Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару 4Х4 - мит и реалност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Субару 4Х4 - мит и реалност

    Ето тук http://www.abto.bg/VENTERZ-sc2145.html правят всякакви гарнитури и то на много добро ниво. Не вярвам за гарнитура на коя дае от главите на Субару-то да ти вземат повече от 50 лв.

    Коментар


    • #32
      До: Субару 4Х4 - мит и реалност

      чакайте малко - как така хем няма проблеми с колата, хем сменяш гарнитури на главата?
      Ами тогава мойто Санта Фе е 100 пъти по-здраво
      и Опел Омега мод.93г съм имал и още се кара като служебна кола - говориме за над 200к км само в наши ръце... Не са сменяни никакви гарнитури...

      Колегата "Бориската" пък на нова кола /мод. 2009/ пита колко струва смяна на съединител... Естествено, че няма да знаят в сервиза... Каквото и да я правиш, поне 100-150к км трябва да изкара съединителя... А това са поне 2 години...

      За мен здрава нова кола е поне 3 години нищо да не се пипа освен масло и накладки... Не казвам "консумативи", защото в Рено ми бяха излязли с номера, че лагер на главина е консуматив...
      Аз вече бях с изтекла гаранция и питах да си го купя, а те ми казаха "Разбира се, това е консуматив" После се оказа, че лагера си е здрав... но това е друга тема...

      Та според мен на кола под 100 000км какъвто и да е ремонт извън Т.О. е неприемлива повреда...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #33
        До: Субару 4Х4 - мит и реалност

        Първоначално публикуван от laik-varna Преглед на мнение
        Здравейте колеги,
        явно че съм нов във форума но се интересувам за Субару Форестър 2008 с АТ.
        Ходих на тест драйф, но ми направи впечатление че след 130-140 км/ч автомобила започна да бучи челното стъкло...
        Явно за офроуд е добър/това не комби/, но как се държи по нормалните пътища..
        Търся отзиви комплексно-разход и динамика...
        Благодаря предварително...
        P.S Препоръки- модел 2007 или 2008
        Понеже,наскоро се наложи да сменям челното стъкло на такъв Форестър,да споделя какво научих...Колегите в сервиза на Субару,са презалепвали челно стъкло на нов автомобил три пъти заради въпросния шум.Получава се от недобре прилягащо уплътнение на стъклото.Тъй че този шум е лечим .
        По нормалните пътища се държи повече от добре.За моя вкус има чудесна динамика и комфорт.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #34
          До: Субару 4Х4 - мит и реалност

          Грешно се изразих, целият ремонт беше 1800 - нали е боксер, вади се двигателя. Ремонта беше в Субару, пък те взимат по 80$ на час......А и за този двигател съм чул че има проблем по принцип с гарнитурите на главите.

          Коментар


          • #35
            До: Субару 4Х4 - мит и реалност

            А пък за Санта Фе-то - не го сравнявай със Субаруто, няма смисъл. Едва ли ще издържи толкова километри и години в Канада. Тук зимата е доста по-различна от българската, и Хюндай е най-евтината кола. Нищо лично, но заедно с Киа не са много на почит.

            Коментар


            • #36
              До: Субару 4Х4 - мит и реалност

              Здравеите прочетох доста за субаро и реших че е доста добра машина.После видях един форд експл. и изчетох и за него всичко,като сравнявам цените са почти идентични и се затруднявам какво да предприема.неми трябва за за ходене по яки гори и долини .Форда висок и напръв поглед яка машина а субарото по малко нопък пъргаво като усичка, е и разхода е различен ,та направо полудях кво да избера ?Аиде помощ, ако мойе ако не здраве да е.От Варна съм и 2009 смятам да купувам машина могали да разчитам за помощ при оглед?

              Коментар


              • #37
                До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                Първоначално публикуван от stangista007 Преглед на мнение
                Здравеите прочетох доста за субаро и реших че е доста добра машина.После видях един форд експл. и изчетох и за него всичко,като сравнявам цените са почти идентични и се затруднявам какво да предприема.неми трябва за за ходене по яки гори и долини .Форда висок и напръв поглед яка машина а субарото по малко нопък пъргаво като усичка, е и разхода е различен ,та направо полудях кво да избера ?Аиде помощ, ако мойе ако не здраве да е.От Варна съм и 2009 смятам да купувам машина могали да разчитам за помощ при оглед?
                Едното (Субару) е кола,другото (Форд Експлоър-ако така се пише ),джип.Имат сериозни разлики в стоиноста на обслужването.Щтото покупката на возило е най-лесната работа,интересното е после .И двете фабрично неса мислени за сериозен оффроуд,но джипа по-лесно би могъл да се преработи,ако се налага...
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #38
                  До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                  Първоначално публикуван от stangista007 Преглед на мнение
                  Здравеите прочетох доста за субаро и реших че е доста добра машина.После видях един форд експл. и изчетох и за него всичко,като сравнявам цените са почти идентични и се затруднявам какво да предприема.неми трябва за за ходене по яки гори и долини .Форда висок и напръв поглед яка машина а субарото по малко нопък пъргаво като усичка, е и разхода е различен ,та направо полудях кво да избера ?Аиде помощ, ако мойе ако не здраве да е.От Варна съм и 2009 смятам да купувам машина могали да разчитам за помощ при оглед?
                  Ми като гледам за какви цели смяташ да го ползваш СубарУ май е по-удачен вариант. Предполагам имаш предвид Форестър. За Форда добре ли прочете? Защото има разлика между варианта за Щатите и този за Европа. Последният е със скоростна кутия на Форд Сиера според запознатите. Това май не е много удачно решение за камионче. Парт-тайм срещу фултайм и то за каране по асфалт, включително заледен, заснежен и т.н. Гумите на Форда ще са бая по-скъпи, освен разхода на гориво и т.н.
                  Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                  Opel Frontera V6

                  Коментар


                  • #39
                    До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                    някои хора бая са се наплашили от слухове за скъпи поддръжки и тем подобни ...

                    за да повредиш двигател на субару си трябват бая нечовешки усилия, гниенето след 95г не е проблем освен ако колата не е австрийка на 500 000км, сервиза не е никак скъп, навсичко отгоре се налага и изключително рядко. ваденето на двигател за евентуален ремонт (примерно смяна на съединител) невиждам какво ви стряска, става за не повече от час, 8 или 10 болта бяха .

                    колкото до проблемите с гарнитурите те се отнасят само за 2.5 двигателя 96-98г

                    Коментар


                    • #40
                      До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                      Хич не е скъпо даже....1000 лева за смяна на ангренажен ремък-к'во му плащаш...вярно е че е към два метра и има един куп ролки,но все пак това си е лека кола.Фен съм на марката,но да се твърди че разходите по поддръжката са по-ниски от тези на джип-хич не ми се връзва.
                      Поздрави.
                      08седемшест5едно513четири

                      Коментар


                      • #41
                        До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                        Защо реши че е 1000 лв? Кое точно части само или труд, за кой модел, какви части?

                        На мен лично - 220 оригинален ремък и 3 ролки по около 40-50 лв ntn май бяха.
                        Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                        Коментар


                        • #42
                          До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                          може някой и 5000 да ти иска, това не значи че струва толкова, един ангренажен ремък е в порядъка на 30-40лв, ролките също са като на другите коли, смяната на ангренажа е елементарна и като труд цена над 50лв не е реална за мен

                          Коментар


                          • #43
                            До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                            Първоначално публикуван от blatimir Преглед на мнение
                            може някой и 5000 да ти иска, това не значи че струва толкова, един ангренажен ремък е в порядъка на 30-40лв, ролките също са като на другите коли, смяната на ангренажа е елементарна и като труд цена над 50лв не е реална за мен
                            Това определено не звучи за Субаро...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #44
                              До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                              Като се сравняват цените на резервните части на различните марки е коректо да се сравняват оригинални с оригинални или ако са заместители, да са от един производител. Другото е почесване на пръстите и търкане на клавиатурите.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #45
                                До: Субару 4Х4 - мит и реалност

                                Ама защо да не "звучи" за Субару? Нали затова е темата - за митовете: Значи за Субару трябва да звучи скъпо? Няма ли евтини ремъци за други марки или ролките да са нещо повече от един лагер? Друг въпрос е колко кураж имаш и колко гаранция искаш.
                                На Субару да не е кевларен или да има нещо високо технологично? Субару залагат на традицията, утвърдени решения дълги години

                                Проблема с оригиналните части е същия, като на всяка друга кола - доста надценка имат тук. Така, че може да сравняваме минимални цени /САЩ/ на оригинални части, ако някой го интересува за конкретен модел мога да проверя, както писах и по-горе.
                                Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X