Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

    ако някой колега има кола в гаранция и му се "занимава", бих го посъветвал да сложи по един знак с маркер някъде по филтрите и след обслужване да провери... Масленият е много забутан, та дори и маркирането няма да стане без изцапване на ръцете...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #62
      От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

      Това е "кауза пердута".Имаш ли възможност ,това гаранционно обслужване не го прави в България.В чужбина излиза по евтино с около 20 %. Личен опит с един МВ.А и частите във представителствата там са по евтини. За тази витара едни пластмасов подкалник тук е 165 лв ,а в Унгария 52 Евро.

      Коментар


      • #63
        От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

        Аз не съм я обслужвал там, но нали беше на лизинг, предишния собственик е бил тяхна "жертва"...

        Имам въпрос относно задните спирачки - може ли да се разбере състоянието на накладките без да се демонтират барабаните? На 80 000км можеби им наближава времето за смяна... Аз нали редовно теглу ремарке, та задните са ми от особена важност...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #64
          От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

          !Не очаквах да е с барабани отзад!
          На някой японски(аз поне само на такива съм виждал) барабани,има отзадната страна на барабана едни като тапи....Махат се с права отверка(евентуално и чук) и служат точно за да се видят накладките,на какво дередже са!Снимай барабана отзадната му страна,да го видим твоя,пък аз ако намеря някоя,която има такъв отвор,ще ти я снимам утре,за да видиш!
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #65
            От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

            Свалял съм барабана заради читави гумажии да сменям барабанен болт и не бяха износени ,а е на 90 000.Барабана се сваля много лесно необходими са ти два здрави болта м 8 и се навиват в самия барабан и те го изтласкват.След тази случка си нося комплект болт и гайка отзад.

            Коментар


            • #66
              От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

              няколко дни бях в чужбина, а сега временно колата я кара жена ми... та малко ще задържа с проверката...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #67
                От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                Витарката направи 3 месеца, около 4500км в наши ръце... Средният сумарен разход 9.2л... Щях да кажа, че проблеми няма, но вчера ходихме на Мальовица и поради липса на паркоместа се пъхнах в една пряспа (нагорнище колата диагонално)...
                Като си затръгвахме малко побуксувах (бях на стандартното 4Н), а едното колело беше закопало в пресния снях... едни хора дойдоха да ме бутнат и аз реших да включа на 4Л... Колата излезе сравнително лесно... и в следващия момент... Светна една червена мигаща лампа N и раздатката изключи... Почна се едно въртене на досадното кръгло копче... Нищо... Няколко пъти пробвах да загася и да запаля... Продължаваше да си мига гадната червена буквичка независимо на кое положение е "врътката"... Искам да ви кажа, че жестоко се изнервих с тая тъпотия... Не знам какво им е пречило да сложат един нормален втори лост и раздатката да се командва с него???
                След 10-15 минути проби загасих мотора и тръгнах да търся ключе да откача акумулатора та дано тъпата електроника се ресетне...
                Естествено не си носех инструмент освен ключ за гуми Нали уж затова взимаме новички и здрави коли та да не ги ремонтираме попътно...
                Докато чакахме да ни донесат ключе 10, един колега вика "я чакай пак да пробваме", седна завъртя, пущината запали и Слава Богу! червената буквичка не светеше...
                Като се замисля за втори път ми прави проблем тая "врътка"... Веднъж като вадех лодката от водата на бавни, стигнах до твърдия път, спрях и рекох да си превключа на Н4, но тогава не искаше да изключи от 2-3 опита... Наложи се да мина 20-30м с 2 остри завоя на бетонна площадка + изкачване... Чуваше се гумите как превъртат леко, а съединителял леко замириса (понеже явно беше "закиклила" на Н4 лок)... Като стигнах равното и широко място успях да изключа с още 2-3 опита...

                Споделете - някаква защита ли има и трябва да се изчака ако не включи от 1-2 опита или? Аз знам, че Н4 лок трябва да се включва при изправено положение на волана, а Л4 при спрял автомобил... Има ли и някакво друго изискване или просто понякога системата се "шашка"?

                Иначе разходът София-Мальовица-София беше 7.3/100 при положение, че на правите участъци си карах с не по-малко от 100кмч... Явно липсата на 6-та ск. си казва думата, защото при 120-130 (3000-3300 об/мин) на магистрала разходът е твърдо 9, а при 60-70-90кмч спада драстично и е не повече от 7...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #68
                  От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                  Има някаква защита от претоварване на трансмисията. Дърпах една закъсала Г -га и ми се получи същия номер. Беше доста закъсала и просто трансмисията изключи.Оправя се или, като изчакаш по време или като включиш и изключиш на неутрал принудително. В сняг по принцип не включвай на L.Там с малко газ на по висока скорост и лашкане.Поне това е моят опит.
                  http://www.youtube.com/watch?v=62n_A...eature=related

                  Коментар


                  • #69
                    От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                    от скромните ми познания по японски , в клипчето ти показват при изкачване на утъпкан сняк да се ползна 4Н Лок, а на дълбок сняг да се ползва 4Л, затова пробвах на 4Л да включа... Пък и на 4Н дори леко подаване на газ караше предна дясна гума да се върти с бясна скорост... Понеже тя беше почти без товар /диагонално "кантарче"/, а на всичкото отгоре и заровена до главината в сняг... Доколкото си спомням, когато едното колело е неподвижно, другото се върти с двойна скорост заради диференциала... Дали тук като се получава резпределяне през 2 диференциала (на 4Н), свободното колело не се върти с 4х скорост?
                    За съжаление моята няма ЕСП... на клипа много го хвалят... На Сантафето V6 имах ЕСП и вършеше добра работа на хлъзгав път и беше абсолютно безполезно на разкаляна поляна (спираше колата дори при леко надолнище)...

                    Каква е логиката да има защита раздатката при положение, че не е с вискомуфа, а с обикновен междуосев диференциал ? Или има LSD на него?

                    Аз пробвах многократно да изключа принудително на N и пак да включа на 4Н, 4Н лок или 4Л... Но червеното N продължаваше да си светка и да свири някъв бузер...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #70
                      От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                      По принцип джипката я кара жената, но в събота направих малко тестове на сняг... Със всесезонните гуми, които сложих, се държи доста добре като единствено спирачния път е осезаемо по-дълъг отколкото би бил със зимни гуми... Вкарах я в пресен сняг по едни ливади зад Черешовата градина м/у Горубляне и Панчарево... На стандартното Н4 спира да се движи чак като набере повечко сняг... При Н4 лок върви една идея повече... Като цяло явно е лека за размера на гумите си, защото не потъва много... Ако спра на място и дам газ, се усеща как закопава леко... Ако гумите бяха с агресивен грайфер, сигурно щеше доста дълбоко да се закопава и да ляга по корем...

                      Прави ми впечатление че на Н4 на хлъзгав път се държи по-скоро като кола със задно... В сп. Офроуд (някакъв стар брой) четох, че разпределението на мощността при Н4 е 47:53 в полза на задния мост... Чудя се как става това, при положение, че е отворен диференциала?
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #71
                        От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                        Това много ми харесва,така готино се върти ,само като подадеш малко повече газ.Заключиш ли междиния диф спира да се риска.По принцип заради тази особеност на хлъзгав път го заключвам.Влиза по остро в завоите.За да не товаря трансмисията на по дълбок сняг и трудни терени си включвам и понижаващата.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                          със ЕСП сигурно щеше да е супер... на пасата ми върши идеална работа дори при 100кмч на хлъзгав път, ако дам рязко газ, "пуска" само колкото позволява сцеплението и не се притесняваш, че ще поднесе или пък, че не си ускорил достатъчно бързо
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #73
                            От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                            за пореден път се убедих, че не трябва да се пипа нещо, което си работи... По окомерна преценка бях решил, че спирачните дискове са понадрани и поръчах по интернет нови плюс накладки... Сутринта закарах джипката в сервиз да ги сменят и... о, изненада - "старите" са почти като нови, накладките са на 75% от нови... Ама като съм ги купил вече... ще ги сменям... Дано поне с новите всичко да е наред, щото чух, че има случаи на изкривени дискове "брембо"...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #74
                              От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                              Не ги изхвърляй,моля те.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Grand Vitara 1.9DDiS 2007г

                                не само, че няма дя ги изхвърлям, ами сигурно ще ги запазя поне месец по препоръка на майстора, ако изникне проблем с новите да си ги върна обратно...
                                Сега преди 2 часа взех колата... Педалът на спирачката е доста мек и явно е заради сменените задни накладки, защото и ръчната е много зле в сравнение с преди... Пробвах с вдигната на 3-4 зъба ръчна педалът се нормализира...
                                Карал съм 2-3 различни коли от почти 0км и на всичките спирачките "ковяха" зверски... Защо тогава на употребявана кола при смяна на комплект накладки и дискове педала омеква, а ръчната "изчезва"... Не разбирам причината? Дали ако бях сменил и барабаните нямаше да стане така?
                                Като се замисля, когато на старото Санта Фе смених всичко отзад комплект, ръчната също "изчезна"... Какво има да се напасва толкова - нали е ново с ново, а не ново със старо...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X