Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • turtey
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
    От няколко години ги слагам по бусовете и до момента нямам проблеми. Може да не са чиста мед, някакви полски са.
    Единствения смислен вариант е ако са медно-никелови.
    се тая де, дано нямаш проблеми

    Остави коментар:


  • PACH - Иван Тодоров
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    От няколко години ги слагам по бусовете и до момента нямам проблеми. Може да не са чиста мед, някакви полски са.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    Медните се цепят от вибрациите. Затова и се слагат стоманени. Има варианти за пластмасови и за месингови.

    Остави коментар:


  • PACH - Иван Тодоров
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    Пеше, какво не им харесваш на медните тръбички ? Оригиналните са стоманени и с времето направо изгниват.
    Вени, преди събора в Сърбия ще има още драйв тестове, то ще си покаже.

    Остави коментар:


  • Veni1
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
    Вени, понеже много бързах и беше събота ги кербоваха с ръчна машинка без други манипулации, да ама като натиснах рязко педала на спирачката и тръбичката излезе от маркуча, Повторихме операцията но направиха едно удебеляване накрая на тръбичката, кербоваха го с хидравличната машина и ползваха дебела гилза. Направих няколко екстремни спирания и за момента няма проблеми.
    Хм, беля работа е тая работа.

    Ванка, то уж ако е добре, то трябва да отидеш на картинг-пистата, и да изтъркаш половин ресурс накладки, за да си сигурен, че тая кола ще спре, когато искаш, и където искаш ти, а не тя..

    Намачкай още , и още и още.

    Един стар приятел казваше - една кола може да не може да върви, ама трябва да може да спира!

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    Добре де, защо медни тръби

    Остави коментар:


  • PACH - Иван Тодоров
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    Вени, понеже много бързах и беше събота ги кербоваха с ръчна машинка без други манипулации, да ама като натиснах рязко педала на спирачката и тръбичката излезе от маркуча, Повторихме операцията но направиха едно удебеляване накрая на тръбичката, кербоваха го с хидравличната машина и ползваха дебела гилза. Направих няколко екстремни спирания и за момента няма проблеми.

    Остави коментар:


  • Veni1
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    Ванка, кажи за проблемите с кербовката на маркучите.
    Тия пичове не ги ли тестват, след кербоването?

    Тече ли, какво става?

    Остави коментар:


  • aldr
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    Ще чакаме

    Остави коментар:


  • PACH - Иван Тодоров
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    Още малко новости покрай проекта. След като минах технотест и се наредих в КАТ, чакайки от 8 сутринта до 2 следобед, дойде и моя ред.



    Влизам на канала, прегледаха ми документите и .. греда. Оказа се че трябвало протокола от Технотест да се изпрати в министерството на транспорта за някаква заверка, направооо нямам думи от бюрокрация. От там в ДАЙ, заявление, държавна такса 102 лв. и чакане 2 седмици.
    Така и така денят ми беше изгубен, реших да мина технически преглед. Уникални спирачки, газове в нормата и само с леки забележки по външния вид. Надявам се да ни закара безпроблемно в Сърбия следващата седмица на бус събора.
    Но да обърнем внимание на техническата страна.
    Оказа се че кербовката която направиха на задните спирачни маркучи не е сполучлива и се наложи преработване. На медната тръбичка направиха разни одебеления и чак тогава ги кербоваха с хидравлична машина и с доста по-сериозна и дебела гилза. За момента няма проблеми. Тук се вижда и планката с която изместих амортисьора с 6 см. на горе.



    Предния диференциал с полуоските също са монтирани.





    Не ми харесваше работата на двигателя, имаше тракане от някоя от дюзите и реших да ги сваля за проверка и почистване. Оказа се че само една от четирите работи, след почистването успяхме да съживим три. От там до най-близката морга от където взех дюза, която пък се оказа че и тя е с проблем, от там в друга морга, там имаха 3 и ги взех всичките за пробите. От трите само една подкарахме, но това ми беше достатъчно, сега всички дюзи работят перфектно. Останалите ги върнах. Докато се занимавах с мотора, реших че съм приключил с пробите, изпразних водната система и налях антифриз, 5 бутилки по 1.5 литра, останалото допълних с вода.



    В най-големите жеги днес монтирах задна седалка "rock'N'roll", която беше с малко липси, но се справих със ситуацията. Спалнята е уредена



    Панелите бяха сиви и си мислех че това им е оригиналния цвят, да ама не :mrgreen след две опаковки Меглио буса светна.



    Смених и предните седалки.



    Опитах се да обезшумя мотора с тази изолация, която е много накъсана :cry Ако някой има подоба оригинална изолация от Т3 за багажника, която продължава под задната седалка, нека ми пусне оферта, искам да си купя някоя по-запазена.







    Докато си почивах, реших да освежа пластмасовите детайлина буса (предни решетки, въздуховоди, около гърловината на резервоара). Ползвах структурен спрей на Боди, повече ми харесва от Новол.



    Преди два дни монтирах и странични отваряеми прозорци, които затъмних с фолио от Лидъл, дано се окаже сполучливо.



    В събота дойде и пратка от Германия.





    Две вакуум машинки с които се включват блокажите - 106 евро, ако искаш :eek



    Голяма приставка за таблото с масичка.





    Следва...

    Остави коментар:


  • aiskrov
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    е много ме кефят проектите ти,КОЛЕГА евала

    Остави коментар:


  • PACH - Иван Тодоров
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    Злати, ще има фото репортаж
    Това е синхрото на Стоил от нашия форум, даже мисля че имаше и тема за него. След това го купи един пич от Сф, след него попадна в един италианец, който е женен за българка и сега той му се радва

    Днес минах стенд за предницата и от там на Технотест. Буса от N1 се транформира в M1 (от товарен - пътнически) и двигателя вече е 1.9 М-тди. Докато обикалях по задачките се оказа че радиаторчето на парното тече и сега пак ще повторя цялата операция по свалянето на таблото :banghead Утре ще се пробвам да мина КАТ, дано няма заяждания за размера на гумите.







    Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 02-07-15, 19:11.

    Остави коментар:


  • zzlatev
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
    Вес, както пише в заглавието това е бърз проект в който наблягам на техническата част. Имам краен срок до 15.07, защото на 16-ти заминаваме за международна бус среща в Сърбия. Да се приберем живи и здрави, ще обърна внимание на външния вид.
    Ти да вземеш яко да наснимаш всичко на тая бус среща и да пуснеш една темичка, да поточим лиги. Твойте ясни, като дойда в Бургас, ще по зяпам, ма чуждите искаме да видим. Виж какво имаше на нашта улица -
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0094[1].jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5669877

    Остави коментар:


  • PACH - Иван Тодоров
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    Вес, както пише в заглавието това е бърз проект в който наблягам на техническата част. Имам краен срок до 15.07, защото на 16-ти заминаваме за международна бус среща в Сърбия. Да се приберем живи и здрави, ще обърна внимание на външния вид.

    Остави коментар:


  • motor_men
    отговори
    От: VW T3 Syncro Westfalia - бърз проект

    След като си демонтирал таблото, може да демонтираш предното стъкло и да почистиш ръждата под уплътнението , при силен дъжд от там влиза вода в купето. Моторчето на парното също създава проблеми от годините. Още доста работа те чака , но съм сигурен , че ще се справиш.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X