Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От какво ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: От какво ли е?

    Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
    Това се случва само при палене на студен двигател. После през дупките няма присветване. Утре дано не забравя, ще пробвам с двойно подгряване дали ще ми светне пак.

    П.П. Днес подгрях веднъж и ми светна. Поработи 15-20 секунди и като подадох рязко газ до около 2000 оборота угасна веднага.
    Само да кажа ако това има значение де!Че при мен проблемната букса беше на датчика за ниските обороти!Колата си работеше перфекно но лапата присветваше!Просто искам да кажа данеби някаде да не дава хубав контакт първоначално и да лъже компа!?
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • #17
      До: От какво ли е?

      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
      Днес подгрях свещите два пъти преди да запаля и лампата не светна.
      Nemirko и maystora6 - ако може утре сутрин на студен двигател да пробвате дали и при вас от две (или повече) подгрявания ще спре светването на лампата.
      Такааа...
      Вчера, като запалих за да си тръгвам от офиса, лампата пак светна. Понеже на компютъра всеки път като запаля ми изписва 2 аларми -първата е за спирачката, който изчезва като натиснеш педала на спирачката, но пък се появява следваща, която е за изхабени накладки - не ми е свързан някакъв датчик май, щото си имам и предни и задни накладки. На лоста за чистачките имам две бутончета, с който зачиствам алармите и прелиствам менюто. Като натиснах бутона за да изчистя още първата аларма, без да натискам спирачката лампата изгасна.
      Днес сутринта направих процедурата дето Дрънчо искаше. Дадох на контакт, изключих и пак дадох на контакт. Втория път реотанчето на свещите изгасна бързо. Запалих и лампата пак светна. Натиснах педала на спирачката за да изчистя първата аларма, лампата продължи да свети а на компа се изписа втората аларма за накладките. Оставих колата да работи на място, без да пипам нищо и след 3-4 мин. лампата си изгасна сама.
      Тази лампа забелязах да ми светва за първи път след като смених датчика за маслото. Преди това не си спомням да съм я виждал, ама понеже беше топло и палех и тръгвах веднага та не съм оставял колата да работи на място при първо палене на двигателя. Освен че свети, не съм усетил да влияе по-никакъв начин на работата на фронтерката.

      Това е.
      Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

      Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

      Коментар


      • #18
        До: От какво ли е?

        Колега ще споделя малко личен опит ,не гарантирам ,че ще ти свърши работа но си мисля ,че е това.На моделите Опел от 97-98 година насам голяма част от системите се управляват от вакум като започнеш ЕГР клапана, парното ,сервото и т.н това са едни тънки 4-5 мм тръбички които ходят навсякъде.При намаляване на вукуума в системата тя подава сигнал и светва тази лампа.това означава че има протрита тръбичка или спукан вакуумен резервоар.Става само сутрин при първото запалване на колата и след поработване на място изчезва или след форсиране също.
        Аз си смених всички тези тръбички с нови и практически ми свети само при палене под -10 градуса но това е от старост на колата.

        Коментар


        • #19
          До: От какво ли е?

          При мен 99% съм убеден ,че светването е от катализатора.
          Jeep Гранд Чероки 3.1

          Коментар


          • #20
            До: От какво ли е?

            Абе бате Миро (nemirko) нали ти казах кой човек ще ти реши всички проблеми с мотора...та и се запознахте, ходи масла да мените, можеше и за т'ва да му споменеш...друг едва ли ще може да ти помогне(да не кажа, че няма друг освен него де), ама щом си решил да си се моткаш по сервизите....
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #21
              До: От какво ли е?

              Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
              При мен 99% съм убеден ,че светването е от катализатора.
              На 100% ти казвам, че не е...и съм на 99.9%, че е свързано с вакумите на ЕГР...
              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

              Коментар


              • #22
                До: От какво ли е?

                Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                Абе бате Миро (nemirko) нали ти казах кой човек ще ти реши всички проблеми с мотора...та и се запознахте, ходи масла да мените, можеше и за т'ва да му споменеш...друг едва ли ще може да ти помогне(да не кажа, че няма друг освен него де), ама щом си решил да си се моткаш по сервизите....
                Аз освен при Лозан и при твоя човек, другаде не съм ходил. А за тази лампа не съм споменал дори. Освен че свети, други ядове нямам засега. Ако както казвате FLY FREE и ти, че е свързано с вакуума нещо, дали може да се случи някаква беля и да закъсам някъде? Майстораш разправя, че от 2 години му свети и не е имал ядове...
                В събота пак бях при Лозан, течеше ми антифриз някъде около щеката за маслото. Да ама нали знаеш как е - при майстора нито капка. И той каза - няма смисъл да сменя всички възможни неща, нека видим какво е и тогава ще действаме. Изкарах я навън, поработи докато вдигне хубаво градуси и теча се появи - маслен радиатор. Бръкна Лозан в задния джоб, извади маслен радиатор и проблема бе решен
                Дали трябва да се направи профилактика, смяна на тръбички и пр. свързано с вакуума?
                Ако проблема не е локализиран, не е ли по-добре да се види откъде е и тогава да се прави ремонта?
                Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                Коментар


                • #23
                  До: От какво ли е?

                  Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
                  Аз освен при Лозан и при твоя човек, другаде не съм ходил. А за тази лампа не съм споменал дори. Освен че свети, други ядове нямам засега. Ако както казвате FLY FREE и ти, че е свързано с вакуума нещо, дали може да се случи някаква беля и да закъсам някъде? Майстораш разправя, че от 2 години му свети и не е имал ядове...
                  В събота пак бях при Лозан, течеше ми антифриз някъде около щеката за маслото. Да ама нали знаеш как е - при майстора нито капка. И той каза - няма смисъл да сменя всички възможни неща, нека видим какво е и тогава ще действаме. Изкарах я навън, поработи докато вдигне хубаво градуси и теча се появи - маслен радиатор. Бръкна Лозан в задния джоб, извади маслен радиатор и проблема бе решен
                  Дали трябва да се направи профилактика, смяна на тръбички и пр. свързано с вакуума?
                  Ако проблема не е локализиран, не е ли по-добре да се види откъде е и тогава да се прави ремонта?
                  Абе май си е локализиран точно в 1-2 определени места...незнам точно...А дали можеш да закъсаш...ми май може, щото бащата точно така си закъса-караше докато лампата си присветваше така от време на време и в една кал 4х4 реши, че не му се бачка, а то по нашите талиги май тоя пуст вакуум е голяма раота....
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • #24
                    До: От какво ли е?

                    След близо година, най-сетне се наканих да я закача за диагностика.
                    Показа ми грешка в подгряването - реле или свещ. След проверка се видя, че едната ми свещ я няма никаква. Утре я сменям и ще видим лампата дали ще светва пак.

                    Коментар


                    • #25
                      До: От какво ли е?

                      Тази сутрин запалих и о чудо - лампата не светна.
                      Някой друг да си го е оправил?

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X