Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

    Тедо.., виж това:YouTube - Suzuki Grand Vitara КЛИПОВЕ Dauerfahrlichtschaltung.
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

    Коментар


    • #92
      От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

      Извинявам се...,объркал съм темата...,но виждам че друг колега е отговорил на въпроса на Тедо, и дано бъде полезно на повече съфорумци! Ако искат модераторите могат да изтрият пост №91 и 92,за да не се обърква темата...!
      SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

      Коментар


      • #93
        От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

        Много благодаря за инфото относно дневните светлини, макар и със закъснение!
        Да споделя и аз модулът не брои дали сте щракнали 5, 6 или 7 пъти, а следи за колко време го правите...
        Тъпото в цялата работа е, че реално това не са дневни светлини, а включване на къси светлини, габарити и таблото в нощен режим при слънчево време не се вижда нищо от дисплея...

        Сега имам следният проблем - вдигнахме на крик да видиме от какво е тропането (което вече стана по-осезаемо) и установихме:
        - тампони на стабилизираща щанга смачкани
        - заден тампон на десен долен носач - скъсан
        - ляв заден тампон на задния диференциал - скъсан
        - заден ляв амортесьор - омаслен
        - щипки фи6мм за пластмасариите - 9бр липсват
        Дайте съвет от къде да си купя въпросните чарколяци? Нещо нормалните вериги за авточасти май не зареждат за тоя модел?
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #94
          От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          ... и таблото в нощен режим при слънчево време не се вижда нищо от дисплея...
          Нямаш ли бутон Illumi cancel вляво до волана - с него си превключваш осветлението на таблото в дневен/нощен режим. Отделно инетнзитетът на светене при нощен режим се регулира от врътката при скоростомера.

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          ... от къде да си купя въпросните чарколяци? Нещо нормалните вериги за авточасти май не зареждат за тоя модел?
          Наистина не зареждат авточасти за тоя модел, защото не е масов и няма голямо търсене, респ. оборот. А иначе си записваш каталожните номера на детайлите и наименованието им на английски, и нека вносителите на авточасти да търсят заместители. Оригиналните (през Миркат) са много скъпи и пада голямо чакане, ако ги няма на склад. Само задните амортисьори трябва да се сменят комплект.

          P.S. Това тропане, особено когато застуди, е обща болест на модела. И мойта вече тропа, но само докато я раздвижа. След това тропането почти изчезва.

          Коментар


          • #95
            От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

            Здравей те,
            Извинявам се, че ви се намесвам в темата, но съм си харесал този модел на Сузуки и много искам такова, но срещам доста често проблем със скоростния лост. А именно изключително силни трептения. Става дума за моделите с бензинов двигател, докато това не е толкова силно изразено при дизеловата версия.
            Искам да попитам имате ли повече информация за проблема - от какво може да е и как се отстранява....
            Благодаря
            Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
            Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

            Коментар


            • #96
              От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

              аз съм се качвал само на автомат-бензин 2.0 и не помня да е "трептял" лоста... На дизела бая си вибрира... В това отношение свалям шапка на Хюндаю (СФ-2 и и30) лостът напрактика не помръдва...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #97
                От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                [QUOTE=DiTBul;1996021]Нямаш ли бутон Illumi cancel вляво до волана - с него си превключваш осветлението на таблото в дневен/нощен режим. Отделно инетнзитетът на светене при нощен режим се регулира от врътката при скоростомера.


                не видях да има такъв бутон при мен
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #98
                  От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                  малко цени (да се смееш ли, да плачеш ли):
                  - носач оригинален от Миркат 490лв, корейски от друг магазин 220лв
                  - тампони стаб. щанга от Миркат 15.17лв/бр
                  - заден амортесьор от Миркат 232лв
                  - щипки фи6мм за пласмасалиите от Миркат 2.60лв/бр
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #99
                    От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                    за двете Санта Фе-та от снимките по-горе така и не разбрах цени за детайли от окачването... та се замислям дали корейския носач няма да е по-читав отколкото "от Миркат"...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      не видях да има такъв бутон при мен
                      Хм... Ясно е, че има разлики в нивата на и без това постната комплектация, ама чак пък толкоз
                      Прави са руснаците, които казват за този модел "японска Нива"

                      Коментар


                      • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                        Първоначално публикуван от DiTBul Преглед на мнение
                        Хм... Ясно е, че има разлики в нивата на и без това постната комплектация, ама чак пък толкоз
                        Прави са руснаците, които казват за този модел "японска Нива"
                        това го е казал някой руснак дето не се е качвал нито на нива, нито на витара май Не знам всъщност има известна аналогия...
                        Някой беше казал, че това не е нито джип, нито СУВ...
                        Има някои плюсове, но и доста минуси...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                          При положение, че си имал СФ2, какво повече намери в ГВ?
                          Бях останал с впечатление, че си търсил да си купиш СФ2, но не си намерил достатъчно запазено за тези пари. Може и да те бъркам с друг колега.

                          Коментар


                          • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                            Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                            При положение, че си имал СФ2, какво повече намери в ГВ?
                            Бях останал с впечатление, че си търсил да си купиш СФ2, но не си намерил достатъчно запазено за тези пари. Може и да те бъркам с друг колега.
                            По принцип аз имах СФ2, но беше бензиново 6-так и средният разход беше към 13/100, иначе беше наистина перфектно - продадох го на 61000км, освен масло и филтри нищо не беше пипано по него.

                            Бях пуснал на майтап една обява и го купиха без пазарлък... Съответно започнах да търся дизелово СФ или друг 4х4...

                            Сузукито ми хареса, че беше много запазено, на малко км /78000/ и с току-що изтекъл лизинг - взех го с 3-странно споразумение от Миркат.
                            Предимствата му са:
                            - постоянно 4х4
                            - нисък разход на гориво - смесен 9/100
                            - компактно и маневрено за градско каране
                            - бавни скорости за теглене на лодката по стръмните брегове на язовирите

                            Откровени слабости спрямо СФ са - незадоволителен комфорт, "постно оборудване", миниатюрен багажник...
                            Вече инвестирах доста в него - теглич, нови летни гуми, а от днес и комплект зимни с джанти, сега ще му сменя проблемните части и мисля да го покарам още някоя годинка...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                              още един "кусур" се сетих - няма дизел с автоматични скорости...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                                Вчера като го качихме на крика забелязах, че за 20 000км откакто е при мен и с нови гуми, задните са видимо по-износени от предните???
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X