Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Great Wall - За и против....

    Наистина може да въпрос на реклама пускането на подобни теми, но като българи сме чувствителни към автомобилостроенето в родината, защото по принцип липсва. Преди няколко години направиха от ВАМО Варна гола поляна и лишиха държавата от единствения производител на ДВГ-та. Сега пак може да се захапят разни буквалисти, че се произвеждали стари модели мотори и пр., но тези мотори се произвеждат на много места по света и се търсят. Факт е, че в годината, в която затвориха ВАМО имаха удвоени поръчки. Сега цялото това ноу-хау го няма, а когато имаш едно производство винаги можеш да го разроиш в още няколко, че и като имаш на какво да стъпиш можеш и да модернизираш продукта.
    Всяко едно производствено предприятие води покрай себе си още други производствени и обслужващи такива. Аз им стискам палци в Ловеч да започнат и да кооперират разни чаркове по българските фирми и това да се развива с времето. Не се съмнявам, че ако наистина не се окажат безкрайно калпави тези автомобили при следващото закупуване на транспортни средства от фирмата ни ще бъдат точно такива.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #47
      От: Great Wall - За и против....

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Последно! Кое от двете е вярното?
      И двете. За вътрешния пазар се сглобяват тук. За "износ" си се правят в Китай, но се водят ЕС-стока. Защото и в АрХентина митата за ЕС по силата на разни спогодби са по-ниски от тези за китайски стоки. Иначе ЕС няма да им пуска вината и телешкото.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #48
        От: Great Wall - За и против....

        Тогава просто да се приеме Чайна в ЕС и всички ще са доволни
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Great Wall - За и против....

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Тогава просто да се приеме Чайна в ЕС и всички ще са доволни
          Да, ама китайците не искат Иначе щяха незабавно да ги приемат.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Great Wall - За и против....

            Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
            Наистина може да въпрос ...
            С всичко съм съгласен, само дето и мен ме гложди едно съмнение, че всичко ще се окаже поредната пералня.
            И да не е пералня, пак не пречи да го съсипят - примерите от Рено и Ровър са доста ясни в това отношение.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #51
              От: Great Wall - За и против....

              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
              С всичко съм съгласен, само дето и мен ме гложди едно съмнение, че всичко ще се окаже поредната пералня.
              И да не е пералня, пак не пречи да го съсипят - примерите от Рено и Ровър са доста ясни в това отношение.
              Едва ли. Пералните обикновено обещават, но не строят нищо. В случая имаме построено нещо. Може да е И пералня, но това е в рамките на нормалното.

              Коментар


              • #52
                От: Great Wall - За и против....

                Аз си мисля, че тези 108 човека ще са нещо като ръководен персонал, инжинери, конструктори... Въобще висшия персонал. Няма начин да се произвеждат автомобили с толкова хора.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #53
                  От: Great Wall - За и против....

                  Колеги преди малко бях в магазина на тези намиращ се на Горнобански път в София. Та какво да ви кажа хубава работа ама българска дето се вика та влизам вътре и разглеждам колите като се интересувах живо само от волекса понеже търсим нова кола за майка ми. Та разглеждам го обстойно и отивам на бюрото да попитам дали има вариянт за дизел и коя е най евтината окомплектовка защото цената от 16000 без няколко лева не ми харесва при положение че за много малко повече можем да купим някоя по изпитана марка и на какво се натъквам. Консултантката им прилича на мис Чалга клуб и не може да даде смислен отговор на нито един въпрос просто казва чети то отпред на табелката си пише. Дори на въпроса имат ли сервиз в София отговора беше да маи в Дружба и На Ботевградско.... Та какво да ви кажа как да си купя кола от там като дори и един компетентен човек няма в шоурума който да ми завърти главата. Иначе количката на пръв поглед изглежда добре направена и доста симпатична.
                  0-

                  Коментар


                  • #54
                    От: Great Wall - За и против....

                    Като гледам, повечето от пишещите тук не са имали допир до автомобилите или до производството.
                    Във форума на Great Wall в България има интересно четиво за кратка разходка във завода в Ловеч от администратора им.
                    Дава до някъде отговори на няколко въпроса, които изникнаха тук и е интересно за личните впечатления на човека.

                    http://forums.gwm-bg.com/topic/234-%..._fromsearch__1

                    Има и няколко снимки, ама те май не могат да се видят от нерегистрирани потребители.
                    Предполагам ще ви е интересно, поне малко повече от темата за бойлерите

                    Коментар


                    • #55
                      От: Great Wall - За и против....

                      Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                      Явно все още никой не е сядал зад волана на Great Wall-a!
                      Аз съм сядал, дори на Стиида километража минава за една година 8к., проблеми-никакви, ама е само на една година, ок започва втората...

                      Интересно преди години спрях да пиша в Мотозоната, защото в темите за Африка например започнаха да дават мнение непълнолетни собственици на скутерчета "защото един френд така им казал" и това е информация от първа ръка, лошото че и тук се наблюдава тази тенденция...
                      Интересно ми е, ако Рено бяха направили подразделение на завода си и произвеждаха Дачия пак ли щяхте така да говорите. Китайска стока можете да поръчате скъпа, може и евтина, е да ама при "реномираните" производители не може да е евтина, ама евтината изкарвала по-малко- и това някой го учудва?
                      И понеже двигателите на стената са всъщност такива на Митцубиши, ако някой не оплюе и тях "защото били най-калпавите, които от Митцубиши са произвели, затова и са предоставили патента(или целият зглобен двигател, знам ли) на Грейт Уола", то ще предположи, че ламарината е калпава или знам ли и аз какво...
                      Аз пък се радвам, и съм горд, че започва производство в България, дано тенденцията продължи и занапред и кой знае може един ден да имаме и кола чисто родно производство, тръгнала от чертожната дъска(имаме целият потенциал да го направим според мен)

                      Коментар


                      • #56
                        От: Great Wall - За и против....

                        Здравейте.По стечение на обстоятелствата станах собственик на Стийд.Участвах като изпълнител на част от завода в Баховица.При окончателното плащане на последният етап с финасови аргументи ме "убедиха" да си закупя продукт на Грейт Уол.От нещата,които разбрах преди да си избера модела стигнах до извода да е Стийд и да е бензинов.Двигателят е на Мицубиши(пише го на самия него).Дизелът е китайски.В цената,която ми направиха влиза и газов инжекцион - течна фаза на холандската фирма Виале.Инжекциона се монтира тук.Демек не е заводско вграждане.Всички коли,които предлагат в момента са произведени в Китай.Все още не се асемблират тук колите.Може би края на януари ще започне серийното производство.Аз лично съм предубеден за всичко Китайско,така че едва ли съм критерий.Разгледах ги обстойно,освен пластмасата на всякъде(то в коя ли кола я няма вече) антикорозионното покритие ми се стори вяло.Гумите са китайски.Литекс имат няколко джипа и са навъртяли доста километри вече,разпитах ги подробно и ми казаха,че нямат проблеми (не очаквам и друго да ми кажат).Очаквам го тези дни да го доставят пикапа и го давам за служебен.Ако изкара 3-4 години при моите вандали значи е читав След като го получа ще го огледам по-добре и ще споделя впечатления.Също така и ако колега иска да купува може първо да дойде и да види,за да не се ядосва после ако не съответства на очакванията.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Great Wall - За и против....

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Аз си мисля, че тези 108 човека ще са нещо като ръководен персонал, инжинери, конструктори... Въобще висшия персонал. Няма начин да се произвеждат автомобили с толкова хора.
                          Такива данни са подали в НОИ - информацията е от "правно-информационна система... да не й правя реклама". По мои наблюдения данните са коректни. При съвременно максимално автоматизирано сглобяване - колко хора да работят ? Най-амбициозните им послания от преди две години по медиите бяха за производство на 50 000 автомобила годишно - ще трябва да правят по 208 средно на ден
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            От: Great Wall - За и против....

                            Каква полза от боравенето с "правно-информационна система..." , след като не се прави разлика между ДДС и мито?
                            Нека да разберем колко е разликата в ДДС то за да разберем колко печели литекс.
                            Само да уточня, че ДДС не е това дето се разпръсква от самолетите по нивите а друго нещо.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #59
                              От: Great Wall - За и против....

                              То това, което се пръска по нивите е ДДТ и е забранено последните 40-50 години

                              Коментар


                              • #60
                                От: Great Wall - За и против....

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                С всичко съм съгласен, само дето и мен ме гложди едно съмнение, че всичко ще се окаже поредната пералня.
                                И да не е пералня, пак не пречи да го съсипят - примерите от Рено и Ровър са доста ясни в това отношение.
                                Колега разликата между "Рено и Ровър" е огромна.
                                Рено го закриха заради комунистически простотии, а за Ровър - бях близък приятел с (покойния вече) юрист консултант на завода във Варна и ще ти кажа защо спря производството. От БМВ отказаха да платят рушвет на "мистър 10%" и ги смачкаха с бюрокрация и всевъзможни спънки, продукцията стана прекалено скъпа и германците решиха, че въпреки вложените средства (20 милиона марки тогава) ще закрият завода.
                                Аз не знам дали в Ловеч е пералня или не, но мисля, че ситуацията сега е коренно различна. Надали някой от управляващите ще съсипе новия завод. Друг е въпросът за развитието му - това е пазарна икономика...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X