Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно кутия за въздушен филтър.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно кутия за въздушен филтър.

    Здравейте колеги,реших да си направя шнорхел на моя ОФА ДБ ТДИ 2,3 да ама кутията на възд. филтър е доста обемиста и няма как да сложа коляно и да изкарам тръбата в задния край на калника ще ми се тръбата да си е в двигателния одсег и от там да пробия под калника и с коляно да я насоча навън и от там нагоре към предното стъкло.Та искам да се консултирам с вас,от какво мпс да търся по малка кутия. Не искам да свалям целия калник и да монтирам тръба от вътре за да излезе в задната част на калника, а аз искам да се показва от там. Моля споделете мнения.

  • #2
    От: Въпрос относно кутия за въздушен филтър.

    Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
    Здравейте колеги,реших да си направя шнорхел на моя ОФА ДБ ТДИ 2,3 да ама кутията на възд. филтър е доста обемиста и няма как да сложа коляно и да изкарам тръбата в задния край на калника ще ми се тръбата да си е в двигателния одсег и от там да пробия под калника и с коляно да я насоча навън и от там нагоре към предното стъкло.Та искам да се консултирам с вас,от какво мпс да търся по малка кутия. Не искам да свалям целия калник и да монтирам тръба от вътре за да излезе в задната част на калника, а аз искам да се показва от там. Моля споделете мнения.
    Оригинално е така, тръбата излиза в предната част на калника и върви отвън назад и се качва по колонката на стъклото. С по-малка филтърна кутия няма да стане ще промениш количеството въздух което е необходимо на мотора и ще ус..еш цялата работа


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rodeosnorkless150_1.gif
Прегледи:1
Размер:41.2 КБ
ID:5407923 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:amigo.jpg
Прегледи:1
Размер:55.8 КБ
ID:5407924
    Последно редактирано от fanatic; 15-09-12, 19:54.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно кутия за въздушен филтър.

      Ако не намали сечението на въздуховодите нищо няма да се обърка.Само по-често ще сменя въздушни филтри.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно кутия за въздушен филтър.

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        Ако не намали сечението на въздуховодите нищо няма да се обърка.Само по-често ще сменя въздушни филтри.
        Е, за това става въпрос.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно кутия за въздушен филтър.

          Донякъде е така, ама не съвсем . Кутията служи и като шумозаглушител на засмукването и ако се промени обема и, ще се промени и шума от двигателя. В най-лошия случай ще звучи като Камаз на баир, ама това не е голяма драма
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X