на Great Wall, задължително щяхме да ги поканим с нас, плюс един тестов пикап.
                            Днес щяха да са във всички новини. Отделно щяха да направят впечатление на най-големия си потенциален клиент Гражданска Защита и щяха достойно да извоюват доверието си.
                            Знам, че вероятно пак ще се уредят за този клиент, но друго е да спечелиш достойнството си в честен бой. Българският народ цени това.
                            Не знам защо така не потръгнаха нещата между нас ? Мисля, че не е в нас грешката.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              ...
                              Не знам защо така не потръгнаха нещата между нас ?...
                              А имало ли е конкретно "непотръгване" ? До колкото разбрах е имало отрицателен отговор на предложението за продажба на реклама, което са си отношения между две фирми (фирмата продаваща рекламата и фирмата която я купува), а не между тях и форума. Опитите за форумна реклама са си стандартна практика на всяка новосъздадена фирма, и нямаме данни да са били фирмена политика, по-скоро дилърски ентусиазъм.

                              При това положение остава момента имало ли е официално искане от наша страна на тестов автомобил, и официален отказ от тяхна страна. Всичко останало е вътрешни наши си спекулации...
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Great Wall - За и против....

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Разгледай митническата тарифа Винаги вносът на "резервни части" е с по-ниски ставки. Питай Жоро Нешев от форума, ако на мен не ми вярваш. Мога да дам още примери - батериите, дето не знам как се казват сега - бившите "Никопол" - изцяло китайски са, инструментите "Спарки" - бившия Елтос-Ловеч - и те. И така нататък и така нататък и така нататък... Всички пътища отдавна водят до Китай. Това е положението.
                                Спаркитата - по-леко, има китайски ротори в последно време тук там (преди си произвеждаха и тях), но производството си е в завода. Единствено батерии никога не видях да правят на място.
                                Не говори наедро и наизуст, работил съм там - имам и приятели които работят там в момента.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X