Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с първо палене и нестабилна работа на двигателя на опел фронтера б 2.2 екотек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с първо палене и нестабилна работа на двигателя на опел фронтера б 2.2 екотек

    Здравей колеги от форума, ще съм благодарен ако може в една тема обединим всички дискусии относно проблеми с ел. инсталациите и работата на ДВГ на нашите фронтери. Имам Фронтера Б, 2.2 екотек бензин 136 к.с. 2000г. със следния проблем-сутрин пали само с помощта на спрей, между 2000 и 3000 оборота моментно забива, нестабилни обороти на празен ход и придърпва по време на движение. Проблема е и при студен и загрял двигател. Вече пет месеца по сервизите и становището е, че всичко по джипа е перфектно, на диагностика всичко е безупречно, но проблема с паленето и вървенето не се оправят. Смених датчиците на разпределителния и коляновия вал, компютъра, датчици за температура на антифриза, бензинова помпа и свещи. Явно проблема ми е в инсталацията на ДВГ-то и диагностиците не могат да го открият с лицензиран софтуер /който за тях е безупречен/. Мобата ми е ако можеш публикувай малко снимки и повече подробности за твоя проблем с окислената връзка при сноповете /къде точно се намира, как го установи и как да проверя в моя случай за евентуален такъв проблем/ и този датчик на ораначителя /какво представлява и къде се намира/, за да търся и моя проблем. Явно фронтерките си имат слаби места по ел. инсталацията, а майсторите в БГ не им разбират много и дават съвети за смяна на скъпи детайли и възли от собствено любопитство. Предвварително благодаря и на всички останали съфорурмисти, които ще споделят своето мнение и опит, отосно подобни проблеми с фронтерките.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X