Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

    Здравейте,

    Някой сменял и е гумички на клапани на двигател 3S-FE без сваляне на главата? Клапаните пропадат ли много когато буталото е в горна мъртва точка и в такъв случай въже ли се напъхва през отвора за свещта?

  • #2
    От: Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

    Виж някое клипче в тубата независимо за кой двг. С въже трябва да, обърни внимание на това с какъв уред ще натискаш пружините, че от там може да е или лесна смяната или трудна.

    Коментар


    • #3
      От: Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

      Проблемът е, че пружините са вкопани в главата, а не са открити, и не знам точно каква скоба за клапани ще ми свърши работа за конкретният двигател. Явно трябва да го отворя първо и тогава ще преценя каква скоба да вземам.

      Коментар


      • #4
        От: Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

        Това с въжето ме разсмя. Има много по-удобен и бърз метод ,размърдайте си мозъците малко...
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          От: Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

          За сгъстен въздух ли говориш?

          Методът с въжето е достатъчно удобен.

          Коментар


          • #6
            От: Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

            Именно. Въздуха не дава и милиметър пропадане. И е по-бърз. И по-чист. И няколко пъти се случва да лъсне проблем с гарнитурата
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #7
              От: Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

              Може, но ще иска накрайник и компресор, който да поддържа налягането, пък аз ще го правя на пътя.

              Коментар


              • #8
                От: Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

                Да вадиш ангренаж ,валове и гумички на пътя? Успех ,ще ти е нужен...
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #9
                  От: Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

                  Няма проблем. Това е елементарен ремонт. Вече съм го правил на другата ми RAV4-ка, но тогава свалях главата, че на старата и бяха износени лагерите на разпределителните валове и тракаше, и сложих друга глава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

                    След като си го правил ,кажи как по дяволите им хрумна да заврът там ония соленоиди и вакуумни пътища? Направо откачаш ,докато измъкнеш всичко невредима ,а събирането е кошмар.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #11
                      От: Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

                      Точно затова не искам пак да свалям главата. Иначе можех да напасна и клапаните. Но главата се сваля заедно с всмукателният колектор (поне аз не можах да развия всички гайки на колектора - няма достъп) и отзад наистина има 2-3 соленоида и доста вакуумни маркучи, които трябва да се разкачат.

                      При сглобяването има една тънкост - зъбното колело на единия вал е от две части и по средата им има пружина. Трябва да се монтира в натегнато положение (слага се едно болтче 6мм). Ако не се направи това, двигателят ще трака като дизел.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

                        От чисто любопитство - на колко хиляди километра е? Аз карам Авенсис със същия двигател и го оценявма на между 400К и 500К, масло губеше от няколко теча, но вече са оправени, иначе не го пипа.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Rav4 3S-FE смяна гумички на клапани

                          На 210,000км реални. При първоначално палене сутрин изпушва.

                          На другата като я отварях преди 2 години гумичките бяха станали на камък.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X