Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закъсняла смяна на масло в диференциали! Препоръка за масло в тях?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Закъсняла смяна на масло в диференциали! Препоръка за масло в тях?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Добавката за LSD не пречи, за вискозитетния клас да каже някой който се е борил с такива диференциали, ама според мен проблем няма.
    по книжка пише на предния да се слага 80w90

    Коментар


    • #17
      От: Закъсняла смяна на масло в диференциали! Препоръка за масло в тях?

      Ясно. Сипвай каквото и на задния, само печелиш.

      Коментар


      • #18
        От: Закъсняла смяна на масло в диференциали! Препоръка за масло в тях?

        В крайна сметка сложих 75-140 и на предния и на задния по книжка пишеше за задния 3,4L, а за предния 1,4L, но от 5 литра които взех остана половин литър преборих се и с рестартирането на лампата за смяна на горивния филтър и сега газ към нови приключения

        Коментар


        • #19
          От: Закъсняла смяна на масло в диференциали! Препоръка за масло в тях?

          Колега, би ли споделил как извърши рестартирането /предполагам изгасяването/ на лампата за горивния филтър? А относно закъснялата смяна на маслото - не се притеснявай! Съдейки от собствен опит при гаранционно обслужване на Хайлукс 2007г., съм на 95% сигурен, че в сервиз на Тойота маслото в трансмисията не е сменяно /като това не означава, че не си плащал труда и маслото/. Поздрави!

          Коментар


          • #20
            От: Закъсняла смяна на масло в диференциали! Препоръка за масло в тях?

            Стига бе хора. На крузера 120-ка от 2009-а ми смениха маслото на скоростите (ръчни на автомата се сменя доста по рядко ако въобще) и дифовете (3-те) на 170 000 в ТМ Ауто. Предполагам са ги сменили, защото при първия опит не успяха да развият някои от пробките и съвсем коректно ме информираха за проблемите. Та я карах пак. Седя около седмица - смениха и дюзите (тия за нафтата), пробките и маслата. Според приемчика преди това не са сменяни - нали си записват на коя кола какво правят.

            Така де докато е била в гаранция не са сменяни.
            Последно редактирано от hotsnail; 22-01-15, 21:00. Причина: уточнение

            Коментар


            • #21
              От: Закъсняла смяна на масло в диференциали! Препоръка за масло в тях?

              Ето таблица с техническите обслужвания за съответните километри пробег:

              Hilux Maintenance schedule.pdf
              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X