Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семеринг заден диференциал?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Семеринг заден диференциал?

    Колеги,ползвах търсачката,но не успях да намеря размерите на семеринга на задния диферензиал.Моля,ако някой знае размера да го "издаде".Също така дали има значение дали е за испанска или японска сглобка.

  • #2
    От: Семеринг заден диференциал?

    Сваляй го и с него в магазина! Най-лесно е!
    ....П.П. ....ако си писал в търсачката "заден диференциял" ,нормално е нищо да не намериш! ...напиши поне: "на Сузики" ,поне ще изключиш доста възможности така!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #3
      От: Семеринг заден диференциал?

      http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=163 ако държиш да го намериш като размер....тук трябва да го има!
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #4
        От: Семеринг заден диференциал?

        Мисля,че като младши участник няма да има право да разглежда този раздел .. Съдя по себе си
        YAMAHA RAPTOR 700R

        Коментар


        • #5
          От: Семеринг заден диференциал?

          Открих размера на семеринга,но само на книга.Ако някой го интересува номера е 09283-40027,а размера 40х72х11/18.5
          Напразно ме препращате към мануалите,поне аз не съм виждал мануал в който да пише размерите на семеринги.
          И още нещо,независимо от това,че съм младши участник мога да влизам в специализирания раздел,но в началото не можех.Ето сега се включва и друг колега който не може.Та апела ми е към модераторите - не следва ли и младшите участници да имат достъп до специализираните раздели поне да могат да четат,което много ще им помогне да опознаят новите за тях машини,както и полезни данни за ремонтите им.

          Коментар


          • #6
            От: Семеринг заден диференциал?

            Първоначално публикуван от Ruse Преглед на мнение
            Открих размера на семеринга,но само на книга.Ако някой го интересува номера е 09283-40027,а размера 40х72х11/18.5
            Напразно ме препращате към мануалите,поне аз не съм виждал мануал в който да пише размерите на семеринги.
            И още нещо,независимо от това,че съм младши участник мога да влизам в специализирания раздел,но в началото не можех.Ето сега се включва и друг колега който не може.Та апела ми е към модераторите - не следва ли и младшите участници да имат достъп до специализираните раздели поне да могат да четат,което много ще им помогне да опознаят новите за тях машини,както и полезни данни за ремонтите им.
            За мануала -Съжалявам! ...Това беше единствено място,на което можеше да ги имаи за което се сетих!
            За апела ...Смятам,че сте прави!
            И поздравления затова,че си пуснал размера и номера!
            Последно редактирано от CrAzY_eMo; 17-11-11, 09:32. Причина: Допълнение!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #7
              От: Семеринг заден диференциал?

              Относно семеринга - като се порових малко в нета разбрах,че рядко се случва да се скапе само той и в болшинството от случаите смяната му е само мноо...ого временно решение.Споделя се становището,че щом се е стигнало до теч от остта на пиньона(мисля,че е това,така си го превеждам)то в почти всички случаи се налага смяна и на лагерите,от което пък следва и смяна на втулката между тях с нова.Това обаче налага сваляне на диференциала и след смяната - регулировка на контактното петно.Е това последното не мога да направя сам.Нямам и можещи познати под ръка,а и не ми се остава дълго в бокса.Засега ще карам с доливане,то и без това не тече много,пък като се стопли ще му мисля.
              Относно номерата на частите се радвам,че мога да бъда полезен поне с нещо.Сетих се,че преди време като се рових, си изтеглих една програма от JAPANCATS.RU като тези по магазините за авточасти.Има схеми и номера на частите.На компютъра ми е,но не знам как да я кача във форума,а и дали има нужда.Ако по-знаещите преценят,че има нужда,моля да ме упътят как да я кача.

              Коментар


              • #8
                От: Семеринг заден диференциал?

                В интернет всеки може да напише каквото си иска.
                Както и сега аз де...
                Сериозно-има такава вероятност-да тече през семеринга, ако са разбити лагерите(даже си е задължително да тече в този случай), но теча може да е просто от опечена или просто износена семеринга. Ако е така-за къв чеп ще влизаш във филма със смяна на лагери и нагласяване на контактните петна...

                Пробвай най-напред със смяна на семеринга, па ако не стане-тогава се задълбочавай.

                Успех с ремонта.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Семеринг заден диференциал?

                  Здравейте колеги
                  малко късно се включвам и предполагам, че вече е отстранен проблема с теча от семерината, но все пак реших да споделя и моя опит, а именно:
                  малко след като си купих Витарата (1996 2.0 V6 дълга база) започна да изхвърла масло именно от там. Първоначално малко, но се увеличаваше все повече и повече реших че вече е време да сменя въпросната семерина, която доколкото си спомням изобщо не е скъпа, но смяната и е малко специфична, тъй-като след развиване на гайката на пиниона има някаква специална втулка която се стяга на точно определени килограми. Междуврененно диференциала ми беше започнал да "вие". Смених семерината без никакъв проблем, но се оказа че хората от които съм я купил са натъпкали диффа с какво ли не, за да заглушат шума
                  Наложи ми се отново да разглобя диффа и за мое най-голямо съжаление се установи че ми е паднала циментацията на короната.... от там и шума (вече вие повече и от тролей ) тези действия се развиха в началото на лятото и по закона на мърфи, се оказа че дифф точно за моята витара няма никъде или там където има, ми го продават на цената на витара ) моя е 8/37 незнайно защо, на 20 същите витари като моята нито една не е с този, или са с 39 или с 41....
                  Та в крайна смета .... "смърт без причина няма" за да протече от там е много вероятно да има и някакъв друг проблем, иначе искрено се надявам да се разминеш само със семерината.....
                  и искрено се надявам някой да ми помогне да си намеря заден дифф за моята 8/37, за да не ме чуват от 3 преки че идвам иначе като цяло съм много доволен от машината )

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X