Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т-белт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Т-белт

    Здравейте,колеги скоро подкарах 4 рънера.На таблото ми изписва надпис в червено Т-БЕЛТ Какво трябва да направя... Благодаря!

    Невежеството не е оправдание , но никой не се е родил научен...

  • #2
    До: Т-белт

    Първоначално публикуван от Boil Преглед на мнение
    Здравейте,колеги скоро подкарах 4 рънера.На таблото ми изписва надпис в червено Т-БЕЛТ Какво трябва да направя... Благодаря!

    Невежеството не е оправдание , но никой не се е родил научен...
    Време е да смените ангренажния ремък...преведено технически означава
    трансмисионен ремък
    След смяната лампата ще продължи да си свети Трябва рисет Единия начин е ако имаш една гумичка на таблото д0 врътката за одометъра.Трябва да е натиснеш!!!!!!!!!и трябва да изгасне индикатора
    __________________
    Последно редактирано от joro-g; 12-08-08, 08:11.

    Коментар


    • #3
      До: Т-белт

      Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
      предполагам че е нещо свързано със трансмисията понеже преведено технически означава
      трансмисионен ремък или нещо от рода
      възможно е и да е нещосвързано с турбото???
      Май му е време да смени ангренажния ремък (T-belt = timing belt)
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Т-белт

        Timing belt-ангенажен ремък.Светва мисля на всеки 100(150)х.км.На Хайлукса се изчиства с натиснат бутон за нулиране на малкия брояч на километража и даване на контакт.
        0+

        Коментар


        • #5
          До: Т-белт

          Или се сваля таблото и отзаде се мести една джаджа.

          Коментар


          • #6
            До: Т-белт

            а нормално свети в жълто при запалване и после изгасва, така ли?

            Коментар


            • #7
              До: Т-белт

              Точно така. Това означава че всичко е в ред. Продължи ли да свети непрекъснато, когато караш, значи е за смяна на ангренажният ремък.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                До: Т-белт

                Ако при предходната смяна на ремъка не е ресетвана индикаторната лампа, а е оставена да си свети постоянно сега няма как да знаеш колко км са изминати от смяната и дали наистина е за смяна. Ако скоро е светнала обаче - време си е за смяна.

                На моделите приди 1996 - 130LT и 1KZN ресетването е механично - с тънка отверка през дупката в плексигласа на таблото. На по-късните модели след 1996 се прави само електронно - през куплунга за диагностика....

                Е може и да има някакъв Български метод с даване на късо на еди си кои 2 жици или просто прекъсване на веригата на лампата, но това аз не бих го пробвал...
                [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                [/COLOR]

                Коментар


                • #9
                  До: Т-белт

                  Малейййй,на мен преди три години на Тойота-та ми светна същата лампа но ми загасна двигателя.Датчик за ремъка нямах а и каиша беше сменен скоро.Ровичках се из инсталацията известно време ,изгорих малко бушони но нищо не се получи.Изведнъж както беше светнала лампата така си загасна и двигателя вече палише.До ден днешен не разбрах какво накара въпросната лампа да светне и проследиците след това.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #10
                    До: Т-белт

                    .....въобще и не предполагах за кво е тая лампа, даже като прочетох тръгнах с отверката към двора .. ма ше остане за утре. Очарован съм от Тойота и тяхната концепция за такъв род автомобили. Като почнеш от двигателя и скоростната кутия, та до уредите по таблото. Това ме навежда и на мисълта да попитам: На моя 4Runner 3.0 TD- 94 г. Горе в ляво на таблото има един уред който е за маслото. Въпроса ми е какво мери ? налягане или температура ? Също така от толкова писаници не разбрах "бавните" в движение с натиснат съединител ли да ги изключвам или на място ? както и обратното

                    Коментар


                    • #11
                      До: Т-белт

                      какви са тия ремъци които карат по 150 000км или 5 години?
                      поне така пише в книжката

                      Коментар


                      • #12
                        До: Т-белт

                        Първоначално публикуван от slavi7 Преглед на мнение
                        какви са тия ремъци които карат по 150 000км или 5 години?
                        поне така пише в книжката
                        ... ами имам подобен случай с Пежо Боксер 2,5 TDI 99 г.
                        Когато му сменях ремъците ми казаха 150 000 на ролките и 75 000 на ремъците. Когато му навъртях 70 000 почнах да пищя в сервиза че трябва да ги сменя. Тия па започнаха да ме отбичват и да ме пращат все за следващата седмица. Така му навъртях още 10 000. Накрая отидох "на война" там и им го зарязах пред вратата да се оправят и без ремъци да не ми го връщат. После ми звъннахад ми кажат как са ме "спасили" ремъка беше тръгнал да си ходи и в краищата му липсваха парчета. За по сигурно смених и ролките.
                        от цялата исторя си мисля че тия параметри ги дават за нов автомобил. така че не лежете на тези данни. Сега пак за пежо, Но !! ново ми дават първа смяна на масло на 30 000 км. ако не е натоварено 40 или 50 тва също не мога да го проумея ама ... така казаха .. ако се строши да се оправят

                        Коментар


                        • #13
                          До: Т-белт

                          Най-добре сменяй ремъка на 100 000 км, или когато светне лампата. А бавните 4х4 се включват и изключват САМО НА МЯСТО! Съединителя е без значение. Виж нормалните 4х4 можеш да ги включваш и изключваш в движение без съединител.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X