Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

    Днес проверих цената.При мен излиза точно 156,08лв/говорим крайна клиентска цена, т.е. отстъпките са от там надолу/,... и не пише да е рециклаж...
    Интересно, ...явно ценово е паднал много, защото мога да се закълна, че преди само датчика на Пиербург/ценово около 192,00лв./ излизаше по-изгодно.
    Сега май се обесмисля да се слага той, поне при тази цена на Бош...Надали Пиербугр-ския ще кара повече ...
    Това инфо може само да ни радва.Дебитомера ни в оригиналния си вариант като поставения от завода производител на джипките ни, е евтин...какво по-хубаво от това нали
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Надали Пиербугр-ския ще кара повече ...
      Надали, ама се чуват изводи баш в тая посока.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

        Здравейте колеги. Ама няма ли някой от форума които да е с зехел помпа и с хитачи дебитомер като мен , зада може да ми каже какви са му стойностите на този дебил. нямам цедка пред помпата но при рязко подаване на газ колата,джипа де почва да прекъсва, подавам постепенно гас и ускорява,но по бавно според вас дебитомера ли е? от това което чета мисля че е тои ама аз съм новак с нисаните само от 4 месеца съм вклуба. нормално ли е да неможе да превърти гуми на асфалт защото моя не може до 2/2200 оборота е много муден. моля за мнение и отговори.Ако не е правилно да пиша тук/ма питам за дебитомера/ моля да ме извините. п.п джипа е террано 2 97г ТДИ четириочка. Поздрави

        Коментар


        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

          Има ама сме малко на въпроса ти.При мен на празен ход 2.1в при 2000об.-2.9-3волта. Градус на впръскане гориво на празен ход -8 при 2000об. -17. Точно както в ръководството

          Коментар


          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

            Първоначално публикуван от garmodolov Преглед на мнение
            Здравейте колеги. Ама няма ли някой от форума които да е с зехел помпа и с хитачи дебитомер като мен , зада може да ми каже какви са му стойностите на този дебил. нямам цедка пред помпата но при рязко подаване на газ колата,джипа де почва да прекъсва, подавам постепенно гас и ускорява,но по бавно според вас дебитомера ли е? от това което чета мисля че е тои ама аз съм новак с нисаните само от 4 месеца съм вклуба. нормално ли е да неможе да превърти гуми на асфалт защото моя не може до 2/2200 оборота е много муден. моля за мнение и отговори.Ако не е правилно да пиша тук/ма питам за дебитомера/ моля да ме извините. п.п джипа е террано 2 97г ТДИ четириочка. Поздрави
            Ако прекъсва при рязко подаване на газ на място - нормално е и е писано много пъти по въпроса. Ако прекъсва при рязко подаване на газ по време на движение - не е нормално.

            За останалото - трябва да вдига сравнително лесно 140 и да иска още. Ако не го прави, без да има пушеци, прекъсвания и прочие полюции, а просто по-малък вървеж, значи е твърде вероатно да е дебитомер. Това за къса база. При дълга не знам каква е разликата, но не вярвам да е повече от 5-10км/ч надолу, ако изобщо.

            Стойностите за Hitachi дебитомер за съжаление не знам.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

              Първоначално публикуван от радо gj Преглед на мнение
              Има ама сме малко на въпроса ти.При мен на празен ход 2.1в при 2000об.-2.9-3волта. Градус на впръскане гориво на празен ход -8 при 2000об. -17. Точно както в ръководството
              Важното е колко е при над 3000 и мръсна газ.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                Като ги измеря при 3000 ще пиша.Тези по горе са мерени на място и са за хитачи, то в ръководството не пише, че измерванията се правят в ход .

                Коментар


                • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                  Първоначално публикуван от радо gj Преглед на мнение
                  Като ги измеря при 3000 ще пиша.Тези по горе са мерени на място и са за хитачи, то в ръководството не пише, че измерванията се правят в ход .
                  В ръководството пише стойностите за дебитомер BOSCH на контакт и на празен ход, и нищо повече. И ако са в норма, тераното ще върви...някак.

                  В моя случай обаче си бяха в норма на контакт и празен ход, но на пълна газ и обороти даваше 3.8 вместо 4.2-4.5 и разликата беше че в единия случай върви със 140 и иска още, а в другия случай със зор стигаше 120. Поведението е все едно натискаш педала по-малко. Плюса е че харчи по-малко.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                    Спарки стойности при ход над 3000 показва 4.2в това видях за момент,че трудно се гледат няколко неща наведнъж,обаче забелязах при празен ход показва 2.3в. като изключим тази дребна разлика при празен ход, стойностите на двата дебитомера са еднакви.

                    Коментар


                    • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                      Зa Zexel и рязкото ускоряване, да не те плаша колега, проблема /същият/ при мен излезе помпа. Дебитомер празен ход 2,3 ,с пълна газ до 4,5в .Това за чисто нов денсо ,аналог на хитачи.

                      Коментар


                      • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                        Искам да попитам SPARYBG защо този шпрей от втора страница който е за почистване на електроника да не става на него пише че няма разяждащо действие.Утре бях решил да чистя моя дебитомер и случайно попаднах на темата и видят че не се препоръчва да се чисти с този шпрей а аз с точно такъв смятах да чистя.Явно утре ще се разстърся по магазините понеже спирт от аптеката ми се струва прекалено слаб за чистене.
                        0 8 76 36 8 542

                        Коментар


                        • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                          Спрея трябва да се изпарява без остатък. Това на снимката не съм сигурен че е такова. В общия случай имат и лека смазка, графит или неща от сорта които окончателно биха уморили дебитомера.

                          ...пък и трябва да покисне. С директно пръскане не е редно. Директно пръскане със спрей го и охлажда рязко, което също не е редно.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Ако прекъсва при рязко подаване на газ на място - нормално е и е писано много пъти по въпроса. Ако прекъсва при рязко подаване на газ по време на движение - не е нормално.

                            За останалото - трябва да вдига сравнително лесно 140 и да иска още. Ако не го прави, без да има пушеци, прекъсвания и прочие полюции, а просто по-малък вървеж, значи е твърде вероатно да е дебитомер. Това за къса база. При дълга не знам каква е разликата, но не вярвам да е повече от 5-10км/ч надолу, ако изобщо.

                            Стойностите за Hitachi дебитомер за съжаление не знам.
                            Здравейте колеги .Спарки 140 ги вдига ама мудно и отвреме на време м/у 120 и 140 почва да прекъсва. Максимум скорост и обороти е вдигал веднъж но беше равно,леко спускане 165/170 но постепенно за около 3 километра и оборотите бяха 4 и нещо но това уви вече е само желание фикс. Няма пъргавина до 2/2200 оборота и това не ми харесва, малко ме плаши!

                            Коментар


                            • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                              Да прав си,мисля че не остава мазно но пък съм забелязал че побелява детайла който е напръскан с него,значи ще опитам със спирт от аптеката.Въпреки че дебитомера ми е нов на една година пиербург мисля че не е проблем всяка пролет да се почиства все пак живеем в мръсна София.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар


                              • От: Терано 2 - Дебитомерът, неговата кожа!

                                Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                                все пак живеем в мръсна София.
                                Мръсната София няма нищо общо с точно тоя проблем.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X