Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Патрол У61 3.0DI странно поведение на двигателя???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нисан Патрол У61 3.0DI странно поведение на двигателя???

    Здр колеги Нисана го имам от скоро, но от преди месец за първи път ми направи следния проблем: При превключване на скорост от 1-2 ра и подаване на газ двигателя си остава да работи на 750рпм- все едно не натискам педала за ускорение!
    Двигателя работи все едно си е на неутрална скорост без да пуши; тресе или да има явни причини за лоша работа, след няколко секунди 5-10 при подаване отново на газ колата си ускорява нормално.
    Не ми светва CHECK при появата на проблема, Грешки не показва!
    в началото го правише по рядко взависимост 2-3 на ден и после 5-6 дни без да го прави.
    Още тогава имах ме съмнения за дебитомер и го смених с нов оригинален, проблема пак се появи въпреки по добрата работа на двигателя,
    след това последва махане на катализатор, смяна на датчика за неутрална скорост с нов пак без резултат, даже започна да забива и при движение с обороти м/у 2000-3000об. Само да вметна че колата е изцяло обслужена след като е купих и двигателя пали и работи повече от добре.

    Ако някой има идея или съвет да казва. В главата ми минават мисли за Throttle Position Sensor ама се продава заедно с педала и струва доста а не мога да го купя без да съм сигорен че е точно там проблема.

    Поздрави
    NISSAN PATROL Y61 ZD30
    HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

  • #2
    От: Нисан Патрол У61 3.0DI странно поведение на двигателя???

    Миналата година ми смениха педала на газта в сервизна акция напълно безплатно. Не съм имал проблеми, но ми се обадиха от оторизиран сервиз и ми обясниха че има проблем с този възел и има сервизна акция по подмяната. Ако искаш може да ти пратя сервиза на лични, но е в София.
    Nissan Patrol 2008
    Mercedes c220 cdi 2006
    Mercedes cls350 cdi 2013
    Mercedes GL 450 cdi 2012

    Коментар


    • #3
      От: Нисан Патрол У61 3.0DI странно поведение на двигателя???

      Ще съм благодарен колега ако ми пратиш някъв тел да званна за информация. Не е проблем че е в София то и без друго съм в Гърция и на вращане ще мога да се отбия от там.
      Поздрави
      NISSAN PATROL Y61 ZD30
      HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

      Коментар


      • #4
        От: Нисан Патрол У61 3.0DI странно поведение на двигателя???

        Здр на всички проблема е установен и той е : ''0403 Throttle pedal position sensor'', или с други думи педала за ускорение. Така и предполагах, но докато не се прочете грешката не може да си сигорен какво да предприемеш. Ако някои има подобни симптоми да има в предвид педала за ускорение, като изрично е записано: тази е една от грешките, които нямат индикация от CHECK лампата на таблото.
        NISSAN PATROL Y61 ZD30
        HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

        Коментар


        • #5
          От: Нисан Патрол У61 3.0DI странно поведение на двигателя???

          Поздравления за справянето с проблема.Колко парички излезна този педал и какъв Нисански номер е.

          Коментар


          • #6
            От: Нисан Патрол У61 3.0DI странно поведение на двигателя???

            Номера не го зная, като го получа мога да ти пиша, цената ще е около 600лв, а в нисан е 1000лв.
            NISSAN PATROL Y61 ZD30
            HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

            Коментар


            • #7
              От: Нисан Патрол У61 3.0DI странно поведение на двигателя???

              Както се казва в такива случаи "Педалска работа!"...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X