Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOYOTA Land Cruiser FJ70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гюлето
    отговори
    От: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
    Продадена е.
    Джипа го виждам всеки ден, стои под един навес в предприятието на Ангел Стоилов бащата на Митко Стоилов който за съжаление не е между нас.

    Остави коментар:


  • New hope
    отговори
    От: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Добра машина , дано да се съхрани от новия стопанин

    Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    От: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Тя цената точно покрива броните, лебедката и шнорхела... другото е подарък...

    Остави коментар:


  • Вико
    отговори
    От: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Продадена е.

    Остави коментар:


  • New hope
    отговори
    От: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Ето я https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...3&slink=4iad4l

    Остави коментар:


  • N.Nikolov
    отговори
    От: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Машината работи при нас дълго време и определено мога да кажа, че колкото повече време минаваше, толкова по-добре я оценявах. Уникална, здрава, надеждна и солидна, практически без забележки... Отиде в ръцете на наш приятел, както писа Яро, в Пловдив. Там още се носят легенди, за това как и какво вадеше от разни калодроми... Наред, джипове, Тундри, камиони... За съжаление нашият приятел Митко, (Лека му пръст!) почина и нататък не знам какво се случи...
    Имам информация за джипката миналата година беше при мен за около месец още е в Пловдив

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    От: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Машината работи при нас дълго време и определено мога да кажа, че колкото повече време минаваше, толкова по-добре я оценявах. Уникална, здрава, надеждна и солидна, практически без забележки... Отиде в ръцете на наш приятел, както писа Яро, в Пловдив. Там още се носят легенди, за това как и какво вадеше от разни калодроми... Наред, джипове, Тундри, камиони... За съжаление нашият приятел Митко, (Лека му пръст!) почина и нататък не знам какво се случи...

    Остави коментар:


  • Yaro
    отговори
    От: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
    Колегата бая от дълбоко е изровил темата....
    Но на мен ми стана интересно след толкова основно обслужване каква е съдбата на автомобила в момента.
    Поздрави!
    Джипа последно се караше в Пловдив.

    Остави коментар:


  • Вико
    отговори
    От: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Страхотна 70-ка! В съседна тема се продава Light версията със същата прясно червена боя.

    Остави коментар:


  • samuraj
    отговори
    От: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Колегата бая от дълбоко е изровил темата....
    Но на мен ми стана интересно след толкова основно обслужване каква е съдбата на автомобила в момента.
    Поздрави!

    Остави коментар:


  • PYJACK
    отговори
    От: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Поздравления за уникалната тема!
    Много информативно и интересно. Браво!

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    До: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    След като взехме машината от бояджиите си мислехме че повече работа по купето нямаме... Да, ама не... явно тук хора които наистина с мерак да направят реставрация няма... Отвън горе долу беше добре... само също на пръв поглед. Само че нали ние с Брат ми обичаме всичко по три пъти да проверим да се захванехме да видим аджаба какво точно има под боята...

    А това намерихме отдолу:
    ...
    И "това" е правено от фирма с претенции, срещу едни немалки пари?!?

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    До: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Към края вече джантите са с ЕТ-25, а гумите любимият избор BFGoodrich AT:





    Задна броня дизайн и патент Митко (фулда):






    Като краен резултат машината е уникална. Невероятна тяга в целият диапазон, постоянното чувство че сте зад волана на ЗИЛ... Ресьорите противно на това което се очаква осигуряват съвсем прилична "возия" и освен това придават на машината перфектен стоеж на големи странични наклони.

    Последно редактирано от Венцислав Петров; 13-03-08, 15:30.

    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    До: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Вратите са една от най-досадните и трудни работи по автомобила. Там процедурите са същите като на другите места но след това има допълнителен слой звукоизолация. Възстановяват се и найлоните които естествено бояджиите са забравили къде са сложили и т.н.





    Това е и времето за тотална ревизия на ел. инсталацията, добавяне на оборотомер, управление на лебедка и прочие екстри...



    Поправяне и на разните малки детайли, антикорозионна обработка и на скритите повърхности както и демонтаж на резервоара с пълна процедура по миене и боядисване...:


    Салона е изцяло претапициран, седалките са заменени с оригинални но от варианта с две предни а не две + една както си беше. Благодаря на Митко (фулда) за предоставените от неговата Тойота седалки...:




    Салона отвътре:



    Остави коментар:


  • Венцислав Петров
    отговори
    До: TOYOTA Land Cruiser FJ70

    Продължението...

    Дойде ред и на спирачките. Състоянието в което бяха явно показваше дългото стоене:



    Заменени бяха всички буталца комплект + гумени уплътнения + дискове и накладки... разбира се всички маркучи също:




    Термостата на автомобила освен че е резервна част която следва да се сменя като консуматив но и е с различна работна температура в зависимост от региона за който е предназначена машината... Та избрахме такъв който е по-подходящ за България:



    Двигателят (3F - карбуратор) е предназначен за експлоатация в наистина трудни условия. А проектирането му е било в едни години в които наистина трудни условя включват и използването на гориво с "някакво" октаново число... въобще гори какво му се сипе... с нафта не съм пробвал но в някаква пропорция сигурно и нея ще я изгори... Та за да може да се експлоатира машината в съвременните условия и с нашите бензини се налага повишаване на компресията и то доста драстично... Двигателят и така си е доста "як" но след промените прираста на мощност е осезателен.



    По повод на "пиленето на главата се провери и хонинга и въобще какво се вижда по-долу:


    Общо взето видяхме това и което може да се очаква за този двигател на ~100000км...

    И машината вече с броня в двора на сервиза с новите джанти CMS с ЕТ 0:



    Макар че много ни харесват като визия а и са изпитани не в едно и две състезания тези джанти се оказаха неподходящи. Явно се търси ET-25...

    Преди да започнем вътрешното "обзавеждане" Митко (фулда) добави и компресора... След доста умуване му бе избрано скрито и същевременно защитено място:


    След като взехме машината от бояджиите си мислехме че повече работа по купето нямаме... Да, ама не... явно тук хора които наистина с мерак да направят реставрация няма... Отвън горе долу беше добре... само също на пръв поглед. Само че нали ние с Брат ми обичаме всичко по три пъти да проверим да се захванехме да видим аджаба какво точно има под боята... И ето резултата:

    Така я получихме:


    А това намерихме отдолу:




    И се започна една "епопея" по корекции и поправки на пропуснатото, всичко до "нула" и здрав метал. После грундове, бои, защити и протектори... Това всъщност отне цяло лято:



    Включително и напълване с протектор на всички ръбове и кухини:




    След това е редът на битумната защита:





    И накрая допълнителната звукоизолация от Дайнамат - представител фирма "Тояга":

    Последно редактирано от Венцислав Петров; 13-03-08, 14:45.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X