Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару 4Х4 - мит и реалност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Субару 4Х4 - мит и реалност

    Сега вече се карат доста автомобили от тази марка и би трябвало да започнат да се променят нещата. Не е нормално да си търсим части по чужбина, но изглежда търговците на части за Субару са малко и се чувстват монополисти. Скоро на един приятел с Трибека му бяха искали около 700лв за задни накладки, а аз му ги продадох за 7 пъти по-малко.
    На мен ми обявяваха цени в евро за всички части, които съм търсил тук, а след като си доставях от вън и им казвах, че това е цена от фирмен магазин на Субару в Гърция или Германия, ме правеха на луд, че цената която са ми казали била в лв.
    http://www.nakladkibg.com
    накладки, спирачни дискове, съединители

    088 8613380

    Коментар


    • #62
      До: Субару 4Х4 - мит и реалност

      Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
      Тогава защо пишеш по темата?

      Май заради
      В тоя форум все още няма ограничение кой в коя тема може да участва. Има ли някаква основателна причина да се опитваш ми държиш сметка?
      В тая връзка, не забелязвам някакви конкретни данни в подкрепа на твърденията ти? С кои други марки направи сравнението? Би ли публикувал резултатите? Та за да не излиза че и ти си разтриваш клавиатурата, бъди малко по-конкретен. За да има тежест информацията, нека да е от официални източници, примерно фирмената програма за резервни части. Желателно е и цените да са за един регион, за да не ставняваме цени в щатите с цени в Германия, примерно. Цени от Симеон или Нипартс не са интересни.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #63
        До: Субару 4Х4 - мит и реалност

        Аз пак ще попитам: Защо да ти отговарям? Нито караш Субару, нито те интересува цената на частите, а търсиш само провокация?
        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Ако трябва да бъда точен, не карам Субару и ми е все тая дали частите са им скъпи. Като се вземе предвид, че скъпо и евтино са доста относителни понятия, още повече. Пожелавам на собствениците на марката безаварийно шофиране и по-рядко да им се налага да правят ремонти, нищо че нов двигател струва 3лв. а скоростна кутия 2.60лв. с ДДС.
        Проблемът е, че не си прочел темата вероятно -
        Имам електронния каталог, има къде да проверя цени и уточнихме цени вече с няколко колеги и разбулихме няколко мита. Как основната гарнитура била $1800, как ангренажен ремък бил 1000 лв.

        Ако те интересува Субару като марка и ако имаш конкретни въпроси - заповядай.
        Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

        Коментар


        • #64
          До: Субару 4Х4 - мит и реалност

          Колегата ittso ,явно просто не си прави труда да се порови в нета и да види колко са частите в "нормалните" държави, и да сметне ,че понякога си струва да платиш и транспорт и данъци и пак да ти е по-евтино от никои "мои човек" в Б-я!!!Добавете и слаб курс на лирата например,както е сега,какво да си говорим.Просто не се заяждаи,ами си вади калкулатора и смятаи! И наи -важно е маистора/него не можеш да си го внесеш/-било за първоначална покупка,било за поддръжка.За издръжливостта на Субару е писано много и не е напразно,много яка машина,мечтая си да карам,като порасна!!!

          Коментар


          • #65
            До: Субару 4Х4 - мит и реалност

            http://vbox7.com/play:c02c215f&ef=1 Без думи.
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #66
              До: Субару 4Х4 - мит и реалност

              Това е мит и реалност в едно
              Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

              Коментар


              • #67
                До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                Миналата седмица отново щастливо уцелих този единствен момент в годината, който трепетно чакам - момента в който в квартала натрупва сняг, а снегорините още не са смогнали да го изчегъртат до асфалт. А по малките улички дори не са минали, и няма да минат поне още половин-един час.

                С думи прости - НЯМА ТАКАВА КОЛА. Няма такъв кеф. За останалото мълча. Само се моля да завали пак.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #68
                  До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                  Мдаааа ,тази Марка води до пристрастяване ...,в кюпа съм...
                  Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Миналата седмица отново щастливо уцелих този единствен момент в годината, който трепетно чакам - момента в който в квартала натрупва сняг, а снегорините още не са смогнали да го изчегъртат до асфалт. А по малките улички дори не са минали, и няма да минат поне още половин-един час.

                    С думи прости - НЯМА ТАКАВА КОЛА. Няма такъв кеф. За останалото мълча. Само се моля да завали пак.
                    Какво е Субаруто и какви диференциали има.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                      Жабче, импреца турбо, 2003, ръчни скорости. Не знам дали имам заден блокиращ диференциал, не съм я поръчвал аз. А в снега бях прекалено зает да се кикотя истерично и не се сетих да търся място където да поставя две гуми по диагонал на лед. А и да бях търсил нямаше да намеря, всичко беше снЕг
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #71
                        До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                        Добре да се намеся и аз.

                        Легаси 2004 г. автомат. 2004 г. продадена на скоро на 55000 км.
                        70 % градско.
                        Разходите за този период са:

                        1. Разходи консумативи - т.е. масло,свещи,филтри

                        Замяната сме си я направили сами.

                        2. Смяна на предни дискове - 25000 км.

                        Макар,че съм фен на марката - мисля,че дисковете са слаба част на Субару.

                        3. Последно на 50 000 км. пълно сервизиране - спирачна течност,филтри,масло ск.кутия и двигател,антифриз и др. 1200 лв. в оторизиран сервиз.

                        Среден разход - градско / гр.Плевен/ - 12,2 / 100
                        Извън градско 7,2-7,4 на 100.

                        Разход от 6,2 л/100 съм постигал без багаж и пасажери Плевен - Варна с голямо галене на педала.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #72
                          До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Жабче, импреца турбо, 2003, ръчни скорости. Не знам дали имам заден блокиращ диференциал, не съм я поръчвал аз. А в снега бях прекалено зает да се кикотя истерично и не се сетих да търся място където да поставя две гуми по диагонал на лед. А и да бях търсил нямаше да намеря, всичко беше снЕг
                          А в средата с многодисков съединител(Multi-plate clutch coupling) ли е.

                          http://en.wikipedia.org/wiki/Four-wheel_drive

                          Коментар


                          • #73
                            До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                            Добре да се намеся и аз.

                            Легаси 2004 г. автомат. 2004 г. продадена на скоро на 55000 км.

                            only 4 x 4,sim AWD
                            Освен подписа друго за 4х4 на Субару има ли.

                            AWD, Active wheel drive ли значи. Не че му разбирам много на езика от линка в първото мнение.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                              AWD - All Wheel Drive

                              От тези години - автоматиците са с многодисков съединител.

                              Моделите с ръчни скорости са с виско, 50/50.

                              Sti вариантите са по-напред с материала, там са някакви планетарни щуротии с електронно управление на блокажа и други радващи джинджифилки. Но там по принцип всичко е различно.

                              http://www.symmetrical-awd.com/allwheeldrive.htm
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #75
                                До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                                О ImprezaSTI е изруд голям. Има модели с Torse отпред и отзад.
                                Такова 4х4 има само Хъмвито.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X