Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Пловдивският Газ 69

    Аз монтирах филтърно тяло от Алеко на М-21. Нямах проблеми с мотора и разхода.
    0886 854 174

    Коментар


    • #62
      От: Пловдивският Газ 69

      Малко снимки от бойното поле





      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • #63
        От: Пловдивският Газ 69

        Поздравления колега за отличната машина. От офф роуд да не се оттървеш, но безавариен.
        0885602543- Стефан

        Коментар


        • #64
          От: Пловдивският Газ 69

          Хайде малко да посъживя темата. В последните 3-4 месеца джипът претърпя някой промени, освен нови гуми вече си има и 4ри точкови колани, нови задни светлини и проект за шнорхел.
          Монтирането на коланите беше сравнително лесно само трябваше да се намерят 4 достатъчно здрави точки. След четене насам натам стигнах го извода че най-добре е 2та колана които минават през раменете да не се захващат долу на купето зад седалката. Тъй като нямаше много здрави места на които да ги захванем стигнахме до следното решение:

          Решихме да заварим една напречна тръба за клетката, зад седалките хем да хванем там кланите хем да се спъне и конструкцията. Тръбата беше изнесена леко назад, заради седалките. Получи се това:

          Вече и возещите се отзад могат да се държът някъде Дотук добре остава въпроса с долното захващане. Реших да пуснем една шина по ширина на купето зад седалките и на нея да заварим съответно 4 уши на които да захванем коланите. Ето я шината грундирана после следва боя и в джипа.

          Ето я вече монтирана в на купето, захваната на 4 места мисля че се получи достатъчно здраво



          Коланите са изпробвани и мога да кажа че с тях е много по-добре. Вече не подскачам на 1 педя от седалката и се чувствам доста по сигурен прикрепен здраво за седалката

          Задните светлини не бяха оригиналните,а някакви пласмасови с 3 светлини мисля че са за камион или някакви измислени заместители. От много време ми бяха трън в окото, докато не счипих единия в едно дърво. Сега вече ще се сменя, купих оригиналните с 2 светлини + габаритите които са отделни.

          и габарита

          Но не намирах време да ги монтирам и карах така 1-2 седмици. Най после дойде моментър за монтаж. Махнах старите светлини и след като огледах местата, горните си заспиваха точно само за габаритите трябваше да се разпробият 2 отвори с бор корона, че бяха за вграждане.

          Ето ги вече монтирани и работещи

          Наложи ми се да преместя и номера, сега даже е на по-добро място. С тези светлини много повече ми харесва отколкото със старите


          Сега остана да измисля шнорхела само. Живот и здраве зимата като се прибера в България ще се помъча да го направя. Засега имам филтър от алеко, и циклонен филтър от трактор (шапката). Смятам да взема от онези пласмасовите тръби за вода, гледам с тях доста хора във форума са решили проблема, но се чудя къде да сложа кутията с филтъра дали някъде отвънка както Зари беше направил или да я сложа под капака. Мисля да ползвам както ме посъветва Жоро Василев тръба Ф70. Ако някой има идеи за шнорхела да споделя, ако може да прилижи и снимков материал ще е супер. Това е от мен засега..... Поздрави от Лондон
          Газ 69 2.4i
          Густо майна, пътят свърши !!!
          GSM: О895 7О6О59

          Коментар


          • #65
            От: Пловдивският Газ 69

            Пластмасовите шнорхели се чупят(мачкат) в гората. Моят е от неръждаема тръба Ф70х1,5 и няколко пъти съм подпирал на него в дървета без да мръдне.
            А на теб катаджиите не ти ли правят забележка, че нямаш осветление на задния номер?
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #66
              От: Пловдивският Газ 69

              Ами досега за задния не са се зващали, но за предния ми мрънкаха че не бил на правилното място. Питах ги къде е това място той ми показа някаква извадка от закона че мястото на монера било там където е посовено ор производителя. Аз на свой ред му показах дебелата книга на газ 69 и стигнахме до извода че номера седи над бронята не на нея, така че се разбрахме по въпроса с номера. Иначе съм планувал да сложа осветление, но не ми стига времето...
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • #67
                От: Пловдивският Газ 69

                По повод въпроса в друга тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...8#post1637838/
                Някой знае ли какъв е размерът на хода на амортисьора на Джугана, а също и колко е голям самоят амортисьор. Ако някой има под ръка моля да пусне една ролетка
                май е по удачно тука да пусна снимки щото се намери ролетката







                1 УАЗ 469 СААЗ маслен еднопосочен - разпънат 54,5 х събран 35см
                2 ГАЗ53 /номера се вижда/ маслен двупосочен - 57,5 х 37,5см
                3 ЗИЛ 157 /номера се вижда/ маслен еднопосочен - 64,5 х 41см
                4,5,6 нестават струват колко ГАЗка и УАЗка и няма достатъчно тежест за да работят с тях...

                Дано да искарах за по една бира
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #68
                  От: Пловдивският Газ 69

                  Даже за повече от една Мерси много
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #69
                    От: Пловдивският Газ 69

                    Искам да вдигна купето от рамата, като исползвам подложки по 60мм, може ли някой да каже колко ще ми трябват и евентуални усложнения при поставянето им? Аз мисля че са около 8 броя но не съм сигурен. Ако може някой който има опит да сподели мнение
                    Газ 69 2.4i
                    Густо майна, пътят свърши !!!
                    GSM: О895 7О6О59

                    Коментар


                    • #70
                      От: Пловдивският Газ 69

                      Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
                      Искам да вдигна купето от рамата, като исползвам подложки по 60мм, може ли някой да каже колко ще ми трябват и евентуални усложнения при поставянето им? Аз мисля че са около 8 броя но не съм сигурен. Ако може някой който има опит да сподели мнение
                      Да 8 броя са Незнам дали кормилния прът няма да ти създаде проблеми ? Нека каже някой по запознат
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #71
                        От: Пловдивският Газ 69

                        Здравей колега , 60мм. ми се струват много . Защо не пробваш с 30-40мм. Аз досега не съм повдигал купе. Слагал съм подложки на мостовете. Не е най-доброто решение , но работи. Дано съм помогнал.
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Пловдивският Газ 69

                          На 469 съм правил, там проблемите с 60мм са че се прорязва дупката на купето за пръта на волана малко по надолу, ако е с старата кутия без карето, капаците на скоростите имат нужда от корекция, ако си и с долни педали това е голяма разправия, по добре ги качи отгоре. На 69 незнам как седят нещата. Успех.
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #73
                            От: Пловдивският Газ 69

                            Малко виртуален тунинг.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:project_69.png
Прегледи:1
Размер:196.9 КБ
ID:5321215Натиснете снимката за да я уголемите

Име:project_69_3.png
Прегледи:1
Размер:177.8 КБ
ID:5321216Натиснете снимката за да я уголемите

Име:project_69_4.png
Прегледи:1
Размер:190.3 КБ
ID:5321217

                            Ако и по онова време конструкторите можеха така....
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • #74
                              От: Пловдивският Газ 69

                              Добре изглежда! Винаги ме е интригувала темата за изработка на сваляем твърд таван на ГАЗ-ката,но от многото направени такива рядко ми харесват,как му стоят.Замислял съм се за изработка от стъклопласт,но нямам достатъчно познания по темата.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Пловдивският Газ 69

                                Той виртуалния тунинг е много хубаво нещо, но този шнорхел и джек със сигурност ще ги загубиш в реална гора!
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X