Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

    Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
    Тедо, написал съм го така защото масово в разговорната реч се използва за Субару - "Скуби Ду" или поне всички така около мен ги наричат така
    Аз казвам така само на салоните за епилация...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

      Бюджетен вариант и нормална стойка се получава като сложиш отзад на форито предни от Пежо 306Д( най-добре) и без Д може и от Ситроен предни също, цена 80-100 лв за двете. Когато навремето ги сменях моите всички вдигаха рамене, затова пробвах със 7 различни и написаното е от опит. Сегашните са ми от някаква Селика, но нямат издирване, търсени са многократно. С тях колата се навири малко, стои добре, вози добре и в завой е като тролей.....
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • #18
        От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

        Браво, допълвайте темата, супер. Колега по бюджетен вариант е предни от Самара 50лв. за двете от представителството на Лада, на Симеоновско шосе, от това по бюджетно здраве му кажи
        Който оцелее ще закусва!

        Коментар


        • #19
          От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

          Не съм качвал от Лада и не знам как стои. Факт е обаче, че двама колега качиха и после свалиха такива. Защо ги свалиха не знам, но се досещам......
          С Каяби стои също много добре и е вЕрното решение, но не най-бюджетното........
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • #20
            От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

            Всеки си има виждания, може техните очаквания да са били съвсем различни, но масово се ползват от Самара, аз лично ще го тествам тъй като следващият месец по план ще правя задно окачване и ще пиша от 1-во лице как чувствам нещата.
            Който оцелее ще закусва!

            Коментар


            • #21
              От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

              Колеги, сега колата е с гуми 205/70/15 обаче са доста шумни и се чудя ако ги заменя с 4броя 195/65/15 дали ще има проблем. Освен колата да "слезне" малко надолу. Вие какво мислите
              Който оцелее ще закусва!

              Коментар


              • #22
                От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

                Доста ще слези и малко ще лъже километража, 195 ще пасне ли на ширината на джантата или направо други джанти.........
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • #23
                  От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

                  Ами не съм проверявал но мисля че ще пасне. Клиренса не е толкова важен защото колата се използва основно за градско - жената си я кара и не мисля че изобщо знае как да я изкара до "черно" И аз си мислех че километража ще лъже доста но доста по лесно намирам 195- размера на прилични цени
                  Който оцелее ще закусва!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

                    Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
                    Ами не съм проверявал но мисля че ще пасне. Клиренса не е толкова важен защото колата се използва основно за градско - жената си я кара и не мисля че изобщо знае как да я изкара до "черно" И аз си мислех че километража ще лъже доста но доста по лесно намирам 195- размера на прилични цени
                    Ако не ти е проблем клиренса, слагай си смело 195- ците. Ядове не ще имаш с нищо.
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

                      Стар размер: 205/70/15
                      Нов размер: 195/65/15

                      Стар диаметър: 668 mm
                      Нов диаметър: 635 mm

                      Разлика в диаметрите:
                      -33 mm (извън допустимите граници)

                      Показание на скоростомера
                      при скорост 100 km/h: 105 km/h

                      Коментар


                      • #26
                        От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

                        Разбрах
                        Който оцелее ще закусва!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

                          Слагай смело,наистина този размер гуми са доста по евтини.Моята като я взех от Германия зимния чифт гуми беше такъв размер карах ги две зими докато се износят,малко по ниска става колата ама той форестъра си има достатъчно клиренс не е проблем.Единствено съм се притеснявал че ако пукна гума резервната ми е оригиналния размер а нали знаеш че не трябва да се кара със различни гуми.Също не съм доловил и никаква разлика във разхода.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

                            Първоначално публикуван от Anton Yankov Преглед на мнение
                            Също не? съм доловил и никаква разлика във разхода.
                            Ако няма разлика в разхода и е определян по същите прибори на автомобила, следва се е завишил реално с 5%, с колкото е разликата идваща от различните обиколки на гумите. От друга страна разхода е завишен спрямо летния период......и затова може да няма разлика по приборите, но реално си има , заради студения период........
                            ПП Който може да го опрости......
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

                              Тази седмица най накрая намерих време да сменя амортисьортите.Заложих на предни пружини от Пежо 306 1.9Д, погледнах тези от Лада за които говорих по горе, обаче ми се видяха от малко по тънка тел и по мекички и типично по български, гледайки ги с големите очи сложих от Пежото.

                              Паснаха като шамар на буза, без никакво преправяне, видимо са с половин витка по високи от тези които свалих.
                              Задницата си дойде на мястото. Всичко ми се върза на цена около 260лв. с отстъпките които ползвам.

                              Амовете. са марка TBR и макар да пише че са made in EU - според мен са 100% китаец.
                              Който оцелее ще закусва!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Амортисьори за Горско Скуби или изобщо части на прилични цени?

                                Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
                                Тази седмица най накрая намерих време да сменя амортисьортите.Заложих на предни пружини от Пежо 306 1.9Д, погледнах тези от Лада за които говорих по горе, обаче ми се видяха от малко по тънка тел и по мекички и типично по български, гледайки ги с големите очи сложих от Пежото.

                                Паснаха като шамар на буза, без никакво преправяне, видимо са с половин витка по високи от тези които свалих.
                                Задницата си дойде на мястото. Всичко ми се върза на цена около 260лв. с отстъпките които ползвам.

                                Амовете. са марка TBR и макар да пише че са made in EU - според мен са 100% китаец.
                                Радвам се колега, да не мислиш че е лъжа дето съм писал по-рано в темата, че точно 7 пъти механика ми сменя пружините.....
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X